Autor Wątek: Dwa pytanka  (Przeczytany 1696 razy)

Offline ASTROMAG

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 16:51:47
Witam,

1. Co trzeba zrobić aby napisana przeze mnie aplikacja uruchamiała się sama zaraz po starcie systemu, najlepiej jeszcze przed zalogowaniem się użytkownika? Niestety na „Google” nie znalazłem odpowiedzi.

2. Czy jest lepszy (działający też pod „Mono” na innych platformach niż windows) sposób na wyciągnięcie wielkości RAM-u komputera niż ten:
string TotalMemoryInKB;
            ManagementObjectSearcher mos = new ManagementObjectSearcher("SELECT TotalPhysicalMemory FROM Win32_ComputerSystem");

foreach (ManagementObject mob in mos.Get())
            {
                foreach (PropertyData pyd in mob.Properties)
                {
                    if (pyd.Name == "TotalPhysicalMemory")
                    {
                        TotalMemoryInKB =
               String.Format("{0:#,##0} kO", Convert.ToInt64(pyd.Value) / 1024);
                        Console.WriteLine(TotalMemoryInKB);
                    }
                }
            }

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

maxest

• Gość
# Styczeń 14, 2008, 17:21:30
1. Co trzeba zrobić aby napisana przeze mnie aplikacja uruchamiała się sama zaraz po starcie systemu, najlepiej jeszcze przed zalogowaniem się użytkownika? Niestety na „Google” nie znalazłem odpowiedzi.

wybrac projekt "windows service"? (przynajmniej pod windowsem)

maxest

• Gość
# Styczeń 14, 2008, 19:46:48
Podlub w rejestrze (HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run). Mozesz oczywiscie napisac sobie kod ktory doda odpowiedni wpis, jak rowniez go usunie

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 15, 2008, 11:49:15
Programy uruchamiane przy starcie są albo w Rejestrze, w kluczu:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Albo w Menu Start, w katalogu Programs\Startup (w polskim Windowsie - Programy\Autostart) - jego lokalizację na konkretnym systemie musisz pobrać za pomocą odpowiedniej funkcji systemowej (nie pamiętam jej nazwy).

Listę programów z tych dwóch lokalizacji pokazuje program msconfig.

Natomiast usługi systemowe (Services) to zupełnie inna bajka. Je trzeba pisać w specjalny sposób. One mogą pracować nawet kiedy żaden użytkownik nie jest zalogowany, ale za to nie mogą tworzyć żadnych okien itp.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 15, 2008, 19:35:35
Onegdaj była jeszcze linijka run=... gdzieś w win.ini, ale nie wiem czy to aktualne przy obecnych windowsach.