Autor Wątek: Gamedev Linux  (Przeczytany 77060 razy)

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 22:56:05
Nazwa? ;P Ginux ? (G - Game lub G jak dżi = zajebiscie np. jest G ;P).
GDE Linux - Game Dev Edition Linux.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 22:56:34
Pomysł z pendrivem bardzo zły, gdyż kompy sprzed trzech zazwyczaj nie mają opcji bootowania z usb.
No chyba, że wersja light na pendrive i oprócz tego normalne live cd.

Nazwa: GD Linux

Offline SirMike

• Użytkownik
    • SirMike's Techblog

# Styczeń 13, 2008, 23:02:19
Pomysł z pendrivem bardzo zły, gdyż kompy sprzed trzech zazwyczaj nie mają opcji bootowania z usb.

Na penie mialby byc tylko /home - bootowalbys z CD :)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 23:03:05

Mmm.. Boot byłby z CD, a pendrive dopiero później byłby zamontowany jako /home.

Nazwa? ;P Ginux ? (G - Game lub G jak dżi = zajebiscie np. jest G ;P).
GDE Linux - Game Dev Edition Linux.

Mmm.. Ginux całkiem fajne ;]

A gdyby tak jako distr. bazową użyć.. Archa? Ewentualnie Slackware. Na wiki padła propozycja Gentoo, ale to wg mnie nie najlepszy pomysł, bo potrzebowałbym jak najbardziej kompatybilnego PCta, 32bitowego. A niestety nie mam ;].

@up: Wyprzedziłeś mnie ;]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 23:05:30 wysłana przez deX(ter) »

Offline SirMike

• Użytkownik
    • SirMike's Techblog

# Styczeń 13, 2008, 23:05:38
A gdyby tak jako distr. bazową użyć.. Archa? Ewentualnie Slackware..

No przeciez od razu mowilem, ze Slack ;) Arch tez jest spoko.

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 23:07:42
ja tez uwazam ze slack bedzie dobrym pomyslem.

Offline skoti

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 23:10:57
1. Myślę, że rozmiaru nie ma co się trzymać - a jak już to trzymać się potęgi 2 bo nie widziałem pendrive po 300mb ;p
2. Raczej proponowałbym lżejszy system taki jak slax lub dsl (stawiałbym raczej na dsl bo baza 50mb)
3. Blackbox, fluxbox - XFCE nie jest znowu takie lekkie ale w sumie moze byc ;p
4. do programowania eclipse C++ (oszczędziliśmy na menadzerze okien to tu zmarnujmy ;p) - C::B jakoś lubi się sypać ;p - dodatkowo wyżej wymienione lib'y i gimp wersja 2.2 i gimp-plugin-normalmap do robienia normalnych ;p. Zamiast kadu pidgin bo od razu załatwisz inne protokoły :)
5. No stery się na pewno przydadzą ;p
6. stery do kart wifi opartych na rt2x00 i do modemów używanych przez neostrade i inne takie ;p
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2008, 23:14:06 wysłana przez skoti »

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 23:18:27
1. Myślę, że rozmiaru nie ma co się trzymać - a jak już to trzymać się potęgi 2 bo nie widziałem pendrive po 300mb ;p
2. Raczej proponowałbym lżejszy system taki jak slax lub dsl (stawiałbym raczej na dsl bo baza 50mb)
3. Blackbox, fluxbox - XFCE nie jest znowu takie lekkie ale w sumie moze byc ;p
4. do programowania eclipse C++ (oszczędziliśmy na menadzerze okien to tu zmarnujmy ;p) - C::B jakoś lubi się sypać ;p - dodatkowo wyżej wymienione lib'y i gimp wersja 2.2 i gimp-plugin-normalmap do robienia normalnych ;p. Zamiast kadu pidgin bo od razu załatwisz inne protokoły :)
5. No stery się na pewno przydadzą ;p
6. stery do kart wifi opartych na rt2x00 i do modemów używanych przez neostrade i inne takie ;p
1. No to 512mb
2. Jak takiś mądry załatw polską mapę klawiatury do dsl. Slackware jest okej, ale dla początkujących w linuksie mogą bardzo przeszkadzać pakiety, które nie dbają o zależności.
3. XFCE jest lekkie i ma duże możliwości ;d
4. ok
5. ok
6. ok

EDIT:
Chodzi o slax'a czy slackware? Bo to różnica.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 23:22:25
Mi chodzi o Slackware..

