Autor Wątek: MSDN  (Przeczytany 5228 razy)

Offline AS

• Użytkownik
    • Homepage

# Styczeń 14, 2006, 16:10:30
Podobno do wszystkich Visuali jest dołączony MSDN. Czy to pełna pomoc, czy tylko takie "linki" do tej on-line? Jeśli to prawda, jak mam go zainstalować? Mam VC++ 6.0.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline tommyz

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2006, 16:19:49
Ja mam VC++ . NET 2002 i jest kilkaset mega MSDNa, praktycznie 95% tego co potrzebuje mam lokalnie.

Offline Majtek

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2006, 16:34:27
   Ja mam Microsoft Visual 2005 Express Edition i też jest tylko skrócona wersja.

Offline Kamil Trzciński

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2006, 17:44:47
W VisualC++ 6.0 MSDN byl dostarczany na oddzielnych plytkach i chyba w zsestawie go nie bylo.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 14, 2006, 19:27:31
Po pierwsze należy jasno rozróżnić (ja nie jestem za podkreślaniem tego zawsze, ale niektórzy są na to uczuleni), że mówimy o dokumentacji o nazwie MSDN Library, a nie subskrypcji zwanej MSDN.

Mówiąc szczerze nie wiem, do czego i czy zawsze MSDN Library jest dołączane do Visuala. Zawsze natomiast są to 3 płyty (dawniej chyba były 2, ale to do wersji Visuala 6.0) pełne po brzegi skompresowanego tekstu w formacie podobnym do CHM (mają swój własny i własną przeglądarkę). To się instaluje i potem korzysta albo z dysku (jak się to akurat zainstalowało), albo z tych płyt (jak się wybrało przy instalacji żeby tego czegoś akurat na dysk nie kopiować). Całość zajmuje na dysku sporo, ale jest to kompletna dokumentacja do:
- IDE Visuala
- języka C i jego biblioteki standardowej
- języka C++ i jego biblioteki standardowej
- Windows API
- MFC
- OpenGL
i masy masy innych rzeczy.

DirectX SDK też integruje z tym swoją dokumentację, żeby wszystko było w jednym miejscu (doświadczenie pokazuje że różnie mu ta integracja wychodzi, ale aktualnie u mnie działa).

MSDN kosztuje (na eMule jest promocja ;)), ale można też korzystać z niego Online na stronie http://msdn.microsoft,com.

Ze swojej strony dodam, że ja bez niego nie wyobrażam sobie programowania. Do każdej biblioteki trzeba mieć prawdziwą pełną dokumentację, żeby jej używać, a z Windows API czy języka C++ i STL-a korzysta prawie każdy, kto pisze w Visual C++.

Offline tS

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2006, 23:25:09
Zgadzam się z Regeditem jeśli masz możliwość to kup (:)), straszliwie ułatwia pracę... Ostatnio piszę troszeczkę w QT, której pomoc także się integruje z MSDN. Super praktyczne doładowanie do ulubionego środowiska :)
Poza tym nie wyobrażam sobię przeszukiwania ton tekstu w internecie odkąd wszystko mam tu i teraz :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2006, 23:48:57 wysłana przez tS »

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Styczeń 16, 2006, 21:59:15
Poza tym w internetowej wersji msdn nie ma indeksowania na podstawie słów kluczowych i czasami duuuuużo gorzej coś znaleźć. Bardzo, bardzo polecam wersję offline  ;)

nadult

• Gość
# Styczeń 16, 2006, 22:18:06
MSDN kosztuje (na eMule jest promocja ;))
Zapomnieliscie, ze Platform SDK jest razem z swietnym helpem - bazujacym na MSDN Library (w zasadzie to jest to wlasnie troche okrojona MSDN Lib). Posiada wszystko co potrzeba do developkowania aplikacji na platforme windows (a nawet znacznie wiecej) - i jest za free i mozna zassac i uzywac calkowicie legalnie (do komercji wlacznie).

