Autor Wątek: Gamedev Linux  (Przeczytany 76563 razy)

Offline albireo

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 18:02:23
Ja bym dorzucił jeszcze jakieś narzędzia do wersjonowania (cvs, svn, git), interpretery (python, lua), kompilatory (ale to chyba oczywiste :) ).

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Styczeń 13, 2008, 19:38:49
Mnie się by przydało JDK i BlueJ.  :P

Offline meehav

• Użytkownik
    • meehav.net

# Styczeń 13, 2008, 19:59:58
Rownie dobrze obok JDK moznaby dorzucic Mono i MonoDevelop, ale w koncu to my sie nie zmiescimy w tych 350mb...

Offline s0d

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 20:56:52
A dlaczego ograniczenie wynosi 350mb? to moze ograniczeniem niech bedzie pojemnosc plyty CD czyli 700MB w dobie gdzie przecietny uzytkownik posiada lacze 512 kwestia pozyskania jednej plytki to pare godzin. Za to juz wszystko bedzie na krazku dzieki czemu zwiekszy sie grono odbiorcow. ;)

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 21:04:56
A czemu akurat 300MB ograniczenia? Jak live-cd, to można płytkę do oporu napełnić, zajmując ponad 2 razy tyle ;)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 21:17:10
Nie wiem ;P. Takie założenie.. Na początku nowe wersje pojawią się pewnie b. szybko po sobie, a nikomu nie będzie się chciało ściągać każdej wersji po 700MB (a po 300, to już co innego)...

Jak chcecie.. Możemy się nie ograniczać do 350MB. Wasza decyzja.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Styczeń 13, 2008, 21:21:40
Nie wiem ;P.

Ja wiem :P. Musi mieć jak najmniej MB, bo niektórzy chcieliby to mieć na pendrive'ie. Takie małe, przenośne studio developerskie :). Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby dodatkowo utworzyć wersję na CD czy nawet DVD, ale mnie interesuje przede wszystkim wersja "odchudzona".

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 21:24:21
Czyli co? Mam rozwijać dwie wersje jednocześnie? Nie ma sprawy... ;]

//EDIT: Aha.. Ma ktoś jakiś pomysł na nazwę? I ewentualnie jakieś logo mógłby ktoś machnąć.. Cienki ze mnie grafik ;].

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Styczeń 13, 2008, 21:34:38
Czyli co? Mam rozwijać dwie wersje jednocześnie? Nie ma sprawy... ;]

Jeśli nie sprawi ci to kłopotu... Sądząc po dotychczasowych wypowiedziach, każdy ma inne oczekiwania jeśli chodzi o soft, więc trudno byłoby każdemu dogodzić samą "minimalistyczną" wersją. Z kolei gdy dystrybucja będzie za duża, to tak jak mówisz, wielu osobom nie będzie się chciało ściągać aktualizacji i w rezultacie może się w ogóle zniechęcić do tej dystrybucji.

Offline spax

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 21:46:26
A na domyślna tapete koniecznie http://xion.org.pl/2007/12/23/warsztatowa-tapeta/ ;)

Co do bibliotek to zapomnieliscie chyba o OpenAL :)

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Styczeń 13, 2008, 21:48:05
Nie wiem ;P.

Ja wiem :P. Musi mieć jak najmniej MB, bo niektórzy chcieliby to mieć na pendrive'ie. Takie małe, przenośne studio developerskie :). Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby dodatkowo utworzyć wersję na CD czy nawet DVD, ale mnie interesuje przede wszystkim wersja "odchudzona".

Ale kto teraz używa takich badziewnie małych flashy skoro można 2GB za mniej niż 50pln kupić...

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 21:49:44
Nie wiem ;P.

Ale kto teraz używa takich badziewnie małych flashy skoro można 2GB za mniej niż 50pln kupić...

Hmmm... Złośliwiec ??? ;)

A na poważnie -> może rzeczywiście warto zacząć od wersji minimalnej, jak będzie jakimś tam sukcesem, można pomyśleć o większej ...

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Styczeń 13, 2008, 21:52:53

A kto mówi o badziewnie małych flashach :P. Mam 2 GB, ale chciałbym jeszcze oprócz Linuksa coś tam jeszcze od czasu do czasu móc wrzucić :).

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 22:26:53
Nie wiem czy da się to zrobić, ale może dałoby się jakoś tak, żeby katalogi z danymi programów itd. były na pendrive? Tzn. taki zestaw LiveCD (czy nawet LiveDVD), a projekty mogłyby siedzieć na pendrive, tak samo dane komunikatorów itp? Pewnie wymaga to dużo zabawy, ale IMO gra warta świeczki, bo inaczej konfigurować wszystko od zera za każdym razem, to się pociąć można.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 22:44:19
Nie wiem czy da się to zrobić, ale może dałoby się jakoś tak, żeby katalogi z danymi programów itd. były na pendrive? Tzn. taki zestaw LiveCD (czy nawet LiveDVD), a projekty mogłyby siedzieć na pendrive, tak samo dane komunikatorów itp? Pewnie wymaga to dużo zabawy, ale IMO gra warta świeczki, bo inaczej konfigurować wszystko od zera za każdym razem, to się pociąć można.

Czy ja wiem, czy tak dużo zabawy?.. W sumie cały trick w tym, żeby zamontować pendrive'a jako /home, a wtedy wszystkie dane programów automatycznie zapiszą się na pendrive.. Tylko problem w tym, że wtedy każdy by musiał mieć pendrive'a, żeby móc korzystać z dystrybucji..

Ew. możnaby napisać skrypt startowy, który pyta, czy używamy pen'a, czy nie ;].