Autor Wątek: Język D  (Przeczytany 70339 razy)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Czerwiec 15, 2009, 00:02:05
Ja tam w ogole nie wiem co to mialoby niby oznaczac ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

wine

• Gość
# Czerwiec 15, 2009, 00:05:39
to że według tego kod C++ magicznie nie wykonuje się - w końcu nic nie robienie nie wymaga czasu...

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Czerwiec 15, 2009, 06:24:29
Albo po prostu dziala na tyle szybko ze jest to mniej niz dokladnosc tego tam timera :)

wine

• Gość
# Czerwiec 15, 2009, 09:34:48
Albo po prostu dziala na tyle szybko ze jest to mniej niz dokladnosc tego tam timera :)
psujesz teorię spiskową ;)

Offline lukaszw

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 19:24:06
To, że nie udaje mi się napisać kodu w D, który będzie działał szybciej od kodu w C++ :D

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Czerwiec 15, 2009, 20:35:57
Podales jeden przyklad ;p , w tym przypadku roznica to zapewne rozne optymalizacje kompilatorow... Moznaby porownac kod wynikowy w asmie dla ciekawosci.

Poza tym, raczej nie ma nic szybszego od skompilowanego kodu, czy to skompilowanego z C, C++ czy z D ;) Wiec to takie szukanie czegos co nie istnieje... Byc moze recznie napisany kod w asmie bylby jeszcze ciut szybszy, ale tez nie zawsze juz dzis...

A poza tym jak wspominalem, D to mlody jezyk kompilatory nie optymalizuja kodu jeszcze tak jak dla C czy C++ a i tak jest wydajnosciowo jest porownywalny.

la pewnosci sie spytam jeszcze, jak mierzyles ten czas ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 20:37:34 wysłana przez vashpan »

Offline lukaszw

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2009, 20:46:54
la pewnosci sie spytam jeszcze, jak mierzyles ten czas ?
Jest to wynik ze spoj'a: https://pl.spoj.pl/ranks/PRIME_T/
W chwili obecnej udało mi się w D osiągnąć czas 0.01 :) Również jestem zdania, że to słabsze optymalizacje kompilatora D od kompilatorów C/C++.
edit: Osiągnąłem upragnione 0.00 w D :D :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 21:15:35 wysłana przez lukaszw »

wine

• Gość
# Czerwiec 15, 2009, 21:46:37
no to teraz trzeba zasięgnąć większej precyzji obliczenia czasu...

Offline lukaszw

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2009, 00:12:25
no to teraz trzeba zasięgnąć większej precyzji obliczenia czasu...
Nie, ja już podziękuję :) Uważam, że kompilatory D nie produkują jeszcze wystarczająco optymalnego kodu - jest to jednak tylko moje zdanie. Pomijając fakt, że program rozwiązujący to zadane ze spoj'a był moim pierwszym i jedynym programem w D, programy pisane w C/C++ są nieco wydajniejsze. Mimo, iż programy działały porównywalnie szybko, to w D trzeba było się nad tym więcej napracować :P Nie twierdzę, że nie da się już stworzyć szybszej wersji programu w D, gdyż (jak pisałem) nie mam doświadczenia w pisaniu w tym nowym języku.

Pozdrawiam!

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Czerwiec 16, 2009, 13:56:45
Nie, ja już podziękuję :) Uważam, że kompilatory D nie produkują jeszcze wystarczająco optymalnego kodu - jest to jednak tylko moje zdanie.
Kompilatory? Tj sprawdziłeś wszystkie 3? :)

Offline Aithne

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2009, 14:12:14
Kos, a są 4. Ale zgoda, jeden generuje CIL, więc się nie liczy ;). Ogólnie to mogę powiedzieć tyle - optymalizacje w dmd szczególnie dobre nie są, gdc ma dobre, o ldc nic nie wiem a D Compiler for .NET jest zależny od tego, jak JITowi zechce się optymalizować ;).

@down: Uściślając, D ma 2 lata, C++ 26.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 14:56:10 wysłana przez Aithne »

wine

• Gość
# Czerwiec 16, 2009, 14:24:56
Chciałbym powiedzieć tylko tyle, że aktualnie mówienie, że kompilatory D nie generuja dostatecznie optymalnego kodu, nie jest dobrym argumentem przeciwko temu językowi. D ma przecież dopiero kilka lat, zaś C++ 20. Na razie faktycznie, można traktować ten język jako ciekawostkę, ale to tylko kwestia czasu by stał się coraz bardziej popularny.

Offline skoti

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2009, 16:55:32
Chciałbym powiedzieć tylko tyle, że aktualnie mówienie, że kompilatory D nie generuja dostatecznie optymalnego kodu, nie jest dobrym argumentem przeciwko temu językowi. D ma przecież dopiero kilka lat, zaś C++ 20. Na razie faktycznie, można traktować ten język jako ciekawostkę, ale to tylko kwestia czasu by stał się coraz bardziej popularny.
Nie do końca można się zgodzić z tym twierdzeniem, bo sposoby optymalizacji ewoluowały przez te 20+ lat, a kompilatory D mogą od razu je zaimplementować optymalizacje znane dzisiaj (to tak jak powiedzieć, że firma rozpoczynająca pisanie gier musi robić gry na poziomie pierwszych gier i sama musi dojść do wszystkiego).

Offline yarpen

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2009, 17:49:34
Nie mowiac o tym, ze stwierdzenie, iz to "kwestia czasu" az D zdobedzie jakas wieksza popularnosc tez jest naciagane. Sa jezyki, ktore nigdy sie nie przebily i ciezko powiedziec, co tak naprawde decyduje o sukcesie (nie jakosc, to na pewno :)).

wine

• Gość
# Czerwiec 16, 2009, 17:52:03
Nie mowiac o tym, ze stwierdzenie, iz to "kwestia czasu" az D zdobedzie jakas wieksza popularnosc tez jest naciagane. Sa jezyki, ktore nigdy sie nie przebily i ciezko powiedziec, co tak naprawde decyduje o sukcesie (nie jakosc, to na pewno :)).
wsparcie gigantów w wyniku czego powstaje taki Visual C++. Gdyby nie Visuale itd. to nikt by z C++ nie korzystał w dzisiejszych czasach...