Offline Reg

• Administrator

# Styczeń 16, 2006, 22:40:15
st3tc: Powiedz nam o tym coś więcej. Ja co prawda mam go ściągniętego, ale nigdy nie używałem. Czy w Platform SDK oprócz opisu Windows API jest też opis języka C i C++ oraz ich biblioteki standardowej? Czy jest opis C#, .NET i CLR? Czy jest DDK?

nadult

• Gość
# Styczeń 16, 2006, 23:12:24
W PSDK jest ... PSDK ;). Opis jezyka itp nie nalezy do platformy windows. Sam opis masz w MSDN lib np z vs 2005 express-a. Komplecik Express + PSDK -> masz w sumie wszystko.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Styczeń 31, 2006, 11:53:33
Mówiąc szczerze nie wiem, do czego i czy zawsze MSDN Library jest dołączane do Visuala
Do pudełkowych - zawsze.
Samo Library jest drogie (jakieś 600pln+VAT) za roczną prenumeratę (4 aktualizacje) (http://www.promise.com.pl/sklep/asp/is.pin.asp?pid=36544&vid=55)

Offline Model_T

• Użytkownik

# Luty 07, 2006, 20:53:01
Postanowilem zapytac tutaj bo nie chce zakladac kolejnego topicu.
Zainstalowalem sobie VS2005 Pro i do tego dokumentacje MSDN, tylko jak to wszystko skonfigurowac zeby byla ona widziana w VS. W VS2003 zaznaczalo  sie ktore sdk i inne dokumentacje mialy wchodzic do pomocy i w dynamic help zawsze wyswietlalo sie info o zaznaczonej funkcji a w VS2005 nie moge znalez gdzie to sie ustawia. Blagam, pomocy! Jak mam zkonfigurowac pomoc bo siedze juz nad tym kilka godzin i nie moge znalezc!!! Zycie bez dynamic help jest trudniejsze... :-\

Przy okazji.
Dokumentacje MSDN mozna je pobrac za darmo z MSDN Academic Aliance (3CD) ale to wymaga rejestracji. Za darmo mozna sobie sciagnac samo Platform SDK.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 08, 2006, 09:30:57
Przy okazji.
Dokumentacje MSDN mozna je pobrac za darmo z MSDN Academic Aliance (3CD) ale to wymaga rejestracji. Za darmo mozna sobie sciagnac samo Platform SDK.

Mógłbyś podać jakieś szczegóły na temat tego Academic Aliance? Za pół roku (jeśli dobrze pójdzie :) ) kończę studia i wolałbym skorzystać z okazji, póki się da ;).

nadult

• Gość
# Luty 08, 2006, 10:40:11
Mógłbyś podać jakieś szczegóły na temat tego Academic Aliance? Za pół roku (jeśli dobrze pójdzie :) ) kończę studia i wolałbym skorzystać z okazji, póki się da ;).
http://msdn.microsoft.com/academic/
A to co mamy na naszym wydziale w ramach MSDNAA: http://www.mimuw.edu.pl/~janusz/oprogramowanie/spis.html

Aby móc wypożyczać płytki (albo ściągać obrazy z odp. strony) wystarczy poprosić o rejestrację osobę za to odpowiedzialną na wydziale. Dostajesz login i hasło które możesz użyć na odpowiedniej stronce serwisu ELMS. U nas to jest: https://msdn60.e-academy.com/wmim/
Na tej stronce możesz już zamawiać odpowiednie płytki.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2006, 10:45:53 wysłana przez nadult »

Offline Reg

• Administrator

# Luty 08, 2006, 11:26:36
...i to wygląda jak sklep internetowy, w którym wszystkie ceny są "Free". Do zakupionego softu dostajesz seriale (będą też tam na stronie) i niektóre z tych programów możesz ściągnąć (za pomocą specjalnego downloadera Microsoftu, który jest tak inteligentny, że trzeba przy nim siedzieć i pilnować, bo sam po przerwaniu połączenia nie próbuje wznowić transmisji, tylko pokazuje błąd i czeka na zamknięcie :) a resztę trzeba sobie skopiować od wspomnianego przedstawiciela na swojej uczelni.