Autor Wątek: [Współpraca] Projektant 2x / Pisarz 2x / Leader 1x  (Przeczytany 5922 razy)

Offline defeatomb

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 02:31:11
   Wątek ten dedykowany jest przede wszystkim osobom młodym i
"niedoświadczonym" w szeroko objętym temacie tworzenia gier.
Nie szukam początkujących - szukam młodych ludzi z pomysłami,
motywacja oraz chęcią samodoskonalenia się, którzy nie mieli
okazji złapać doświadczenia bojowego. Oczywiście jeśli
masz już pewne umiejętności itp. i czujesz sie pewnie to zapraszam
tym bardziej. Zaznaczam jednak na początku, że nie będzie z tego
żadnych profitów. Gra ma powstać - a dzieło będzie istnieniem samym
w sobie. Znajdą się tacy co to pojmują.

Poszukuje dwóch osób chętnych do współpracy przy tworzeniu gry typu cRPG.
Projekt ma już "mocne" 1.5 roku pracy za sobą. Szczegółów co do samego projektu
nie zdradzam. Dlaczego? (i przepraszam, ale muszę to powiedzieć: "nie k***a nie
wzoruję się na LoTR or whateva"). "Tak jak" twórcy filmu Lord of the Rings
chcę oddzielić "biznes" od "treści gry". Zapraszam do LoTR Extended DVD.

Oczekuję osób bardzo dobrze znających temat gier fabularnych (tych gadanych).
Najlepiej (choć niekoniecznie) z doświadczeniem jako Mistrz Gry. Staż? Ostatnio modne
pojęcie ;') No to tak z 3 latka eMGniewania to dosyć dobry początek. Przesadzam?
Mam 20 lat i siedze w tym 8 lat z przerwami (fabularki, a w między czasie programowanie,
muzyka, etc). A więc nie przesadzam. Systemy? Minimum jakieś 2 fantasy. Dla przykładu
grałem/prowadzilem już  takie rzeczy jak Earthdawn, V:Maskarada, Mag, D&D oraz AD&D2ndED.

Co będzie do zrobienia? Mnóstwo rzeczy. Mogę podać przykład: ustalenie ostatecznego
beastariuszu na podstawie zbioru stworów jaki został stworzony na potrzeby projektu. Poza
wybraniem stworów będzie trzeba jeszcze określić ich detale zaś całość ustandaryzować i
zbalansować (hehe te dwa słowa są absolutnie niepoprawne z perspektywy j.polskiego).

Resztę informacji podam "zaciągniętym" do projektu. Proszę o nie komentowanie tego tematu
w sposób typu: "więcej info albo się wal" "niewypali" "pokaż coś" itp. Najlepiej to nic nie pisać. Chętni
piszą na maila: deathtomb[at'e]gmail.com. Proszę nie marnujcię swojego ani mojego czasu.
Zainteresowany? Masz czas? Chęci? Wiesz czego chcesz? Pisz!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

RageX

• Gość
# Grudzień 25, 2007, 02:54:00
Skoro znasz się na grach fabularnych, to czemu od wszystkich oczekujesz takiego czegoś... baa, dużego doświadczenia w tym?
Jeśli to co piszesz to prawda, to sam byłbyś wystarczającym pisarzem oraz "od pomysłów" - game designerem.

Z całego tematu mógłbym wywnioskować, że chcesz stworzyć grę - ale fabularną.  ;D

Twoje ogłoszenie bym widział jako wystawienie siebie pod jakiś team, aniżeli organizacje teamu. Ale jak wszyscy wiemy, nie ma takiego brania, ponieważ wszędzie ciężko o skuteczne indy teamy. Mniejsza, nie będę się rozkręcał w temacie - toż to rzeka. Więc w zasadzie dobra droga... ale na leadera skazujesz(z konieczności) się sam.