Offline SirMike

• Użytkownik
    • SirMike's Techblog

# Styczeń 13, 2008, 23:23:16
... Slackware jest okej, ale dla początkujących w linuksie mogą bardzo przeszkadzać pakiety, które nie dbają o zależności.

To ma byc Linux dla poczatkujacych czy dla programistow znajacych sie na rzeczy? Bo jesli to pierwsze to ja podziekuje.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 13, 2008, 23:41:52
To ma byc Linux dla poczatkujacych czy dla programistow znajacych sie na rzeczy?
Programista znający się na rzeczy może być jednocześnie początkującym w Linuksie. ;)

A jeżeli chodzi o listę życzeń, to dopisałbym specyfikację OpenGL i co popularniejszych rozszerzeń. :)

Offline skoti

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 00:41:35
2. Jak takiś mądry załatw polską mapę klawiatury do dsl. Slackware jest okej, ale dla początkujących w linuksie mogą bardzo przeszkadzać pakiety, które nie dbają o zależności.
3. XFCE jest lekkie i ma duże możliwości ;d
2. przy starcie "dsl lang=pl" btw chodziło Ci o polskie czcionki ;p
3. Do najlżejszych nie należy - raczej jest pokroju Enlightenment niż fluxboxa ;p

Offline TRSSpy

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 01:56:58
Niestety nie znam się na tych dystrybucjach, które rozważacie i nie wiem jaki soft jest z nimi 'domyślnie' ?

Z użytków na pewno mc, jakiś klient DHCP.

Trzeba rozważyć czy to ma być tylko środowisko do C++ czy jakieś inne języki też uwzględniamy?

Z bibliotek byłoby miło, gdyby było ICU, nagłówki do gzip'a, MySQL'a, Postgresa.

Może powłoka Zsh?

Trzeba się też zastanowić jakiego kodowania używać w systemie ISO-8859-2 czy UTF-8?

Offline Kosz85

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 03:06:47
Ciekawy pomysł z tym Linuksem :)
Ja proponuję od siebie:
Python z bibliotekami PIL, pyglet, rabbyt, panda3d, eagle-py, setuptools, + dodatkowe biblioteki poboczne, ewentualnie jeszcze pygame
Eclipse z dodatkiem pydev
Narzędzia do svn'a i hg (ładujemy live, ściagamy projekt, kodzimy, commitujemy, power off ;D)
Jakiś prosty edytorek grafiki, z obsługą przezroczystości (mały, tzn. nie koniecznie Gimp :P)
jakiś mały player, co by można było sobie posłuchać muzyki w czasie kodzenia ;)

Sterowniki do wifi + narzędzie konfigurujące, najlepiej graficzne ::)

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 09:25:15
Sterowniki do wifi + narzędzie konfigurujące, najlepiej graficzne ::)
Nie, nie i nie! Strzelam, że ubuntu zrobiło z Ciebie takiego wygodnisia. Nie ma nic gorszego niż graficzne konfiguratory, najlepiej przystosować w pełni system, sterowniki itp. do własnych potrzeb za pomocą konsolki i plików. Z doświadczenia wiem, że często takie graficzne konfiguratory przy okazji oprócz tego co mają zmienić zmieniają kilka innych rzeczy. Poza tym, w tych normalniejszych dystrybucjach zazwyczaj po prostu sie nie używa graficznych konfiguratorów (np. w Slackware).

To jest moje zdanie o graficznych konfiguratorach w linuksie, podkreślam jest bardzo subiektywne.