Autor Wątek: Bugi graficzne  (Przeczytany 2908 razy)

Offline cMaster

• Użytkownik

# Listopad 08, 2007, 19:28:29
Hej,
Słuchajcie mam prośbę - wrzućcie jakieś screeny z bugami graficznymi z najbardziej znanych gier (np. Oblivion)

Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Listopad 08, 2007, 20:00:03
A po co ci one, jeśli można wiedzieć?

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Listopad 08, 2007, 22:09:50
Obstawiałbym pisanie artykułu, lub czegoś podobnego :) Ale mogę się mylić ;)

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Uznałbym to raczej za perwersyjne  ::)

Drakan (co prawda trochę starsze, ale niech będzie). Rynh też miewa swoje humory ;)

Tarains

• Gość
# Listopad 08, 2007, 22:35:37
Czyli można zarobić na screenshotach (co jak co... ale bez zezwolenia cudzego screenshota nie powinien używać)?

Tarains

• Gość
# Listopad 08, 2007, 22:39:27
Czyli można zarobić na screenshotach (co jak co... ale bez zezwolenia cudzego screenshota nie powinien używać)?

W sumie trochę racja, bo ja byłbym troszkę poirytowany, gdyby ktoś mi reklamował moje błędy.
Ja pogrywam ostatnio w Medal of Honor Allied Asault i tam jest pełno takich bugów, gdzie ciągle przenika się przez ściany, widać nogi, ręce, głowy trupów, przenikające przez mury. Itp...
Ja też jestem ciekaw po co te screenshoty? Czyżbyś starał się robić grę, która takowych błędów nie będzie posiadać?

Offline cMaster

• Użytkownik

# Listopad 09, 2007, 09:43:11
Tak rzeczywiście potrzebuje screena do artykułu.

Pozdrawiam

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Listopad 10, 2007, 10:38:47
Prawo autorskie dopuszcza cytowanie w obrębie artykułów, pod warunkiem że cytat nie przekracza 10% objętości dzieła. Sądzę że do screenshotów gier komputerowych to także można zastosować :) Zresztą inaczej CD-Action i inne nie miałyby prawa istnieć.
A na moje dwa screenshoty dane powyżej niniejszym daję pozwolenie na wykorzystanie w artykule zarówno internetowym, jak i drukowanym w prasie. Nie wyrażam zgody na inne ich wykorzystanie.
Dziękuję :)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Listopad 10, 2007, 10:53:24
Przecież prawa autorskie dot. tych screenshotów należą do twórców odpowiednich gier, więc nie masz na co wyrażać zgody :)

Tarains

• Gość
# Listopad 10, 2007, 13:29:45
Nie należą... Jeśli sfotografujesz ferrari... to firma(przedsiębiorstwo) ferrari jest właścicielem tych zdjęć? Nie.

A co do Cd Action... mają materiały promocyjne których mogą używać do woli (czyli np. screenshot-y robione przez twórców), samemu robić screenshot-y... oraz jeśli im przyślesz jakiegoś screenshot-a to ze świadomością że może pójść pod druk. Jeśli ktoś się na forum pyta o czyjeś screenshot-y to niech zaznaczy po prostu po co mu one. W ten sposób każdy kto wskaże swoje screenshot-y wie że ktoś na nich chce zarobić bądź nie. To chyba uczciwe, zdrowe podejście.

A co do tych 10%, no to ok... ale zawsze wypada zaznaczyć skąd pochodzi cytat.
Czyli nie ma w tym nic nagannego, jeżeli ktoś prosi o screenshot-y z gier, a potem je wykorzysta z dopiskiem skąd je ma.

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Listopad 11, 2007, 12:18:19
Właśnie o tym mówię :) Zabronienia robienia screenshotów z gier jest równie chore jak zabronienie robienia ksero z jednej strony z książki ;) I w polskim prawie na pewno nie występuje :D
Natomiast że ja zrobiłem tego screenshota, to już chyba podchodzi o dzieło o indywidualnym charakterze, aczkolwiek tutaj trzeba by się zapytać prawnika. Jeżeli tak - muszę (tzn. ja, jako autor) wyrażać zgodę. Jeżeli nie - możesz stosować screenshot do czego ci się żywnie podoba, bo nie jest chroniony prawem autorskim ;)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Listopad 11, 2007, 13:09:01
Są z tym jakieś problemy, bo na przykład w amerykańskiej Wikipedii hasła zawierają zrzuty ekranu z gier i programów, a w polskiej nie. Czy ktoś wie dokładnie o co z tym chodzi?

Tarains

• Gość
# Listopad 11, 2007, 14:49:23
Są z tym jakieś problemy, bo na przykład w amerykańskiej Wikipedii hasła zawierają zrzuty ekranu z gier i programów, a w polskiej nie. Czy ktoś wie dokładnie o co z tym chodzi?

Mogłyby bez problemu być ale nie ma ze względu na (bardzo dawne) głosowanie użytkowników polskiej Wikipedii, którzy chcieli, żeby polski odpowiednik był zupełnie "wolną encyklopedią" i nie zawierał niczego, co nie jest na wolnej licencji.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Listopad 11, 2007, 15:28:14
Mogłyby bez problemu być ale nie ma ze względu na (bardzo dawne) głosowanie użytkowników polskiej Wikipedii, którzy chcieli, żeby polski odpowiednik był zupełnie "wolną encyklopedią" i nie zawierał niczego, co nie jest na wolnej licencji.
To już IMHO podchodzi trochę pod zboczenie. :)

Tarains

• Gość
# Listopad 11, 2007, 15:44:43
To już IMHO podchodzi trochę pod zboczenie. :)

Tak ale z drugiej strony jeśli ktoś pisze artykuł o bugach graficznych w grach komputerowych i znajdzie jakiegoś screena / cokolwiek w polskiej wikipedii, to wie, że może to bez problemu wykorzystać. :)