Autor Wątek: Formuła 1  (Przeczytany 11103 razy)

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 15:28:22
z tego co ja jakis czas temu czytalem to ma byc zastrzezony znak F1
a co do uzywania nazw stadionow itp
wezmy sobie gry gdzie jezdzi sie samochodami tam tez sie uzywa firm np renualt, ferrari  i jakos sie nikt tego nie czepia

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2007, 15:50:09 wysłana przez kamm »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Wrzesień 16, 2007, 15:39:43
z tego co ja jakis czas temu czytalem to ma byc zastrzezony znak F1
a co do uzywania nazw stadionow itp
wezmy sobie gry gdzie jezdzi sie samochodami tam tez sie uzywa firm np renualt, ferrari  i jakos sie nikt tego nie czepia

Mógłbyś podać nazwę takiej przykładowej gry?

Offline Matrik

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 15:40:23
Nie czepia się, bo za używanie w grach oryginalnych marek płaci się grubą kasę.

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 15:41:38
przykladowa gra?? www.n-race.com

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Wrzesień 16, 2007, 15:42:48
Tak... tyle że autorzy tych gier dostali zgodę na użycie tych nazw. Zwykle za ciężką kasę, lub inną formę płatności.
W ogóle z licencjami na nazwy samochodów to czasami są takie akcje, że szkoda gadać ;) Słyszałem, że kiedyś producent samochodów zażądał żeby jego samochody nie ulegały deformacji w wyniku zderzeń. Inna kwestia to współpraca inżynierów Forda przy jednej z części Colina McRae (zresztą tragicznie dziś zmarłego). Dla tych firm jest to też reklama więc żądają by ich produkty były przedstawione jak najlepiej.

przykladowa gra?? www.n-race.com
To jest to jawne złamanie prawa jeśli robią to bez zgody.

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 15:43:53
w n-race gre robili amatorzy nastolatkowie
myslisz ze oni placili jakas kase za wziecie sobie nazw oraz zdjec samochod? ja watpie

Offline Matrik

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 15:45:09
Bo to gra niekomercyjna jest, albo producenci tego nie zauważyli.

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 15:50:22
jeszcze pytanie do autora pomyslu
ta gra ma byc przez przegladarke www czy jakos inaczej?

bo jesli jest juz menager f1 to trudno ci bedzie przebic jego popularnosc

wezmy np the crims ma 11000 online graczy a np pimpland juz padlo
to samo jest z metaldamage ma sporo graczy a gra ... n-race (tez samochodowa) ma 2-4 osoby online dziennie

wiec czy warto robic gre ktora juz istnieje??

ja osobiscie jak mam wybrac gre np metaldamege to wole zagrac w jakas na pc gdzie moge sie poscigac
ale to moje skromne zdanie:P

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Wrzesień 16, 2007, 15:56:33
To jest to jawne złamanie prawa jeśli robią to bez zgody.

No to załóżmy, że w grze z tego tematu (mówię o pomyśle, a nie o N-race) będą w jasno wyszczególnionym pliku nazwy teamów, marek i kierowców (przykładowo w folderze z grą plik names.txt). I tak, domyślnie będzie Bubica w BWM Sorbet, lecz gracz - jak mu się będzie chciało - sobie zmieni nazwy na poprawne (a jak gra będzie dość popularna to i rychło ktoś rzuci wyedytowany plik w necie - i będzie można go sobie ściągnąć - ale wtedy autor gry w żadnym razie prawa łamać nie będzie...). Trza kombinować ;).

jeszcze pytanie do autora pomyslu
ta gra ma byc przez przegladarke www czy jakos inaczej?

bo jesli jest juz menager f1 to trudno ci bedzie przebic jego popularnosc

wezmy np the crims ma 11000 online graczy a np pimpland juz padlo
to samo jest z metaldamage ma sporo graczy a gra ... n-race (tez samochodowa) ma 2-4 osoby online dziennie

wiec czy warto robic gre ktora juz istnieje??

Nie. Domyślnym celem pomysłu jest "normalna" (tzn. w exe) gra single - z EWENTUALNĄ możliwości gry multi. Oczywiście, single same w sobie ma być maksymalnie rozbudowane, czyli rozgrywanie historycznych wyścigów, pełny sezon, jakieś mistrzostwa najróżniejsze, artykuły o F1 czy też encyklopedia F1 i tym podobne.

Offline Masterio

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 16:15:53
Ja jestem właśnie w trakcie tworzenia takiej gry.

Przez wakacje ją projektowałem, a teraz szukam jakiś fajnych grafik, a nie długo biorę się za kodzenie.

Tym razem od razu dam demo ;.

Mam nadzieje, że nie będzie docinek, że ściągnąłem pomyśl, bo już dawno nad czymś takim pracuje .

Pozdrawiam.

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 16:17:47
nie tylko ty wpadles na taki pomysl
poniewaz moj kumpel tez juz od dluzszego czasu robi gre o f1

i to nie jest sciagniecie pomysly poniewaz gier o f1 mozna zrobic mnostwo a nie mozna sobie zastrzec prawa na f1

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 16:36:23
tak sobie teraz pomyslalem ze tak naprawde nie wazne ile osoby by nie robily gry kazda bedzie inna

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Wrzesień 16, 2007, 16:43:31
Ja jestem właśnie w trakcie tworzenia takiej gry.

Przez wakacje ją projektowałem, a teraz szukam jakiś fajnych grafik, a nie długo biorę się za kodzenie.

Tym razem od razu dam demo ;.

Mam nadzieje, że nie będzie docinek, że ściągnąłem pomyśl, bo już dawno nad czymś takim pracuje .

Docinek nie będzie jak będziesz się normalnie zachowywał ;). Mógłbyś trochę szerzej może przedstawić ten pomysł? A raczej różnice jakie dzielą Twój i mój pomysł.

Offline kamm

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 18:34:45
lepsza by byla gra przez www

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Wrzesień 16, 2007, 18:43:46
Lepiej by było, gdyby Ziemia była kwadratowa, a myszka różowa w białe paski. O gustach się nie dyskutuje ;). Po co robić coś co już zostało zrobione - jest kilka managerów F1 przez przeglądarkę - skoro można zrobić coś nowego, możliwe że nawet lepszego?