Autor Wątek: Imagine Cup 2008  (Przeczytany 6058 razy)

Offline .Dexter.

• Użytkownik

# Październik 19, 2007, 22:00:08
Tak, albo akcja rozgrywająca się w świecie mikroskopijnym gdzie jest się jakimiś detergentami i zabija się "brudy" :P Pomysłów jest wiele, życzę powodzenia! :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

RageX

• Gość
# Październik 19, 2007, 22:47:25
Done, registered. :)

Sprzątanie świata?
"Imagine a world where technology enables a sustainable environment".

Mi się to raczej kojarzy z równowagą człowiek = środowisko dzięki technologii...

Wiele chorych pomysłów można pod to podpiąć. fraza "Imagine a world" już jest ciekawa... mars, życie pod wodą, strategia ekonomiczna? Czy po prostu jakiś cyber punk, gdzie człowiek się uniezależnił od natury? Albo właśnie walka o odzyskanie tej równowagi... hehe... Final Fantasy 7... wielka korporacja eksploatująca mako energię z planety...
Nie wiem, w każdym razie temat jest tak sformułowany żeby było ciekawiej.

Jako mentor to chyba kierepka byłby najlepszy - ale to tylko gdybanie...
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2007, 22:50:47 wysłana przez RageX »

Offline orzech

• Użytkownik
    • homepage

# Październik 20, 2007, 17:03:22
Hehe no właśnie, temat projektu dokładniej zbadamy, ale przyznam - ochronę środowiska to jakoś sobie omylnie samemu dorysowałem. :) "Imagine a world where technology enables a sustainable environment" - "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala zastąpić naturalne środowisko?" Myślę, że na wiele sposób można to przetłumaczyć i zrozumieć. To dobrze, bo będziemy mieli jak dopasować temat do naszej gierki (albo na odwrót :P).

Ok, drużyna założona. 8) Nazwa była generowana na szybko, więc niech będzie dla Was niespodzianką. ;)

Jeśli mielibyście trochę czasu można by wskoczyć wieczorem na IRC albo gg, aby ustalić na jakiej zasadzie chcielibyśmy pracować i jakie oczekiwania sobie stawiamy względem IC 2008. :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 20, 2007, 17:52:11
"Imagine a world where technology enables a sustainable environment"
No, jak to przeczytałem, to mi się to nijak nie kojarzy ze środowiskiem w znaczeniu "środowisko naturalne", a raczej w kierunku jakiegoś cybermiasta na orbicie, na jakiejś obcej planecie, albo nawet całej cyber-planety zbudowanej od zera przez człowieka albo niekoniecznie człowieka (w tym przypadku "technology" samo w sobie robi za "sustainable environment"). :)

Albo właśnie walka o odzyskanie tej równowagi... hehe... Final Fantasy 7... wielka korporacja eksploatująca mako energię z planety...
Trochę OT: niedawno ściągnąłem sobie demko FF8 w ramach poznawania klasyki i muszę przyznać że nawet wkręca (chociaż po Oblivionie grafika, muzyka i ogólny brak podkładu głosowego trochę przeszkadza). :)

"Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala zastąpić naturalne środowisko?"
Z gruntu błędne tłumaczenie. To jest raczej coś w stylu "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala na utrzymywanie otoczenia." Nadal nie do końca ten sam sens, ale już dosyć blisko. :)

RageX

• Gość
# Październik 20, 2007, 19:54:54
"Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala zastąpić naturalne środowisko?"
Z gruntu błędne tłumaczenie. To jest raczej coś w stylu "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala na utrzymywanie otoczenia." Nadal nie do końca ten sam sens, ale już dosyć blisko. :)
Raczej:
"Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala utrzymać środowisko naturalne w stanie równowagi."

Offline bojkar

• Użytkownik
    • Profesjonalne aplikacje i strony internetowe

# Październik 20, 2007, 20:08:59
omg
"Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup to: “Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga chronić środowisko” zrodlo : http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/default.mspx

Offline orzech

• Użytkownik
    • homepage

# Październik 20, 2007, 20:12:44
omg
"Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup to: “Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga chronić środowisko” zrodlo : http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/default.mspx
A jednak dobrze mówiłem, że coś z ochroną środowiska. :D Dzięki za rozstrzygnięcie dyskusji bojkar.;)

RageX

• Gość
# Październik 20, 2007, 21:59:39
http://en.wikipedia.org/wiki/Sustainability

A tu dokładnei wytłumaczona cała idea za hasłem. Polskie tłumaczenie jest uproszczeniem/spłaszczeniem tego hasła. To przykre, że polski "oddział" tak te hasło spłaszczył. :)

"meets the needs of the present without compromising the ability of future generations to meet their own needs."

