Autor Wątek: Polskie firmy zajmujące się tworzeniem gier  (Przeczytany 22361 razy)

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Styczeń 11, 2008, 11:41:09
Zdaje sie, że The Farm 51 też ma siedzibe na południu naszego kraju.
Zresztą wcale nie trzeba na sile pracowac w Polsce ;) Sam powaznie biore wyjazd na powaznie - choc moze nie na Sycylie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 11, 2008, 11:57:10
Zawsze można się przeprowadzić (to raczej jak masz za dużo pieniędzy).
Nie zawsze się można przeprowadzić, szczególnie jak się robi doktorat w danym miejscu. ;) Nie jest to szczególnie obciążające zajęcie, ale od czasu do czasu trzeba się pojawić.

Offline SauRooN

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 12:12:08
Zawsze można się przeprowadzić (to raczej jak masz za dużo pieniędzy).
Nie zawsze się można przeprowadzić, szczególnie jak się robi doktorat w danym miejscu. ;) Nie jest to szczególnie obciążające zajęcie, ale od czasu do czasu trzeba się pojawić.
To od czasu do czasu można tam pojechać ;)

therealremi

• Gość
# Styczeń 11, 2008, 12:29:07
Nie zawsze się można przeprowadzić, szczególnie jak się robi doktorat w danym miejscu
Doktoratu nie bedziesz przeciez robil cale zycie :). No chyba ze chcesz zostac na uczelni i gnebic biednych studentow :P

Offline Esidar

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 13:17:00
Różnica między pracą w Warszawie a w np. w Łodzi to tylko trochę więcej km. Niektórzy przez centrum samochodem jadą dłużej :) Można przyjechać do Warszawy wynająć mieszkanie (od 500zł/mc) i cieszyć się tym, że płacą Ci za to, że robisz to co lubisz :) Chyba że się woli żyć wg zasady "Szczęście przyjdzie samo. Trzeba tylko leżeć i czekać." :)

A co ma powiedzieć ktoś z Częstochowy?
"Poproszę bilet do Warszawy".

therealremi

• Gość
# Styczeń 11, 2008, 13:24:43
Można przyjechać do Warszawy wynająć mieszkanie (od 500zł/mc)
:D
zartownis
2 lata temu placilem 850 + oplaty za kawalerke w starym bloku w najgorszej okolicy :) wieczorem balem sie wyjsc na balkon (ktory byl na 4tym pietrze)

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 13:29:46
Można przyjechać do Warszawy wynająć mieszkanie (od 500zł/mc)

To już nawet w 'tańszym' Wrocławiu się za tyle nic nie znajdzie :>

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Styczeń 11, 2008, 13:43:04
No niestety we Wroclawiu jest problem jezeli chodzi o wynajecie pokoju. Jezeli chodzi o przeprowadzke to dla wielu osob jest ona konieczna. Teraz mieszkam 500 km od domu ale robie to co lubie i tylko to sie liczy. Po prostu dostalem szanse i bylbym idiota, gdybym jej nie wykorzystal.

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 13:58:36
W Warszawie to nie powinieneś ze znalezieniem developerów mieć większych trudności, bo trochę ich jest, a już na pewno o niebo lepiej niż w Gdańsku (zna ktoś w ogóle coś w tej okolicy?). :)

Nie wiem, czy oni jeszcze żyją, ale obadaj to : http://www.flyingfishworks.com/
Pracowali nad czymś takim : http://www.hellion-game.com/

Oprócz nich i Playsoftu to nic mi nie przychodzi do głowy...

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 14:01:58
Różnica między pracą w Warszawie a w np. w Łodzi to tylko trochę więcej km. Niektórzy przez centrum samochodem jadą dłużej :) Można przyjechać do Warszawy wynająć mieszkanie (od 500zł/mc) i cieszyć się tym, że płacą Ci za to, że robisz to co lubisz :) Chyba że się woli żyć wg zasady "Szczęście przyjdzie samo. Trzeba tylko leżeć i czekać." :)
Ja w Łodzi wynajmuję mieszkanie za 1000pln i nikt mi nie powie że w wawie znalazłbym za połowe tej kwoty.
Szczęście do nikogo samo nie przyjdzie, ciekawi mnie jednak kiedy nasi pracodawcy zorientują się, ze praca zdalna jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla nich jak i dla pracowników.
Polski gamedev (podobnie zresztą jak inne branże) jeszcze do tego nie dojżał.
Może kiedyś.

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Styczeń 11, 2008, 14:05:06
Wyobrazam sobie tworzenie mniejszych projektow, jako prace zdalna. I w Polsce istnieje taka mozliwosc. Ale myslicie ze uda sie stworzyc duzy tytul przy pomocy zdalnych pracownikow??

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 14:11:29
Wyobrazam sobie tworzenie mniejszych projektow, jako prace zdalna. I w Polsce istnieje taka mozliwosc. Ale myslicie ze uda sie stworzyc duzy tytul przy pomocy zdalnych pracownikow??

Myślę, że udałoby się, tylko musi być sprawna organizacja i ktoś, kto to nadzoruje. Jak ostatnio pracowałem zdalnie i dostawałem informacje, że będzie na środę, a było po 2-3 tygodniach, to krew człowieka potrafi zalać.

Moim zdaniem, żeby praca zdalna mogła działać, musi być ustalony jeden bardzo ważny czynnik - godziny pracy. Jeśli się okaże, że dwóch koderów pracuje codziennie tak, że jeden 7-15, a drugi 15-23, to strasznie ciężko się dogadać i czasami powstają masakryczne opóźnienia. Gdyby wszyscy pracujący zdalnie pracowali w podobnych godzinach jak ludzie w biurze, to zawsze można się do nich w jakiejś sprawie odezwać. Może niekoniecznie pokrycie tego czasu w 100%, ale coś na poziomie 60-70% byłoby imo wskazane. Do tego bugtracker i svn/cvs i powinno się udać ;)

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Styczeń 11, 2008, 14:32:26
Mozna sie spytac, dla jakiej firmy pracowales zdalnie ??

Offline revo

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 14:51:15
Mozna sie spytac, dla jakiej firmy pracowales zdalnie ??

Wolałbym to przemilczeć, jeszcze powiedzą, że ich oczerniam ;) Powiem tylko, że nie jest to żaden z liczących się developerów na Polskim rynku.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 11, 2008, 15:20:11
Szczęście do nikogo samo nie przyjdzie, ciekawi mnie jednak kiedy nasi pracodawcy zorientują się, ze praca zdalna jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla nich jak i dla pracowników.
Polski gamedev (podobnie zresztą jak inne branże) jeszcze do tego nie dojżał.
Może kiedyś.
Czemu "polski"? Zadna powazna firma z branzy, takze zagraniczna, nie zatrudni Cie zdalnie. W ten sposob mozna sobie klepac gierki na J2ME w 5 osob, albo outsource'owac czesc artu, ale topowego projektu sie tak nie zrobi.