Autor Wątek: Poszukiwani Graficy i Programiści C++ do Gry RPG !!  (Przeczytany 9567 razy)

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Wrzesień 23, 2007, 21:54:49
@Silverteam: Myślałem, że chciałeś się zająć grafiką, nie kodem...

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Oti

• Użytkownik

# Wrzesień 23, 2007, 22:00:07
www.allegro.cc .
zaczynalem tak jak ty. Chcialem zrobic fajna gre w winapi(lol 532) . Pisalem durne temty typu "jak wyswietlic obrazek ?!?" i wszyscy mnie pojezdzali. Ale jeden czlowiek(Pozdro ;) ) podal mi pomocna dlon(ten adres co na gorze) i wytlumaczyl z czym to sie je. Od tamtego czasu sporo sie nauczylem. Jak czegos nie bedziesz rozumial z allegro to pisz na gg-3957147.

Pozdro, Oti

Offline _MtZ_

• Użytkownik

# Wrzesień 23, 2007, 22:39:01
Ja też byłem kiedyś takim 14 latkiem(i wcale nie twierdze ze masz 14 lat :P ) który chciał podbić świat hiper-mega-mmorpg3d. Pomysł padł już w fazie projektowania(mimo, że programowaniem zajmowałem się już od około 5 lat). I całe szczęście bo pewnie narobiłbym sobie wstydu na jakimś forum albo coś :D Teraz kiedy uważam siebie za w miarę doświadczonego programistę mam dla ciebie radę - przestań gadać a zacznij poprostu pisać tę swoją wymarzoną gierkę. Po 2 tygodniach zrozumiesz o czym tu wogóle mówimy.

P.S. Swoją drogą uważam, że wielu programistów musi poprostu przejść przez ten etap - etap marzeń o sławie, pieniądzach itp. Kiedy ktoś taki nadzieje się na swoje marzenia - wydorośleje (pod względem programistycznym)  i da sobie spokój z mega produkcjami :)

Offline Liosan

• Redaktor

# Wrzesień 23, 2007, 22:57:14
Naszło mnie takie socjo-filozoficzne pytanie: jak pracują Ci, którzy przez to nie przechodzą? tzn tacy, którzy nie dochodzą do wszystkiego samemu, dziubiąc jakiś framework, tylko mają przed sobą nauczyciela, ćwiczenie i rozwiązują. Przecież na Zachodzie są kursy (ba! uczelnie) specjalizujące się w programowaniu gier i uczące ich od początku do końca. Ciekawe, czy ich podejście do sprawy wygląda inaczej... inne podejście do programowania? są mniej elastyczni? bardziej wyćwiczeni...? nie mam pojęcia...

End of off topic :)

Liosan
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 12:06:12 wysłana przez Złośliwiec »

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2007, 11:28:27
Generalnie każdy temat zakładany na warsztacie przez nieprogramistę spotyką się z ogromną falą krytyki.
Jeśli jednak projekt jest dobry i autor wie czego chce to z czasem udaje się znaleźć współpracowników a i dyskusja przeradza się w bardziej rzeczową.
Jeśli natomiast autor tematu sam nie wie czego chce to zapewne nie spotka się z życzliwością.

Napisz dokładnie jak projekt ma wyglądać i wtedy zacznij szukać programistów. Wcześniej możesz szuakć ludzi od wymyślania mechaniki i fabuły, ale to chyba nie to forum. ;)

Offline user2007

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2007, 13:55:09
Napisz dokładnie jak projekt ma wyglądać i wtedy zacznij szukać programistów. Wcześniej możesz szuakć ludzi od wymyślania mechaniki i fabuły, ale to chyba nie to forum.
Jeśli mowa o fabule, wymyślaniu mechaniki do gry komputerowej, to raczej forum jak najbardziej to.

Moim zdaniem, najtrudniej powiązać tylko wyobraźnię z możliwościami programistów,(których paradoksem, ograniczenia wynikają tylko i wyłącznie z ich wyobraźni) i w mniejszym stopniu od zaawansowania wiedzy zdobytej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 13:57:01 wysłana przez user2007 »

Offline Silverteam

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2007, 15:00:47
Macie więc jakieś propozycje dotyczące fabuły, mechaniki gry. Ja sam wymyśliłem fabułę ale nie podobała się innym. Może gdybyśmy wspólnie pomyśleli i doszli do pewnych założeń jeden uzupełniający drugiego.

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2007, 15:07:23
Macie więc jakieś propozycje dotyczące fabuły, mechaniki gry. Ja sam wymyśliłem fabułę ale nie podobała się innym. Może gdybyśmy wspólnie pomyśleli i doszli do pewnych założeń jeden uzupełniający drugiego.

Mam, ale wolę je wykorzystać do swojego RPG'a ;) :D

Temat powoli przeradza się ze 'zróbcie mi grę' na 'wymyślcie i zróbcie mi grę' :P