Autor Wątek: Gamedev Linux  (Przeczytany 77085 razy)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 14, 2008, 22:50:44
Dlaczego java a nie mono ???

Cóż.. Więcej osób opowiada się za Javą.. Poza tym liczy się tu też kwestia Netbeans..

A tak apropos - to ma być LiveCD, a więc nie wiem, czy pakowanie tu tak dużego środowiska ma sens.. Ma? ;d

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 14, 2008, 22:53:57
Języki programowania - C++ wiadomo, osobiście nalegam też na Pythona.
Jak ma być Blender, to musi być i Python siłą rzeczy. :)

Przy okazji aplikacji, to może by dodać _cokolwiek_ do podstawowej obróbki dźwięku (Audacity?).

Proponuję też OpenIL do obrazków.
Teraz to się już DevIL nazywa, bo Ci od OpenGL'a robili problemy.

Biblioteki, które pojawią się na pewno: Boost, wxGTK, OGRE, Irrlicht, GL*, SDL*, Allegro, AllegroGL, FreeType, OpenAL, FMOD.
Wspomnianego DevIL'a pominąłeś. :)

Offline pawell

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 23:18:23
Hmmm. Instalka NetBeans z Javą SE zajmuje ok 20MB, więc to chyba nie jest dużo... Z JDK i ew. Mobility Pack będzie troche więcej. Z drugiej strony dobrze by było gdyby Mono też było supportowane :) Mi NetBeans działa równie wydajnie jak Code::Blocks, tyle że na C2D więc to troche słaba miara wydajności dla lekkiej dystrybucji ;) Mimo wszystko proponuje pozostać przy NetBeans - myślę że warto.
A Audacity to i owszem, przydałoby się.

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2008, 23:44:03
A i jeszcze dodaj sterowniki do kart ethernet 10/100mb i 10/100/100mb. Po zbadaniu sprawy, nie każde distro je ma, a jednak sporo osób jedzie na routerku w domu/wpina bezpośrenio ethernet.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 14, 2008, 23:46:20
No Debian akurat ma ;P.

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2008, 11:46:06
Teraz przesiadłem się w pełni na debiana (czyt. wywaliłem windoza i slackware) i jadę na xfce4 + openbox i gorąco polecam! Fajnie, że w naszym distro będzie takie połączenie. Nie będę wspominał jak na moim archaicznym kompie zapieprza.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 15, 2008, 11:52:34
a sterowniki do kart wifi? w ogole nie sie nie znam ale cos mi sie obilo o uszy haslo madwifi. to bym prosil.

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Styczeń 15, 2008, 13:57:29
Cóż, poczytałem cały wątek, i...

Tylko problem w tym, że wtedy każdy by musiał mieć pendrive'a, żeby móc korzystać z dystrybucji..
IMO nie problem. Jestem zdecydowanie za tym, aby można było dystrybucję wgrać na flasha. Wolę trzymać swój kod w kieszeni niż na serwerze, który nie wiadomo czy nie padł w najpotrzebniejszej chwili. Poza tym ciężej mieć pewny serwer dla niektórych osób. Dodatkowo przemawia do mnie argument, że pendrive jest sporo mniejszy od plytki CD, jeżeli miałbym sobie "pojechac do rodziny" - jak to ktoś rzekł.
Tak więc podkreślam - support dla pendrive'a musi być :)

Także automatyzacja instalacji sterowników jest moim zdaniem nie do podważenia. Chcesz bawić się w ustawianie? To się sam baw. O ile wiem, założenie projektu, to szybka możliwość skorzystania z środowiska programistycznego. Czasami naprawdę tylko 5 min nam trzeba i tylko tyle mamy, aby tego użyć. Ręczne konfigurowanie sieci w plikach .conf od razu mnie odpycha od w ogóle ściągania tej dystrybucji.

Co do rozmiaru ISO (czy czegoś tam) - nie wiem jak chcecie to zrobić, że "ograniczyć do 350mb", a w wersji finalnej nagle wrzucić 700mb (no bo w końcu pewnie tyle wyjdzie, a zresztą szkoda marnować płytki)? To jak chcecie to testować? Magia.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 15, 2008, 14:02:38
Cóż, poczytałem cały wątek, i...

