Autor Wątek: B¡DŹ MISTRZEM KULEK !!! GRA 2 lub 3D ??  (Przeczytany 5460 razy)

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2007, 21:39:24
mam do przedstawienia pomysł i wiem że go skrytykujecie, zdepczecie mnie, wyśmiejecie , powiedzie że to jest niemożliwe w wykonaniu itp....

Dzisiaj mi odbiło na punkcie .... hmmmm .... KULEK  ;D
Chodzi mi o stworzenie gry ( niestety MMO, bo nie ma innego stosownego wyjścia, no może jest ale nie tak efektowny ) o planecie kulek ;) Będzie się tworzyło własna kulkę ( wygląd )
Gra będzie polegała na rozwinięciu swojej kulki, czyli uczenia ją przeróżnych rzeczy ( pielęgnowania roślin, kopania w ziemi, lepienie z gliny, magii, uczenia ciosów itp. )
Każda umiejętność będzie miała swoją rolę oto kilka przykładów :
kopanie - służy do wykopywania gliny
lepienie z gliny - do wyrobu przedmiotów ( np cegieł )
budownictwo - do tworzenia domków
będą również umiejętności artystyczne min: granie na instrumencie ( wtedy gra sie na klawiaturze lub zapuszcza się gotowe kawałki i słyszą to inne kulki w promieniu 20m , taką osobę będzie można wyciszyć jak będzie wkurzać ;) )

( fajnie by było gdyby w grze był jakiś mały, prosty edytor aby móc tworzyć własne przedmioty - mając odpowiednią specjalizacje oczywiście ;) )
W grze nie będzie takiego czegoś jak złoto ! gra będzie polegała na wymianie ( handlu ).
Będzie można budować własne wioski ! Oczywiście nie obejdzie sie bez wojen miedzy "grodami"
Nie będę sie dalej rozpisywał ...

a oto screeny owych kulek:

<- NAJNOWSZA KULKA
Więcej pod nr GG: 5612831 lub pod mailem : el.pawcik@gmail.com
Potrzebuje programistów! ( chociaż grafikiem tez nie zagardze )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2007, 21:51:56 wysłana przez el_pawcik »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Wrzesień 28, 2007, 21:45:19
Hm taka gra to trochę klon tamagotchi - czyli coś w sumie prostego, więc nie wiem po co Ci ktokolwiek do pomocy.

Będzie można budować własne wioski ! Oczywiście nie obejdzie sie bez wojen miedzy "grodami"
A to już mi pachnie Spore'm.

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2007, 21:52:42
Ja jestem grafikiem i umiem jedynie zrobić coś w Blenderowskim GE <- który jest do bani  sam raczej rady bym nie dał ;P a że miałem pomysł to go napisałem ;)

Offline sobol

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2007, 21:53:10
Jak dla mnie to zalatuje second life'em i simsami w jednym Oo Riddle IMO jeśli el_pawcik chciałby dać duże możliwości swobodnego rozwoju to to wcale nie takie banalne. Masz już coś napisane?

<edit> ble ostatnie pytanie cofam, teraz zobaczyłem że jesteś grafikiem ;p

Offline Grabarz

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2007, 21:57:05
Pomysł mi się podoba( sam mam podobny), pod warunkiem, że to będzie platformówka 2d.

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2007, 22:04:32
Grabarz - mógłbym odpowiednio to renderować i dać w 2D ale zapewne chodzi Ci  o kamere od boku albo taką jak w Tibi i żeby było single :D

Offline Grabarz

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2007, 22:24:15
Tobie, jak mi się wydaje, chodzi o mmo nie o multiplayer i mi też ;) A widok miałem na myśli taki jak np. w Dizzy.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Wrzesień 28, 2007, 23:09:00
Pomysł mi się podoba( sam mam podobny), pod warunkiem, że to będzie platformówka 2d.
Fury of the Furries :)

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2007, 12:47:12
Czyli nikt nie chce dołączyć do projektu ?
Jeśli ktoś będzie chciał kulki do swojego projektu pisać ! ( oddam w dobre ręce )

Offline zephyr

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2007, 13:00:02
Pomysł mi się podoba.
Wreszcie coś ciekawszego niż zróbmy kolejny fantasy MMOrpg. Myślę, że jakby to odpowiednio dopracować byłoby całkiem fajną produkcją nastawioną na rozrywkę, a nie lvUpOwanie.

Wady: MMO - coś takiego to jednak spory problem... może ograniczyć się do singla + opcja zapraszania znajomych - multi na serwerze postawionym u jednego z graczy (wiem że to zdecydowanie zmieni założenia tego projektu, ale ja bym od MMO nie zaczynał)

Co do pomocy, niestety nie mam jeszcze wystarczającej ilości punktów w skillu programowanie żeby się przyłączyć.

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2007, 13:19:20
zephyr - dobry pomysł można by było zrobić że gra sie w multi a postacie zapisywane są na jakimś serwerze i można jedynie grać z innymi graczami, a gdy zakładająca osoba będzie chciała wyłączyć grę to wszystkie ustawienia może sobie zapisać albo przekazać admina innemu użytkownikowi ;)

RageX

• Gość
# Wrzesień 29, 2007, 13:27:30
Ten pomysł na raymanowego pacmana ostatnio w jakieś przygodówce na warsztacie był prezentowany.

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2007, 13:51:03
Ten pomysł na raymanowego pacmana ostatnio w jakieś przygodówce na warsztacie był prezentowany.
Na pewno nie ten pomysł ;P

Offline nonGENIUS

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2007, 17:56:50
Doszedłem do wniosku że gra będzie w 2D ( będę odpowiednio renderował modele 3D i powinien być fajny efekt :D )
Taka gra w 3D nie wyglądałaby za fajnie, a w 2D by mogła chodzić na słabszych sprzętach, miała by mniej lagów oraz zajmowałaby o wiele mniej, przez co jakieś update'y pojedynczych obiektów zajmowały by parę sekund :)

Czy teraz też sądzicie ze jest za trudne ? Chce może ktoś pomóc ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2007, 20:34:38 wysłana przez el_pawcik »

Offline Karczas

• Użytkownik
    • DevBlog

# Wrzesień 29, 2007, 21:34:12
Mam wstręt do MMO, pokemonów, digimonów, Tibii i tego typu bzdetów ale pomysł na prawdę mi się podoba!
Moja rada: skup się (a raczej Twój zespół) mocno na realizacji grywalności (jeśli można to tak ująć) i mechaniki świata, a grafikę zostaw na drugim planie. Mogę ci tu poradzić np. taki sposób wyświetlania grafiki:

Grafika pochodzi w większości z Blow Everything Up, ale chodzi o sam sposób jej wyświetlania. Kulki tworzone przez gracza w 3D można by animować i renderować do tekstury, można przybliżać i oddalać kamerę od naszej postaci (przesuwać w górę i w dół) i myślę, że gdyby dodać jakieś fajne, bajkowe tekstury i obiekty to wyglądało by na prawdę fajnie. Z resztą do końca o wygląd nie chodzi -> Tibia, ale nie mniej jest to ważne gdyż przyciąga potencjalnych graczy.

Powodzenia!