Mimo, iż ten post pewnie odczytasz jako
więcej info, albo sie wal
ja naprawdę dobrze ci życzę... jeżeli ludzie chcą, godzą sie grać z tobą jako GM tak długo, to coś tam umiesz. :)

I pytanie: grałeś/prowadziłeś dużo jako GM, wymieniłeś tytuły znanych realm'ów, ale czy tworzyłeś własne historie pod realm'y, własne realm'y. Pytam, gdyż to jest jedna z tych właśnie kluczowych, pisarskich, designerskich umiejętności które są przydatne przy kreowaniu gier. :)

Offline defeatomb

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 04:32:01
1. Tworzę grę... fabularną... komputerową... ... ...

2a. Mam duże doświadczenie, ale sam wszystkiego nie zrobię :E

2b. 3 lata w grach fabularnych to nie jest wcale tak dużo. Jestem
pewien, że nie wymagam wiele. Mnóstwo ludzi generalnie rezygnuje
po ok. 3 latach gry z fabułek na koszt czegoś innego. Z założenia
jest to coś kreatywnego bo (zakładam, że) ten ktoś był MG. Czujesz
dalszy flow?

3. Owszem tworzyłem własne historie, światy, realmy itp. Teraz
potrzebuję ogarniętych ludzi, którzy przejmą pewne obowiązki.
Nie będę się przed nikim płaszczył o pomoc i nie chce tego od
kogokolwiek. Nie jestem z pierwszej łapanki i proszę traktować
to poważnie, a nie jak ogłoszenie dzieciaka o inne dzieciaki.
Przepraszam za formę, ale inaczej nieraz po prostu nie da rady.

4. Żeby nie było wątpliwości: pan leader odpowiedzialny jest
za koordynowanie współpracy oraz samą współpracę z 4-ma
panami których poszukuję. Ja "prowadzę" całość. Brzmi
flegmatycznie ;') być, może jbć to. Żyję sam w UK. Mam 20 lat
i mało czasu. Wiem co robie i co można zrobić teraz tylko
potrzeba ludzi, ich umysłów...

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2007, 05:26:24 wysłana przez defeatomb »

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Grudzień 25, 2007, 11:53:57
Eee, to nie wypali. Daj więcej info i pokaż coś, albo się wal ;).

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 25, 2007, 14:27:27
Eee, to nie wypali. Daj więcej info i pokaż coś, albo się wal ;).
Za tą ripostę masz ode mnie setny punkt karmy ^^' Z jednej strony słuszna, celna i na miejscu, z drugiej zaś genialna w swej prostocie :3

[/off]

@defeatomb:

