Autor Wątek: Zmuśmy helion do przetłumaczenia książek o XNA!  (Przeczytany 5916 razy)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 09, 2008, 01:01:18
Tyle ze, powiedzmy, roznica 80 zl za 600 stron [w helionie] to jednak mniej niz 160 :). Chociaz faktem jest, ze przyjemniej sie czyta ksiazki w oryginale. A tak swoja droga to sie tak zastanawiam.. czy one, a przynajmniej te ktore ida na rynek swiatowy, nie sa celowo pisane stosunkowo nietrudna angielszczyzna? Takie odnioslem wrazenie. Gdy czytam jakis tekst w necie to wydaje mi sie on ogolnie trudniejszy niz ksiazka

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2008, 01:16:41
Nie sadze. Byc moze czesciowo bierze sie to z faktu, ze dla duzej czesci autorow angielski nie jest ojczystym jezykiem, wiec nie uzywaja zbyt zaawansowanych form :)

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 09, 2008, 01:20:19
Mnie te parcie na polskie wersje tytułów nie kręci, wolałbym już raczej jakiś prostszy i zarazem tańszy dostęp do pozycji zagranicznych, w sensie teraz żeby coś sobie z zagranicy skołować to trzeba się z tym naużerać, wybulić.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2008, 10:52:46
Z wybulic moge sie ew. zgodzic, choc przy cenie 30 USD za ksiazke, to tez nie do konca, ale gdzie uzeranie? Czasami szybciej mi ksiazki z Amazonu przychodza niz z Merlina czy Helionu.

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 09, 2008, 11:25:42
No tutaj to bym sie nie do konca zgodzil.. No.. co prawda nigdy z Amazonu nie zamawialem, ale w Helionie nigdy wiecej jak 3 dni na ksiazke nie czekalem. Zamawiam w poniedzialek to do czwartku dojdzie na pewno. I nie byloby w tym nic niezwyklego gdyby nie fakt, ze Helion ma naprawde niskie koszty wysylki (+- 4 zl czy siakos tak).
Jaki jest w ogole szans dostarczenia ksiazek z Amazonu i ile mniej wiecej wynosza koszty wysylki?

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 09, 2008, 11:49:19
Z której konkretnie strony warto zamawiać zagraniczne książki? Amazon.com? Amazon.co.uk? Jeszcze innej? Da radę jakoś kupić używane, żeby było taniej? Ile kosztuje przesyłka do Polski?

Kiedy będzie do kupienia GPG 7? Bo chyba kupię sobie razem z GPU Gems 3 :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 11:54:03 wysłana przez Reg »

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Styczeń 09, 2008, 12:00:11
Kiedyś była podobna akcja dotycząca perełek i się powiodła. Może i z XNA się uda. Myślę, że wielu osobą przydałaby się książka o XNA w języku polskim. Dlatego chciałbym namówić każdego czytelnika warsztatu, aby napisał do helionu w sprawie przetłumaczenia jakiejś zagranicznej książki o XNA.

Jestem nawet za czymś do XNA więc zaraz im coś wyślę. Chociaż takie książki zazwyczaj tłumaczą podstawy, a zanim Helion przetłumaczy jakąś kilkusetstronicową książkę to podstaw będzie się można nauczyć z samego helpa GameStudio i różnych przykładów z creators.xna.com. :)

Jeżeli chodzi o "Perełki" to kupiłem wszystkie jakie wyszły (1, 2, 3 i 6). Ostatniej części nawet nie miałem czasu poprzeglądać dokładniej. :( Kupiłem o 15% taniej (czyli 85 zł zamiast 100 zł), bo pewna księgarnia we Wrocławiu daje taką zniżkę jeżeli kupujący miał w tym dniu urodziny i pokazał dowód osobisty. Wziąłem ze sobą kogoś kto właśnie w tym dniu miał urodziny i mi kupił. :)

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2008, 12:33:49
Koszty przesylki to jakies 10usd, dlatego oplaca sie zamawiac hurtowo. Zazwyczaj wyrabiaja sie w 4-5 dni.

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Styczeń 09, 2008, 14:05:33
Reg: odnośnie perełek 7. Wchodzą do sprzedaży w dniu 22.01.2008 więc już na dniach.
A odnośnie tego skąd - zdecydowanie ze stanów. Przy obecnym kursie dolara wyjdzie porównywalnie, co w Polsce (np. http://www.amazon.com/Game-Programming-Gems/dp/1584505273/ref=pd_bbs_sr_2?ie=UTF8&s=books&qid=1199880139&sr=8-2 perełki za jakieś 100 zł ;) )

Swoją drogą warto kupować GPU Gemsy? Dotychczas kupowałem ShaderXy (i szczerze polecam), ale być może trzeba kupić kolejną serię.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Styczeń 09, 2008, 14:19:32
Reg: odnośnie perełek 7. Wchodzą do sprzedaży w dniu 22.01.2008 więc już na dniach.
Skąd masz tą informację? :)

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Styczeń 09, 2008, 14:29:39
Z tej strony, co podałem:

"Publisher: Charles River Media; 1 edition (January 22, 2008)" i taka data jest gdzieś jeszcze na Amazonie.

Offline Chester2000

• Użytkownik

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 09, 2008, 14:35:33
No to fajniuchno ;]. Trzeba będzie kupić.. A co do książek z Heliona, nie wiem czemu, od zawsze denerwuje mnie seria "Praktyczny kurs..". Może to język, może treść..

Offline s0d

• Użytkownik

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Styczeń 09, 2008, 15:11:15
w watku chyba chodzilo o xna ;P, a wiec daje propozycje anglojezycznych ksiazek na ten temat i podejmiemy decyzje, ktory tytul "promowac"  ;).

Wybieram tę, która bierze pod uwagę fakt istnienia XNA 2.0. Wątpię czy którakolwiek z książek o XNA jest aż tak na czasie? Wobec tego wstrzymuję się do czasu wydania uwzględniającego nową wersję XNA.