Autor Wątek: Gamedev Linux  (Przeczytany 76477 razy)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 13:05:57
Jest to kontynuacja tematu: http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,5428 . Przeniosłem się tutaj, żeby w tym temacie ustalić szczegóły techniczne.

1. Wiemy, że będzie to LiveCD, niewielkie (mniej niż 300MB myślę).
2. Jaki system bazowy? Ja proponuję Debiana, jako, że jest user-friendly, a poza tym oferuje bardzo wygodne narzędzia do tworzenia własnego Debian-like LiveCD.
3. Jakie środowisko graficzne? System ma być mały, tak więc odpadają wszystkie Gnomy i KDEki ;]. Jako górną granicę ustalmy XFCE. Ja proponuję Openbox'a.
4. Jakie oprogramowanie? Konkretne aplikacje, jakie mają się znaleźć w systemie, edytory, etc.
5. Jako, że nie żyjemy w USA (czasem szkoda ;P), to standardowo dorzucę sterowniki NV i AMD/ATI, lub jakiś prosty instalator do nich..
6. Jako, że koder bez internetu nie potrafi żyć, a nasz świat narzuca nam konkretne rozwiązania (Windows? ;P), dorzucę standardowo NDISwrappera, sterowniki Zydas (do dongle'i przez USB) i, o ile pozwala na to licencja, mikrokod do kard Broadcom'a.

No więc czekam na propozycje.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 13:12:00
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2008, 22:13:51 wysłana przez Szalonuki »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 13, 2008, 13:20:02
4. Jakie oprogramowanie? Konkretne aplikacje, jakie mają się znaleźć w systemie, edytory, etc.
Cokolwiek do edycji tekstu, co ma visualopodobną klawiszologię oraz zintegrowany debugger, który _działa_ (jeżeli Code::Blocks to ma, to się nada). Podkreśliłem, że ma działać (w sensie wkładam płytkę, odpalam projekt i debugger śmiga), bo często różnie z tym bywa.

Warto by tez preinstalować niektóre popularne biblioteki (Allegro, AllegroGL, SDL), a z co przydatniejszych aplikacji, to obowiązkowo GIMP i Blender.

5. Jako, że nie żyjemy w USA (czasem szkoda ;P), to standardowo dorzucę sterowniki NV i AMD/ATI, lub jakiś prosty instalator do nich..
Instalator? W jakim sensie? Jeżeli miało by to się łączyć z netem i coś ściągać, to trochę bez sensu, a jeżeli by się nie miało, to równie dobrze można to preinstalować przecież.

Offline kitpz2

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 13:23:52
Z oprogramowania proponował bym Code::Blocks i Anjute, a zamiast drivery do grafik, dać Envy, bo otwarte drivery do ati i nvidii są już w debianie, ale że nie zawsze działają jak potrzeba tooryginalne - producenta - pięknie ściąga i instaluje właśnie Envy.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 13:42:55
Mmm.. Z tym instalatorem to palnąłem ;P. Przecież distro ma być livecd... ;].

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 13:49:24
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2008, 22:13:46 wysłana przez Szalonuki »

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Styczeń 13, 2008, 13:50:53
jeśli dawać allegro i SDL to czemu i nie OGRE'a? :)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 13:54:08
A mozliwosc zainstalowania na dysk?

Byłbym za ;P.

Dystrybucja ma być mała ;P. Ale wiadomo - najważniejsze GDeveloperskie biblioteki się przydadzą...

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 13:57:09
1. Myślę, że do 350mb możemy nawet jechać.
2. Debian może być, tylko broń Boże ubuntu! To taka ociężała i wieszająca się dystrybucja ;p
3. Ja jestem za XFCE.
4. Firefox, kadu, Eclipse/Code::Blocks/Kdevelop
5. Ok, drivery muszą być.
6. Pierwsze słyszę, że do internetu na linuksie trzeba jakieś programy. Ale jeśli trzeba, nie mam nic przeciwko.

Jeszcze musi być możliwość instalacji na dysku.
Oczywiście musi być Mesa i SDL standardowo.

No więc to są moje propozycje.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Styczeń 13, 2008, 14:02:25
2. Jaki system bazowy? Ja proponuję Debiana, jako, że jest user-friendly, a poza tym oferuje bardzo wygodne narzędzia do tworzenia własnego Debian-like LiveCD.

Ja również byłbym za Debianem.

3. Jakie środowisko graficzne? System ma być mały, tak więc odpadają wszystkie Gnomy i KDEki ;]. Jako górną granicę ustalmy XFCE. Ja proponuję Openbox'a.

Może być.

Jeśli chodzi o IDE, to może być cokolwiek, byleby miało dobry debugger. Widzę, że najczęściej padają głosy na Code::Blocks i Anjutę, więc może być któreś z nich :).

Offline Kurak

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 14:03:18
Dystrybucja ma być mała ;P. Ale wiadomo - najważniejsze GDeveloperskie biblioteki się przydadzą...
OGRE po wyrzuceniu przykładów zajmuje niewiele :P

Pomysł fajny, może parę osób w końcu przekonało by się do Linuksa (khe, khe ;)), a takie LiveCD mogłoby przydać gdyby zaszła konieczność kodzenia na nie swoim komputerze.

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 14:10:32
Pomysł fajny, może parę osób w końcu przekonało by się do Linuksa (khe, khe ;)), a takie LiveCD mogłoby przydać gdyby zaszła konieczność kodzenia na nie swoim komputerze.
Dokładnie, zawsze gdy jadę do znajomych/rodziny biorę jakieś live cd linuksa, ale one nie nadają się specjalnie do zaawansowanego kodzenia. Myślałem, żeby na podstawie Slax'a stworzyć własne live cd (bo ma skrypty do tego), ale widzę pomysł na warsztatowe i widzę wiele zalet, a te co wymienił Kurak są najtrafniejsze.

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 14:13:36
Obowiązkowo wersja 32 i 64 bit ;>

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 13, 2008, 14:16:50

Zacznijmy od 32 ;]. Mam ferie co prawda, ale do wtorku średnio mam czas.. ;]. Dziś wieczorem sobie się pobawię, jutro po południu też, po jutrze powinna się pojawić alpha ;].

Offline Netrick

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2008, 14:17:54

Zacznijmy od 32 ;]. Mam ferie co prawda, ale do wtorku średnio mam czas.. ;]. Dziś wieczorem sobie się pobawię, jutro po południu też, po jutrze powinna się pojawić alpha ;].
Ok to ja obiecuję te 5 godzin dziennie testować :)