Pozwolę sobie rozwinąć myśl poprzednika :] Cóż, rozumiem że szukasz ludzi, ale sposób, w jaki to robisz, jest wręcz... Intrygujący ^_^ Po pierwsze - jeśli poszukujesz ludzi do projektu, to w pierwszej kolejności powinieneś ich czymś zainteresować. Dlaczego, załóżmy, ktoś kto spełnia Twoje wymagania wybierze właśnie Twój projekt, a nie jeden z XX innych? Odpowiem od razu - bo w Twoim pomyśle coś go zaintrygowało, uznał że jest ciekawy i postanowił że dobrze spędzi czas rozwijając go. Spójrz teraz na swoje ogłoszenie - piszesz w nim kim jesteś i że robisz jakąś grę. I że niby fabularną. Podajesz wymagania i maila, i w sumie wszystko... Co mogłoby więc przyciągnąć uwagę potencjalnego kandydata? Najwyżej to, że napisałeś długiego, stricte defensywnego posta i zapewne dość głośno krzyczysz :]
Ba, mnie też temat zainteresował. Gdy czytałem posta, miałem nadzieję że gdzieś w nim znajdę jakieś ciekawe informacje, kilka Twoich pomysłów które mają sprawić że ta gra będzie ciekawa i warta poświęcenia na nią czasu. Lecz, niestety, zauważyłem tyle, że w ostatnim akapicie odrzucasz z góry ludzi, którzy chcieliby tu na forum zadać jakieś pytania odnośnie projektu. Akceptujesz natomiast jedynie tych, którym spodoba się że masz 20 lat, mieszkasz w UK i prowadziłeś takie i takie RPGI, i którzy zebrali się i napisali od razu na maila.
Nie tędy droga! Nie oczekuj, że każdy potencjalny członek projektu będzie się fatygować i wysyłać Ci na maila swoje CV nie wiedząc nic o projekcie. To po prostu nie działa w ten sposób :P Jeśli szukasz ludzi, powinieneś w pierwszej kolejności samemu wykazać jakąś inicjatywę i choćby powiedzieć jaką grę robisz, o czym i dlaczego. Jesteś doświadczonym mistrzem gry, prawda? Więc literatura Ci zapewne nieobca, językiem na pewno umiesz władać. Zatem potrafisz też napisać dobre ogłoszenie, hm? Udowodnij, a gwarantuję że chętni się znajdą - potencjalnych chętnych nie brak ;) Teraz tylko przekonaj ich do siebie. Good luck.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Grudzień 25, 2007, 15:36:55
2a. Mam duże doświadczenie, ale sam wszystkiego nie zrobię :E
Jakbyś się pochwalił, jakie projekty ukończyłeś, to by definitywnie podniosło Twoją wiarygodność (może nawet to by wystarczyło, żeby ludzie zaczęli się zgłaszać). :)

Offline terianil

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 16:00:29
trzeba przyznac, ze orginalnie napisany watek...
choc to juz jest przesada, zeby topic za topic'iem wszyscy dawali bzdurne opisiki kolejnych rewolucyjnych projektow... bez zadnych konkretow...  kazdego osobno trzeba uswiadamiac.... sugeruje dawac tylko linki do regulaminu i ew. poprzednich komentarzy tego typu watkow...

RageX

• Gość
# Grudzień 25, 2007, 16:09:37
No, ale moim zdaniem ten wątek jest inny...
Autor nie wie co i jak od strony technicznej.
Chciałby dołączyć do projektu jako pomysłodawca i (przynajmniej tak twierdzi) umiał by się tą stroną projektu zająć. Leaderem nie chce być. :)
To się nie kwalifikuje wg. mnie, pod "zróbcie mi grę" (chociaż jest tylko cienka granica).
Kłopot leży gdzie indziej.

Ale rzeczywiście, pierwszy post został napisany niefrasobliwie.
Przydałby się jakiś techniczny mentor, do tego projektu.

Offline defeatomb

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 18:40:49
Przepraszam ALE to jest właśnie k***a pierdolenie jakie ma CZĘSTO ma miejsce na tym
forum. Dlaczego nie rzucam przynęty? Bo szukam ludzi którzy szukają DOŚWIADCZENIA.
A więc to raczej w ich interesie jest podjąć współpracę. Ja sobie dam radę. Będę pisał
tą grę np. 10 lat. Chcę po prostu tego uniknąć ;')

Nie! Nie chce CV. I nie będę skomlał jak 3/4 osób na tym forum o kogoś - podając mu
mnóstwo argumentów itd. To nie ma sensu i mi się nie chce. Podałem info co i jak
więc po co mamy się o siebie skomlać - jacy to wy jesteście zajeb**ci w gamedev -
a jaki to ja jestem zajebisty w reszcie czy tam inne bla bla.

Mam napisać co będzie takie UBBER w grze, że podbije serca graczy? Już teraz?
Jestem wróżką? Jestem? Nie. Ludzie zawsze to było na tym forum i to jest dlaczego
ja po prostu szukam ludzi a nie gadki na temat mojego projektu. Takich rzeczy "generalnie"
nie da się określić na początku. BO ZAWSZE TO ZAJEB****E RÓŻNI SIĘ OD EFEKTU
KOŃCOWEGO. Przykład: będziemy mieli ble ble ble super gameplay. A jedyne co np. uratowało
grę to znośna grafika. I co z naszym gameplayem? Flow?