Podsumujmy... Microsoftowi wyraźnie chodziło o ekologię... co wynika też z tego wstępu do tematu na tej angielskiej.
Ale uważam że poprzez tak nie jednoznaczny temat(na "originalnej" witrynie) sami się proszą o jakąś lekką nadinterpretacje.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 20, 2007, 22:34:38
Moim zdaniem to nadinterpretacja. ;)

Rozkładając to na czynniki:
- "Imagine a world where..." - to jest jasne,
- "technology" - to też jasne,
- "enables" - pozwala na, sprawia, że jest możliwe,
- "sustainable" - podtrzymujący się, wytrzymujący,
- "environment" - otoczenie, środowisko,

Gdzie tu jest mowa o ochronie środowiska? ;) Może mam za dużą wyobraźnię, ale już same słowa "imagine a world" sprawiają, że przestaję myśleć o naszej planecie, a zaczynam się zastanawiać nad zupełnie inną. :)

"meets the needs of the present without compromising the ability of future generations to meet their own needs."

Podsumujmy... Microsoftowi wyraźnie chodziło o ekologię... co wynika też z tego wstępu do tematu na tej angielskiej.
Ale uważam że poprzez tak nie jednoznaczny temat(na "originalnej" witrynie) sami się proszą o jakąś lekką nadinterpretacje.
No to by pasowało. Tylko że ani "imagine a world" nie wymaga myślenia o Ziemi, ani "environment" nie wymaga myślenia o czymkolwiek zielonym. Taka gwiazda śmierci z Gwiezdnych Wojen też dokładnie podchodzi pod tą kategorię (fabryki, miejsce do mieszkania, pewnie potrafi się samo naprawiać, itd). ;)

RageX

• Gość
# Październik 20, 2007, 23:05:24
Krzysiek K. : jak słusznie zauważył RageX "sustainable environment" to modne określenie dbania o środowisko naturalne (w domyśle tak żeby przyszłe pokolenia nie musiały uciekać z ziemi), więc tłumaczenie każdego słowa z osobna jest z gruntu błędne ;)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Październik 21, 2007, 14:14:32
Mam prośbę do wszystkich którzy brali już udział w ImagineCup albo się nim interesują, żeby opisać pokrótce jak wygląda ten konkurs. Co trzeba zrobić żeby wziąć udział, jakie zasady i jakie obyczaje tam panują, jak wygląda typowa praca konkursowa itp.

RageX

• Gość
# Październik 27, 2007, 13:50:43
Hmm.... gra ktoś jeszcze oprócz mnie, w "herberta" w algorytmach?

RageX

• Gość
# Marzec 19, 2008, 22:55:46
@Krzysiek K, RageX : jeśli macie ochotę na wspólne pisanie to wejdźcie na www.imaginecup.com i zarejestrujcie się. Wtedy założę team i na pewno wyjdzie z tego coś ciekawego. ;)

Wyszło? A jeśli nie to dlaczego? ;)

RageX

• Gość
# Marzec 19, 2008, 23:05:55
Nie wyszło z tych samych powodów co zwykle... Przy czym najważniejszy to brak "prawdziwych" chęci u wszystkich. Takiego prawdziwego parcia nie było.  :-\

Lekcja? Hmm... no właśnie, nie wiem czy czegoś mnie to nauczyło. Może tego, że na przyszłość trzeba cisnąć... bez zabawy. Czy to amatorski projekt, czy opłacony, tzw. profesjonalny - musisz mieć plan którego się mocno trzymasz.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 19, 2008, 23:54:07
Lekcja? Hmm... no właśnie, nie wiem czy czegoś mnie to nauczyło. Może tego, że na przyszłość trzeba cisnąć... bez zabawy. Czy to amatorski projekt, czy opłacony, tzw. profesjonalny - musisz mieć plan którego się mocno trzymasz.
Alternatywnie: jak Cię najdzie raptem na coś ochota, to poczekaj czy Ci przejdzie. ;)