Autor Wątek: Wyścigi MMO w konwencji zbliżonej do F1  (Przeczytany 6302 razy)

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Październik 11, 2007, 19:15:00
Choć nie za bardzo jestem przychylny Hamiltonowi (przez decyzje sędziów co do pana H. - nawet gdy złamał przepisy [na Hungaroring wrócił na tor przy pomocy osób trzecich, według przepisów może tylko i wyłącznie wrócić samodzielnie, inaczej zawodnik powinien zostać zdyskwalifikowany).
Też mi się nie podoba, że Hamilton jest bezczelnie faworyzowany. Ale akurat przypadek, o którym piszesz był podobno zgodny z przepisami. W momencie wystąpienia tego zdarzenia na torze był samochód awaryjny (czy jak on się tam nazywa ;) ) a wtedy obowiązują jakieś inne przepisy, zgodnie z którymi Hamiltonowi można było udzielić pomocy dźwigiem. Bardziej kontrowersyjna była niedawna decyzja ukarania Kubicy za błąd Hamiltona.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Październik 11, 2007, 19:22:27
Choć nie za bardzo jestem przychylny Hamiltonowi (przez decyzje sędziów co do pana H. - nawet gdy złamał przepisy [na Hungaroring wrócił na tor przy pomocy osób trzecich, według przepisów może tylko i wyłącznie wrócić samodzielnie, inaczej zawodnik powinien zostać zdyskwalifikowany).
Też mi się nie podoba, że Hamilton jest bezczelnie faworyzowany. Ale akurat przypadek, o którym piszesz był podobno zgodny z przepisami. W momencie wystąpienia tego zdarzenia na torze był samochód awaryjny (czy jak on się tam nazywa ;) ) a wtedy obowiązują jakieś inne przepisy, zgodnie z którymi Hamiltonowi można było udzielić pomocy dźwigiem. Bardziej kontrowersyjna była niedawna decyzja ukarania Kubicy za błąd Hamiltona.

Wymieniać można by było uchylenia sędziów przez długi czas. Jak na przykład zabranie punktów McLarenowi jako zespołowi - ok. Ale do jasnej ciasnej dlaczego te punkty u ich kierowców zostały? W końcu to kierowcy zdobyli te punkty dzięki nieczystemu chwytowi, który FIA potępiała. A kolizja Kubica - Hamilton była identyczna (no prawie) jak Schumacher - Heidfeld w tym sezonie na Hungaroringu.

Offline benethorpl

• Użytkownik

# Październik 11, 2007, 19:50:26
Ja pisze cos takiego w 3D z 5 kumplami od około miesiąca i nawet cos nam wychodzi. Za 2 tygodnie będe miał grywalna alphe, a final idzie na grudzień.

Co to projektu dzemeukisa to pomysł świetny. W kwestii wykonania moge pomóc w grafice, a na amerykańskim gamedevie jest świetny kurs fizyki pojazdow(Physics of Racing czy coś).

Kolizje w 2D...nawet nie byłoby problemu zeby to zrobic realistycznie...niegłupie...

Tylko trzeba by zrobic dobrze zasady, bo zarówno w F1C jak i w Rfactorze są z tym problemy, np. mogę na silverstone ciąć szykane maggots-becketts, wyjść w połowie Stowe i dostać tylko warninga. Jeśli to by było dopracowane byłoby juz nieźle...

Offline Limal

• Użytkownik
    • http://wolnik.co.uk

# Październik 11, 2007, 20:04:24
Bardzo dobry pomysł! Od roku już czekam na dobrą grę F1 na PCeta.
O jakiej grze sprzed roku myslisz i dlaczego nie o rFactorze?
Nie myślę o żadnej grze. Jedyna jaka przychodzi mi na myśl to F1 2002 ze stajni EA, ale ta ma już dobre 5 lat. Chodziło mi o to, że Kubica od roku jest w F1.

A co do rFactor - nie słyszałem wcześniej. Właśnie ściągam. Dzięki za cynk :)

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Październik 11, 2007, 22:14:24
(...) przez decyzje sędziów co do pana H. - nawet gdy złamał przepisy [na Hungaroring wrócił na tor przy pomocy osób trzecich, według przepisów może tylko i wyłącznie wrócić samodzielnie, inaczej zawodnik powinien zostać zdyskwalifikowany.
Nie na Hungaroringu tylko Nurburgringu

Hamilton była identyczna (no prawie) jak Schumacher - Heidfeld w tym sezonie na Hungaroringu.
To tez Nurburgring byl.

Offline benethorpl

• Użytkownik

# Październik 12, 2007, 11:47:57
a tak btw RFa to czysty ma tylko Saubera F106 i Nurburgring. Na f1mods.ovh.org jest FSONE 06 i patch na 07.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Październik 12, 2007, 16:40:07
a tak btw RFa to czysty ma tylko Saubera F106 i Nurburgring. Na f1mods.ovh.org jest FSONE 06 i patch na 07.

na stronce rF do sciagniecia jest rowniez Sauber F107. Tak czy inaczej trzeba zakupic pelna wersje zeby sie w pelni pobawic.