Ostatnia rzecz.

Autor nie wie co i jak od strony technicznej.
"zróbcie mi grę" 

etc.

Ludzie! Skąd wy po paru KB txt umiecie ocenić człowieka. Do autora: pierod***sz. Peace.
Pan leader w drużynie jest po to aby ja nie musiał komplente 24h być w kontakcie z resztą
ekipy. Co dwie  głowy... więc wiem, że ogarnięta osoba, może dojrzeć więcej niż ja. Może
odnaleźć błędy itp. Może mieć LEPSZE pomysły. Nie szukam osób, które będą robiły
cokolwiek ZA MNIE, tylko ZE MNĄ.

Jeśli ktoś jeszcze raz włoży mi jakieś słowa w usta to zjadę z góry z gwiazdkami.

Do wszystkich: Wiedziałem, że pojawią się takie a nie inne komentarze. Zainteresowanie
niech piszą, a do reszty niezainteresowanej oceniającej projekty/autorów z góry etc.
zmieńcie trochę swoją kulturę na tym forum. Nie chodzi o mnie, nie mówię, że nie pasuje
mi to a tamto, ale to by pomogło. To jest jedyny minus dla mnie tego forum. Ludzie mają
potencjał a odpowiadają i piszą jak BOTy. :E Przewidywalni? Ano. Wkońcu mój wątek
jest niefrasobliwy ;D I nie bierzcie mnie za swojego wroga. Once again. Peace.

btw.

Przydałby się jakiś techniczny mentor, do tego projektu.
To by dosyć dobrze określało OCB z leaderem. Mniej więcej. Choć to mocna nadinterpretacja.
Uważam, że to słowa akurat autorowi się udały. Powiedziałbym, że trafiły co nie co ;').

Aha. Kos masz dużo racji, ale właśnie moim celem na dzisiaj ;') jest złamanie
rutyny forum. Rozumiem, że trochę chamsko piszę i defensywnie (najs rozkmina),
ale popatrz. Napisałeś:
...uznał że jest ciekawy i postanowił że dobrze spędzi czas rozwijając go
I to jest dokładnie to o co mi chodzi. Dojrzałeś miedzy tymi KB tekstu o co tu chodzi.
A reszta - te moje brak infa - to łamanie rutyny tego forum. Jeśli ktoś czuje zew przygody
to się zgłosi i dostanie info

choc to juz jest przesada, zeby topic za topic'iem wszyscy dawali bzdurne
opisiki kolejnych rewolucyjnych projektow... bez zadnych konkretow... 
kazdego osobno trzeba uswiadamiac

Ciekawe... hmm... dużo racji. Myślę, że absolutnie na przeciw stałej mentalności
tego forum nie podam, żadnych konkretów ;') Ileż to ja się nie naczytałem, że
będzie to a tamo itp. itd. i kupa. NIE CHCE MI SIĘ. To nie jest niechęć do zainteresowania
człowieka. To jest niechęć przeciwko RUTYNIE tego forum. Żyję "on my own" i jestem
na tyle rozgarnięty, że wiem co mógłbym/powinienem/etc zrobić ze swoim czasem.
Nie chodzę już do szkoły więc nie jestem dzieckiem, które szuka zajęcia. Może
to was uświadomi jak podchodzę do tematu tworzenia czegokolwiek. Mam dość.
Jedyne narazie co się pojawiło pod tematem to P I E R D * * * N I E. Tak właśnie
jest. Żadnego pytania np. a w jakim świecie tworzymy? dark fantasy? etc.
Prawda jest taka, że gdybym ja faktycznie zabierał się z kimś do czyjegoś projektu
to nie potrzebowałbym 200 stron info na starcie. Fantasy? Tak. Heroic? Nie. Aha. Ok.
Co potrzebujesz? Stwórz te i te tereny i zrób z nimi to a to. Aha ok.

