Autor Wątek: Zmieniają oblicze gier na pecety.  (Przeczytany 4429 razy)

yfan

• Gość
# Wrzesień 01, 2007, 23:48:13
Zabijaj wirtualnie, zgarniaj prawdziwe pieniądze

Jeszcze jeden sieciowy shooter wkrótce zagości na pecetach. Tym razem walczyć będziemy jednak o prawdziwe pieniądze.

Twórcą gry o tytule Kwari jest studio Kwari, które siedzibę ma w Londynie. Czemu powinniśmy zwrócić uwagę na ich produkcję? Ano dlatego, że w tym FPS'ie walczyć będziemy o prawdziwe pieniądze. Zdaniem przedstawicieli firmy ich produkcja "potencjalnie na zawsze zmieni oblicze gier na pecety"

Gracze, którzy zdecydują się poświęcić swój czas na granie w ten tytuł będą mogli za darmo pobrać Kwari a zamiast opłacać miesięczny abonament poniosą jedynie koszta amunicji, której użyją do likwidowania przeciwników. Na początku rozgrywki, która przeniesie nas na jedną z trzech map, ustalami ile będzie kosztowało jedno trafienie (od jednego centa do jednego dolara). Później przenosimy się na jedną z trzech map przeznaczonych dla szesnastu graczy (klasyczny deathmatch) lub na mapę The Killing Floor, w której zmierzy się aż 64 zawodników w trybie last man standing. W trakcie gry każde trafienie da nam określoną liczbę pieniędzy a kiedy zostaniemy postrzeleni odpowiednia kwota zniknie z naszego konta. Do tego wszystkiego dołączą jeszcze specjalne Jackpoty - nagrody główne.

Za każdym razem kiedy otrzymamy obrażenia, których nie zadał nam inny gracz (spadniemy z dużej wysokości, rzucimy sobie granat pod nogi) odpowiedna suma zniknie z naszego konta i trafi do Jackpota. Twórcy gry będą zbierali te środki na odpowiednim koncie i wypłacali je raz na dzień, tydzień czy miesiąc. Autorzy przewidują, że wraz z przybywaniem graczy suma ta może urosnąć nawet do kilku milionów dolarów.

http://www.kwari.com/

Bardzo ciekawy i interesujący pomysł.

Gra która za wyeliminowanie przeciwnika zapłaci, a jeśli Ciebie wyeliminują Ty zapłacisz hmm…

Kto jeszcze stara się zmienić oblicze gier?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2007, 23:50:49 wysłana przez . »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Wrzesień 01, 2007, 23:52:30
No to mamy dwa nałogi (gry + hazard) w jednym. Ciekawe, kiedy TVN się tym zainteresuje ;)

yfan

• Gość
# Wrzesień 01, 2007, 23:55:49
pytanie kiedy fiskus się tym zainteresuje  :D
już sobie to wyobrażam, pewnie tysiące nastolatków zawali szkołę przez tą grę (w sumie gdybym miał do czegoś takiego dostęp jak byłem młodszy to też bym w to grał po 6 godzin dziennie)
aha, pewnie w Chinach powstaną firmy zajmujące się zawodową grą.

Xion: chyba jednak nie zostanie to sklasyfikowane jako hazard, bo niby czemu?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2007, 23:59:18 wysłana przez therealremi »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 01, 2007, 23:59:14
Gra która za wyeliminowanie przeciwnika zapłaci, a jeśli Ciebie wyeliminują Ty zapłacisz hmm…
A nie ważne, co robisz, to za każdy strzał kasa leci dla nich. ;)

pytanie kiedy fiskus się tym zainteresuje
Jeżeli jest to zagraniczna firma, to nic do tego oni nie mają.

Tak, czy inaczej, myślę, że serwis zostanie dosyć szybko zdominowany przez profesjonalistów i mało kto będzie się w to bawił. :)

yfan

• Gość
# Wrzesień 02, 2007, 00:02:11
pytanie kiedy fiskus się tym zainteresuje
Jeżeli jest to zagraniczna firma, to nic do tego oni nie mają.

Akurat miałem na myśli fiskusa czepiającego się graczy - tutaj decyduje to gdzie gracz mieszka, więc polskich graczy powinien ścigać polski fiskus, angielskich angielski itd.

yfan

• Gość
# Wrzesień 02, 2007, 00:18:37
Cos mi sie wydaje ze ilosc zniszczonych klawiatur w ciagu roku wzrosnie wraz z wydaniem tej gry :D

Offline sobol

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2007, 00:48:50
A ja myślę że ta gra nie będzie zbytnim hitem, choćby przez hacki które się niebawem pojawią na pewno, i przez to co KK mówi.

Offline dx0ne

• Użytkownik
    • Pierdoły od dx0ne'a

# Wrzesień 02, 2007, 00:54:46
łojesu spalą ich na stosie ;]

pomysł fajny. możliwe że będzie tak jak napisał Krzysiek, ale generalnie to przeciez jak grupka przyjaciół się umówi to będzie tak jak gra w pokera na pieniądze, czyli jest ryzyko jest zabawa.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Wrzesień 02, 2007, 01:04:07
Nie ma team dm (ani innych teamowych) - nie ma mnie :)

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Wrzesień 02, 2007, 12:32:57
Nie jestem zwolennikiem tego rodzaju zabawy. I pewnie i tak będzie tak jak mówi Krzysiek (o ile gra będzie na tyle grywalna by ich zainteresować - wiele już było dziwnych pomysłów na zarabianie i wiele gier okazało się niewypałami).

yfan

• Gość
# Wrzesień 02, 2007, 13:54:03
Eee, jakieś 4 lata temu widziałem MMORPG oparte na podobnym pomyśle (Project Entropia).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2007, 14:00:33 wysłana przez bies »

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Wrzesień 02, 2007, 15:36:53
Ani to hazard, ani gra, bo przy hazardzie nie trzeba żadnego wysiłku czy umjejętności, tylko fart, a gry to mają relaksować, bawić. To coś to stres, wysiłek, koszty itd. W sumie to można nazwać pracą, bo czemu nie?

Poza tym przypuszczam, że trzeba będzie mieć sporo kasy na wejście. Nie wydaje mi się, żeby wśród graczy było aż tylu frajerów.

yfan

• Gość
# Wrzesień 02, 2007, 16:24:52
w zasadzie dość naturalna sprawa. Dziwię się raczej, że nie ma popularnych pluginów pozwalających organiozwanie meczy o niewielkie stawki, albo serwisu wspierającego takie podejście do grania - opatej na www, może być sprzeżony ze statystykami serwera gry. muszę więcej na ten temat pogóglować, ktoś zetknął się może z czymś takim?

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 02, 2007, 16:41:21
przy hazardzie nie trzeba żadnego wysiłku czy umjejętności
Tu bym się w niektórych przypadkach nie zgodził (poker na przykład). :)

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Wrzesień 02, 2007, 17:45:32
Właśnie dlatego ta gra to nie będzie hazard, co jest jej wadą, bo ludzie lubią hazard, perspektywę łatwej wygranej(nawet w pokerze).