Autor Wątek: Gdzie znale_ś_ć gotowy silnik ?  (Przeczytany 6256 razy)

Offline perkos

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 10:22:06
Witam!

Jestem newbie i mam pytanie w związku silnika typu Diablo II lub Gothic. Gdzie można znaleść takowy silnik i czy wogule można do ściągnięcia ? i żeby miał edytor WYSWIG bo jeszcze z kodami to muszę się podszkolić  ;)

Proszę o odpowiedź! :)
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2007, 13:14:18 wysłana przez Queight »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Wrzesień 27, 2007, 10:47:16
Jeśli chcesz zrobić grę nie potrafiąc albo nie chcąc programować, to pomyliłeś adres - idź na forum dotyczące programów typu Game Maker, RPG Maker, The Games Factory, Click&Play. Tutaj gry się programuje, bo forum jest o programowaniu gier.

Możesz też zainteresować się układaniem map i tworzeniem modów do istniejących gier, jak Warcraft III, Neverwinter Nights II czy cokolwiek. Wiele z gier ma dołączony edytor, wygodny i tak potężny, że pozwala właściwie wykorzystać silnik takiej gry do stworzenia własnej rozgrywki na własnych zasadach.

Silnika jaki został użyty w grze Diablo II czy Gothic oczywiście nie został udostępniony za darmo w Internecie, więc czegoś takiego jak piszesz nie ma.

Z kolei to co nazywamy "silnikiem", w tym darmowe silniki takie jak Ogre3D albo Irrlicht, to są po prostu biblioteki programistyczne oferujące wczytywanie i wyświetlaniem grafiki 3D, ewentualnie także liczenie fizyki i innych elementów gry. Żeby ich używać, trzeba umieć programować.

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 11:31:27
Jednakże temat sam w sobie ciekawy.
Pomijając umiejętności programistyczne (bo ja ich wogóle nie mam) są na rynku dostepne jakieś fajne darmowe silniki?
Z tego co wiem to udostępniony jest silnik Civilization 4 - nie interesowałem się jednak do końca czy komerycjnie też można go wykorzystać.
W każdym razie Ogre i Irrichlit kojarzą mi się wybitnie z FPS itp grami.
Znasz może Reg jakieś ciekawe silniki 2D ?

Tak wiem, że mogę poszukać w internecie, ale podobnie jak przy kupowaniu gotowej gry wolę zasięgnąć języka niż przeczytać recenzję w CDAction :)

EDIT: Własnie doczytałem, że do CIV4 udostępniono tylko jedną dll'kę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 11:48:36 wysłana przez doomtrader »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 27, 2007, 12:22:41
Z tego co wiem to udostępniony jest silnik Civilization 4
Z tego, co widziałem, to Civ 4 jest na GameBryo (czyli tym samym silniku, co Oblivion, czy Gothic 3), więc jest udostępniony, ale za ciężką kasę. Mozliwe że do Civ 4 udostępnili kod gry żeby pozwolić na modowanie, ale całość raczej udostępniona nie jest. :)

EDIT: Właśnie doczytałem, że doczytałeś. ;)

Offline Pierdek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 12:59:12
Znasz może Reg jakieś ciekawe silniki 2D ?
np. : http://developer.popcap.com/

Co do komercyjnych "klikaczy" , polecam Virtools ;)

maho

• Gość
# Wrzesień 27, 2007, 13:50:55
Co do silnikow dobrych i darmowych, to Unreal Engine 1.0 (?) jest za darmo, w niedlugim czasie Epic ma udostepnic 2.0 (chyba po wyjsciu UT2k7) :) ale to do FPP :P

Offline Oti

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 14:53:51
doomtrader:
ja znam dobry dla poczatkujacego silnik gier 2d. Allegro. :]

Offline Netrick

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 15:25:27
Literówka w temacie. Jest znaleść, a ma być znaleźć... Polecam podszkolić się z ortografii, chyba że się wymigujesz tym dys-coś lub chcesz tworzyć rażące gry (pod względem treści). Nie bierz tego jako poniżanie czy coś, to tylko rada.

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 15:43:54
doomtrader:
ja znam dobry dla poczatkujacego silnik gier 2d. Allegro. :]

Ja nie chce silnika dla początkujących, ja nie zamierzam być programistą.
Ja pytam o dobry silnik 2D, który będzie można przerobić na własną modłę.

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Wrzesień 27, 2007, 15:47:18
To w jaki sposób zamierzasz z tego silnika korzystać? Użycie silnika, jego przerabianie etc. wiąże się siłą rzeczy z programowaniem.

Offline Netrix

• Redaktor
    • Netrix’s devBlog

# Wrzesień 27, 2007, 16:04:46
Nie newbie tylko noob :), mnie dziwi, że temat nie został zrównany z błotem.

maho

• Gość
# Wrzesień 27, 2007, 16:06:12
this->topic = bloto;
juz :)

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 16:19:06
To w jaki sposób zamierzasz z tego silnika korzystać? Użycie silnika, jego przerabianie etc. wiąże się siłą rzeczy z programowaniem.
Tak jak teraz używam silnika Bitter Glory :)
Tak jak kiedyś chciałem byłem móc używać silnika Hearts of Iron :)

Offline hubo

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 16:24:23
http://www.neoaxisgroup.com - Przyjemny silnik z edytorami, jezyk C#, render oparty na Ogre, fizyka miedzy innymi ODE.
Dla freeware jest free.

Silnik ma niesamowite dema: fpp, rts, etc, etc. Jest mlody wiec community nie jest zbyt duze, przyrosty mniej wiecej co miesiac (duze). W tej chwili to co w nim mozna, przerasta mnie o tyle dlugosci, ze mam w nosie ze czegos nie moze, wiec nie wiem jakie ma minusy ;). Jest edytor zasobow, edytor map jest w miare intuicyjny, brakuje jeszcze kilku edytorow (np przy edycji materialu otwiera sie notepad i trzeba w nim wpisac formulke).

Poza tym wspomnianym niesamowitym demem [klik klik i mamy wlasny fpp ^^] jest kilka tutoriali. Oczywiscie edytory edytorami, sporo mozna wyklikac (np fizyke do pojazdu), a reszte oprogramowuje sie w C#.

Przerobilem juz wiele roznych silniczkow, nie mam jakiegos szczegolnego parcia na ukonczenie poteznego mmo, wiec skacze czasem z jednego na drugi. Zanim do niego usiadlem nie mialem pojecia o C# (w miare C++, bardzo dobrze java), byl dla mnie motywacja i co calkiem skuteczna (no ok C# jest tak podobny do javy ze niewiele musialem sie douczac ;)). Strasznie mi sie w nim przyjemnie pracuje, nie jest to sam render jak 99% pozostalych.

Review na devmaster jak kogos interesuje: http://www.devmaster.net/engines/engine_details.php?id=383
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 16:30:46 wysłana przez hubo »

Offline sobol

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2007, 16:49:26
Tak jak kiedyś chciałem byłem móc używać silnika Hearts of Iron :)
Jak dla mnie za dużo czasowników Oo

Czyli programiści to początkujący? :D
Silnik jak już ktoś napisał to lib, po co ci lib jak nie programujesz? oO

@perkos: najpierw naucz się programować, potem szukaj silnika, to moja rada.