I do roboty. I tak zawsze działałem i będę działał. Sprawdzone empirycznie.
A ci, którzy zawsze byli wokół mnie i szukali konkretów nic nie osiągali.
Freestyle i dążenie to podstawa. Wyniki będą zależne tylko i wyłącznie od chęci.
Rób cokolwiek zamiast k***a stać w miejscu i zastanawiać się jak się chodzi.

Peace.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2007, 19:14:10 wysłana przez defeatomb »

Offline infernus

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 18:49:54
Przepraszam ALE to jest właśnie k***a pierdolenie jakie ma CZęSTO miejsce na tym
forum.

O tak z tym niesposob sie niezgodzic nawet jest o tym punkt w regulaminie tak czesto ma to tutaj miejsce sam zobacz:
http://wiki.warsztat.gd/Jak_nie_lamić#1._.22Napiszcie_mi_gr.C4.99.22

Offline defeatomb

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 19:18:37
W osobnym poście chciałem podkreślić dla chętnych, że szukam niedoświadczonych ludzi.
Jeśli jesteś tam i czytasz to i zastanawiasz się czy warto to powiem Ci, że warto. Będziesz
mógł się wiele nauczyć, a efekt końcowy zaskoczy wielu ludzi. Ciebie samego przede
wszystkim. Pisz na maila. Lej na resztę.

RageX

• Gość
# Grudzień 25, 2007, 19:20:51
Hehe...
zmieńcie kulturę forum.
No tak poza tematem, to widać jaką kulturę zapodajesz. :D
A jest tu dużo naprawdę młodych ludzi, a tym starszym, takim językiem też nie zaimponujesz.

Chcemy ci przecież pomóc, tak?

http://forums.xna.com/thread/12781.aspx
http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=338886 (ten nie działa w tym momencie, jakieś jazdy z GD.net)
Tu masz podstawowe, przykładowe zasady tworzenia, zamieszczania takich ogłoszeń.

zauważ:
Most requests should not have any further replies unless clarification, or more detail is needed.
jeśli wszystko jest opisane, nie ma niepotrzebnych pytań.

Requests should contain the following information (If you want to use the gamedev.net request template feel free to do so but its not currently mandatory). If you do NOT give enough details the moderators will happily delete the post and force you to type it in again.
Tu powinno być to samo, za to co skonstruowałeś. "Delete". Bez (po twojemu) "pieprzenia", wio.

Nie frasobliwy post gdyż totalnie nie konkretny, wszystkiego trzeba się domyślać... a potem się dziwisz że ktoś, coś insynuuje. :)

Możesz powiedzieć że nie ma takiego wymagania nigdzie... ale logika, podstawy "biznesowe", same się nasuwają. Heh... aż kusi o jakąś analogię do wychowania. :)

Do moderatorów: wklejcie, przetłumaczcie ten "GD.net request template" do faq albo przyklejonego posta i wio. Przynajmniej nie będzie dyskusji w takim stylu.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 25, 2007, 19:21:32
O, jak mówisz, pier[a-z]+ nas nie oskarżaj, bo niestety w swoich postach zawarłeś w 95% rzeczy, które potencjalnych chętnych nie interesują, tak samo jak Ciebie szczególnie nie interesuje to wszystko, co otrzymałeś w komentarzach od forumowiczów i na co tak niemiłosiernie klniesz.

Ok, wracając do tematu. Tak w skrócie, na wypadek gdybyś nie lubił czytać długich postów :P

Fantasy? Tak. Heroic? Nie. Aha. Ok.
Co potrzebujesz? Stwórz te i te tereny i zrób z nimi to a to. Aha ok.

