Autor Wątek: Jaki engine wybrać do takiego projektu??  (Przeczytany 2100 razy)

Offline darkMasoon

• Użytkownik
    • Strona z moimi projektami

# Październik 24, 2007, 22:54:33
Witam!

Jaki engine jest najlepszy do generowania dużych lokacji typu miasto ale też na las, jeziora z dużą ilością detali ?? Chodzi mi o stworzenie wirtualnego odpowiednika fragmentu realnego świata (dość pokaźnego fragmentu)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Październik 24, 2007, 22:59:03
Chodzi mi o stworzenie wirtualnego odpowiednika fragmentu realnego świata (dość pokaźnego fragmentu)
W takim razie sprawdzaj, który silnik wypada najlepiej jeśli chodzi o część Outdoor.

Offline smirnof'

• Użytkownik

# Październik 25, 2007, 16:21:30
Jako silnik stricte graficzny na pewno nada się Ogre, polecam tego scene menagera - PLSM2 z tym usprawnieniem radzi sobie całkiem nieźle z renderowaniem sceny typu outdoor, a o to Ci chyba chodzi. Jednak musisz pamiętać, że Ogre to tylko render - za to porządny :)

sarge84

• Gość
# Listopad 15, 2007, 13:16:04
Irrlicht w zupełności Ci wystarczy :)
a jeżeli nie wiesz który wybrać to proponuję parę dni popisać w Ogre a parę dni w Irrlichcie i wtedy zobaczysz, w którym silniku jest Ci wygodniej ;)

P.S
osobiście używam (zaczynam, ale to jeszcze nic nie oznacza:)) Irrlichta i początkującym go polecam :)

sarge84

• Gość
# Listopad 18, 2007, 15:32:04
Witam!

Jaki engine jest najlepszy do generowania dużych lokacji typu miasto ale też na las, jeziora z dużą ilością detali ?? Chodzi mi o stworzenie wirtualnego odpowiednika fragmentu realnego świata (dość pokaźnego fragmentu)

Mimo to polecam Ci Irrlichta, mój projekt (3ds Max) zapisany w 1 pliku (~18 MB) posiada 135342 polygonów, a nie jest to jeszcze cała scena dojdą tam takie elementy jak drzewa, lampy uliczne, ogrodzenie, brama, auta, ławki itd. Jak widzisz znacznie przekraczam te ograniczenia Irrlichta, ale jak dotąd nie widzę żadnych artefaktów podczas działania programu. Link do strony w moim profilu ;)