Autor Wątek: C++ Sockets - problem z kompilacją  (Przeczytany 832 razy)

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2007, 15:15:29
Pewnego pieknego dnia zachcialo mi sie brac za pisanie kodu sieciowego i dla ulatwienia sobie zycia postanowilem uzyc C++ Sockets. Problem jest z tym jeden. Nie moge skompilowac i nie rozumiem co wyrzuca moj kompilator a i google mi nie pomoglo! :(

Oto co mi wyplul:

1>g:\libs\sockets-2.1.7\sockethandler.cpp(447) : error C2065: 'EINVAL' : undeclared identifier
1>g:\libs\sockets-2.1.7\sockethandler.cpp(447) : error C2065: 'EINTR' : undeclared identifier
1>g:\libs\sockets-2.1.7\sockethandler.cpp(447) : error C2065: 'EBADF' : undeclared identifier
1>g:\libs\sockets-2.1.7\sockethandler.cpp(447) : error C2065: 'ENOMEM' : undeclared identifier

Czy ktos moze wie o co w tych komunikatach chodzi?

//Edit: ok, wiem o co chodzi w komunikatch - tylko mnie interesuje czy ktos wie cos na ten temat xD
moze to po prostu jakis blad tej wersji C++ Sockets i lepiej pobrac starsza?

//Edit2: dobra spanikowalem po prostu :P
odpowiedz znajduje sie tutaj na forum projektu: http://bhost.alhem.net/cgi-bin/bbs/viewer?book=538&thread=65386&sheet=1

po prostu wystarczy dodac linijke:
Kod: (cpp) [Zaznacz]
#include <errno.h>
zaraz po zincluedowaniu stdlib.h w pliku SocketHandler.cpp
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2007, 16:25:33 wysłana przez Moriturius »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2007, 16:29:33
okazuje sie jednak ze jak nie stane - d**a z tylu...
skompilowalem jeden z 3 projektow wchodzacych w sklad tej biblioteki, ale niestety przy pozostalych dostaje komunikat:

cannot open file 'ssleay32md.lib'
Mam ściągnięte i zanstalowane OpenSSL-lib oraz OpenSSL-bin dla windowsa, i nie mam nawet takiego pliku o jaki kompilator mi jęczy. Jedyne co mam to libeay32.def...

Nie wiem co z tym moge zrobic, a chcialbym uniknac kompilacji OpenSSL ze zrodel... moze wy macie jakies pomysly?

BTW: wiem ze nie pisze sie 2 postow, ale chcialem aby temat byl zauwazony.