Ok. Dobrze, bardzo dobrze. Dalej tym tropem: Pomyśl teraz jakie jeszcze pytania chciałby zadać potencjalny kandydat. Usiądź chwilę i zamiast myśleć jaka to straszna jest atmosfera na tym forum napisz tutaj odpowiedzi na te pytania, żeby wszyscy potencjalni zainteresowani od razu mogli nabrać co najmniej wstępnego rozeznania, jaki masz projekt i jaką wizję. I tyle, to wystarczy. Powiedziałeś już kim jesteś, jakie masz doświadczenie, kogo szukasz i jak się z Tobą skontaktować. Napisz jeszcze to, i Twoje ogłoszenie będzie można uznać za kompletne. Zapewniam że nikt już nie będzie Cię wtedy traktował tym, co niby wg Ciebie ma często miejsce na tym forum. Amen. [/off]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2007, 19:23:53 wysłana przez Kos »

Offline defeatomb

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2007, 19:33:08
Kos:
Zadałem je sobie i żadnego bym nie zadał w wątku o rekrutację \
ponieważ to jest info wewnątrz projektu ;')

RageX:
Nikomu nie będę imponował. Wyrażam się dokładnie tak jak mam na to ochotę.
Nagrywam muzę i wiele więcej i mam już wystarczające warunki do karmienia
swojego małego ego.

Wstępne rozeznanie
Klimat: Pure fantasy
Świat: Własny - określony i opisany już teraz.
Beastariusz: Dosyć standardowy jak na fantasy, ale będzie interpretowany
na potrzeby gry na własny sposób.
Fabuła: Ukazać zło i fałszywość świata realnego w grze. Zadaniem gracza
mimo, że zabrzmi to dziwnie jest "umrzeć". Reszty nie podaję.

Co jest zrobione:
6/10 silnika
1/10 grafiki
3/10 gameplay
2/10 muzyka

Jakie jeszcze info potrzeba z niekonkretnych rzeczy ? ;')
Pytania do kandydata? To jest dobre.
Przykład:
Co masz wspólnego z fabularkami? Jako kto grałeś MG/G?
Jeśli byłeś MG to jak wyglądały przygotowania do sesji?
Jeśli tak to jak tworzyłeś przygodę i jak ją prowadziłeś?
Czy prowadziłeś sesje multi-drużynowe?

Jakie gry cRPG znasz/ukończyłeś. Czy tworzyłeś już
cokolwiek w kierunku gier cRPG lub RPG?

Ile godzin poświecić możesz w miesiącu?
W jaki sposób podchodzisz do tego co miałbyś robić?

Ale uważam, że tą są pytania, którę są a) szczegółowe b) nie zadałbym ich na forum
nawet gdyby ktoś napisał, że jest chętny c) o takie rzeczy pytałbym już raczej
"prawie" przyjętego. Dla mnie liczy się to czy marnujesz mój czas czy nie i czy jesteś
w stanie wykonać to co robi typowy MG + wysiłek bo to gra cRPG. Ja zajmuję się
przełożeniem całej treści na to "c" przed RPG ;'p

Zadowoleni? <- To nie jest foch ;')

Co do tej zmiany kultury. Złe słowo. Nie wiem jakie wstawić żeby dokładnie ująć o
co mi chodzi. Cóż.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2007, 19:51:01 wysłana przez defeatomb »

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Grudzień 25, 2007, 20:01:24
Co za nieświąteczna atmosfera! Bleee...
A mnie autor wątku już w pierwszym wątku zaintrygował wystarczająco - tzn. na tyle, żeby np. napisać do niego mejla z konkretnymi pytaniami. Nie rozumiem tej nagonki na niego (zwłaszcza, że są święta ;) ) , chociaż podejrzewam, że mogła faktycznie zostać niejako sprowokowana przez defeatomb już w pierwszym poście poprzez zbytnie zastrzeganie się kto ma nie odpisywać i dlaczego. Niemniej jednak gdzieś od lutego prawdopodobnie będę miał więcej czasu i zamierzam się odezwać do defeatomba z pytaniem, czy to jeszcze aktualne.
Pozdrawiam wszystkich świątecznie!