Tylko problem w tym, że wtedy każdy by musiał mieć pendrive'a, żeby móc korzystać z dystrybucji..
IMO nie problem. Jestem zdecydowanie za tym, aby można było dystrybucję wgrać na flasha. Wolę trzymać swój kod w kieszeni niż na serwerze, który nie wiadomo czy nie padł w najpotrzebniejszej chwili. Poza tym ciężej mieć pewny serwer dla niektórych osób. Dodatkowo przemawia do mnie argument, że pendrive jest sporo mniejszy od plytki CD, jeżeli miałbym sobie "pojechac do rodziny" - jak to ktoś rzekł.
Tak więc podkreślam - support dla pendrive'a musi być :)

Także automatyzacja instalacji sterowników jest moim zdaniem nie do podważenia. Chcesz bawić się w ustawianie? To się sam baw. O ile wiem, założenie projektu, to szybka możliwość skorzystania z środowiska programistycznego. Czasami naprawdę tylko 5 min nam trzeba i tylko tyle mamy, aby tego użyć. Ręczne konfigurowanie sieci w plikach .conf od razu mnie odpycha od w ogóle ściągania tej dystrybucji.

Co do rozmiaru ISO (czy czegoś tam) - nie wiem jak chcecie to zrobić, że "ograniczyć do 350mb", a w wersji finalnej nagle wrzucić 700mb (no bo w końcu pewnie tyle wyjdzie, a zresztą szkoda marnować płytki)? To jak chcecie to testować? Magia.

Kilka rzeczy:

1. Pendrive używany byłby jako /home, a system ładowany z płytki.
2. Siedzenie w .conf'ach Ci nie grozi ;].
3. Za radą Złośliwca będą rozwijane dwie wersje - Full i Core.

Offline spax

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2008, 14:33:08
Nie wiem czy już było: Jest jakiś przewidywany termin alfy? :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 15, 2008, 16:28:19
1. Pendrive używany byłby jako /home, a system ładowany z płytki.
Raczej to nie będzie dobry pomysł. Linuks i różniaste aplikacje pod niego mają tendencję do zaśmiecania home'a masą plików (których nazwy z reguły zaczynają się od kropki), a tego w katalogu głównym na pendrivie bym nie chciał. Trzeba by to podmontować jakoś inaczej.

A skoro o montowaniu mowa, wypadało by, żeby automatycznie /home/lib i /home/include spełniały zadania, których można się domyślić, na wypadek, jakby trzeba było coś doinstalować. :)

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Styczeń 15, 2008, 17:22:12
Najlepiej byłoby, gdyby przy instalacji dało się wybrać katalog gdzie Linux trzymałby swoje rzeczy. Też nie chciałbym śmieci w katalogu głównym :).

Offline Mattrick

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2008, 17:55:54
Pliki/katalogi zaczynające się od kropki to pliki/foldery z konfiguracją programów, więc IMO waro by mieć je na pendrive. :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 15, 2008, 18:06:19
Pliki/katalogi zaczynające się od kropki to pliki/foldery z konfiguracją programów, więc IMO waro by mieć je na pendrive. :)
Nie mówię że nie warto, ale warto by jakoś ten bałagan schować, żeby nie był on w katalogu głównym na pendrivie. Jak jeszcze bawiłem się trochę Linuksem to była jedna z denerwujących mnie rzeczy - śmiecenie w katalogu domowym użytkownika. :)

Offline skoti

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2008, 18:59:28
Nie mówię że nie warto, ale warto by jakoś ten bałagan schować, żeby nie był on w katalogu głównym na pendrivie. Jak jeszcze bawiłem się trochę Linuksem to była jedna z denerwujących mnie rzeczy - śmiecenie w katalogu domowym użytkownika. :)
Pod /home są jeszcze katalogi z nazwa usera czyli te pliki od . byłyby w osobnym katalogu np gduser :) - a pod linuxem tych plików nie zauważasz bo od . są ukryte, a konfiguracja programów w ten sposób jest imo o wiele lepiesza niż w rejestrze ;p
//edit: co do include i lib to wystarczy dodać do zmiennych środowiskowych CPLUS_INCLUDE_PATH, C_INCLUDE_PATH, LD_LIBRARY_PATH ścieżki do katalogów z nimi (myślę jednak że lepiej byłoby gdyby było /home/gduser/include /home/gduser/lib)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2008, 19:17:18 wysłana przez skoti »