Autor Wątek: Gamedev Linux  (Przeczytany 77088 razy)

Offline skoti

• Użytkownik

# Styczeń 16, 2008, 23:43:43
Nie wiem czy ktos juz o tym pisal ale cieszylbym sie na Eclipse C++ i PHP ^^

Coz... Skoro z Netbeans tak wyszlo, to podobnie byloby pewnie z Eclipse...

//EDIT: Planuje dodac instalator, a wiec stworze tez jakis prosty instalator dodatkowych paczek - bedzie pobieral okreslone pakiety oprogramowania standardowo ;].
U mnie eclipse c++ zajmuje 81mb :), eclipse do javy za to już prawie 2x tyle (150mb) ale to inna bajka ;p samo jdk waży 130mb

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline pawell

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2008, 00:38:52

//EDIT: Planuje dodac instalator, a wiec stworze tez jakis prosty instalator dodatkowych paczek - bedzie pobieral okreslone pakiety oprogramowania standardowo ;].
U mnie eclipse c++ zajmuje 81mb :), eclipse do javy za to już prawie 2x tyle (150mb) ale to inna bajka ;p samo jdk waży 130mb
Sam NetBeans też niewiele waży ;P

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 17, 2008, 07:48:21

Sam NetBeans też niewiele waży ;P

Paczka netbeans-ide w Debianie waży (o ile pamiętam..) koło 130MB ;].

Offline pawell

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2008, 09:36:22
Hmmm... mi przy instalacji wersji z samym pluginem C++ (bez JDK) pokazuje że zajmie 56MB. Szczegółem pewnie jest że do instalacji używam instalatora z netbeans.org...

edit: dokładniej to stąd: http://download.netbeans.org/netbeans/6.0/final/start.html?bundles/netbeans-6.0-cpp-linux.sh&platform=linux&lang=en&option=cpp

edit2: teraz sprawdziłem dokładnie i u mnie zajmuje 150MB (m.in. z pluginem do c++ i uml'a). w sumie to nie musi być w tej dystrybucji bo można go sobie łatwo i nieinwazyjnie doinstalować (ja mam np. w ~/.netbeans-6.0 :)) bez uprawnień roota...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 09:54:15 wysłana przez pawell »

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2008, 09:58:52
A w ogóle to to będzie LiveCD czy LiveDVD? Cieszyłbym się na tą drugą opcję bo można więcej upchnąć ^^

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 17, 2008, 10:09:01
A w ogóle to to będzie LiveCD czy LiveDVD? Cieszyłbym się na tą drugą opcję bo można więcej upchnąć ^^

LiveCD ;]. Ale z możliwością instalacji na dysku - w tym konfigurator do łatwego dodawania pakietów.. Możliwe, że zadbam o opcję remasteringu - zobaczymy jak czas pozwoli ;].

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 17, 2008, 10:43:06
LiveCD ;]. Ale z możliwością instalacji na dysku
A będzie można zainstalować sobie Linuksa w jakimś katalogu na partycji NTFS (albo FAT chociaż)? :)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 17, 2008, 10:49:04
LiveCD ;]. Ale z możliwością instalacji na dysku
A będzie można zainstalować sobie Linuksa w jakimś katalogu na partycji NTFS (albo FAT chociaż)? :)

Mmm.. Z tego, co wiem, to chyba Slackware ma opcję instalacji na FAT i to w jakiś dziwny, haksiasty sposób ;]. Tak więc raczej nie.. Ale to nie problem przecież zmniejszyć sobie Grubego32 i utworzyć EXT3, czy tam ReiserFS.. ;].

A tak apropos - kiedyś instalowałem jakiegoś tam Linuksa z tych bardziej UserFriendly i niechcący kliknąłem, że / chcę sformatować jako FAT32 - instalator poinformował mnie: "Wybierz jakiś PORZ¡DNY system plików!" (to jest cytat ;]).

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 17, 2008, 10:52:14
Ale to nie problem przecież zmniejszyć sobie Grubego32 i utworzyć EXT3, czy tam ReiserFS.. ;].
Szkoda miejsca (na tyle szkoda, że pewnie przez to go nie będę instalował), a tak Linuks zajmowałby dokładnie tyle, ile zajmuje.

A tak apropos - kiedyś instalowałem jakiegoś tam Linuksa z tych bardziej UserFriendly i niechcący kliknąłem, że / chcę sformatować jako FAT32 - instalator poinformował mnie: "Wybierz jakiś PORZ¡DNY system plików!" (to jest cytat ;]).
Racja. Dlatego teraz używam tylko NTFS. ;)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 17, 2008, 10:59:49
Racja. Dlatego teraz używam tylko NTFS. ;)

"Lepszy rydz niż nic" ;P.

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2008, 11:03:53
Co do instalowania na partycji windowsowej, to można się zainteresować jak zrobiono WUBI

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 17, 2008, 11:27:20
Jeżeli chcesz dyskutować o wyższości NTFSa nad innymi FSami, to załóż nowy wątek zamiast pisać jednolinijkowe posty. :)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 17, 2008, 12:19:00
Jeżeli chcesz dyskutować o wyższości NTFSa nad innymi FSami, to załóż nowy wątek zamiast pisać jednolinijkowe posty. :)

No przecież żartowałem ;].

@Revo: Mmm.. Dzięki ;d. Tylko to jeszcze nie teraz.. Teraz dużo innych, ważniejszych rzeczy do zrobienia ;d.

Offline Kurak

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2008, 21:01:54
1. Będzie mono?
2. Będzie możliwość takiego doinstalowania jakichś pakietów (np. na pendrive), żeby przy ponownym uruchomieniu instalacja nie była potrzebna?

Dosyć prawdopodobne, że w najbliższe wakacje taki Gamedev Linux zbawiłby mnie, jeśli tylko któreś z powyższych byłoby spełnione ;)

Offline _MtZ_

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2008, 21:04:46
Skoro tak sie napaliliśmy na ten Gamedev Linux to ja proponuje zrobić wersję na VMWare Workstation :) Ja kodze w linuxie właśnie w ten sposób i jestem baaardzo zadowolony.