Autor Wątek: Graficy 3D  (Przeczytany 2456 razy)

Offline mentor

• Użytkownik

# Sierpień 31, 2007, 20:03:30
Poszukuję grafików 3D. Jedynym warunkiem jest grafika 3D w formacie .3ds, .x, .md2 lub .b3d. Więcej szczegółów, pytania i chętni na GG -> 4896599.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Boro_C++

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2007, 00:21:54
A do czego niby potrzebujesz tych grafików? Stodołę ci zaprojektować?
Takie zapytanie (rekrutację?) to przedszkolakom możesz zaoferować.
Tylko uważaj żeby cię nie wyśmiali.

Ciśnie mi się tylko jedno słowo na usta: LAMER

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2007, 12:25:48
Sorry Boro_C++, ale wcale się lepiej nie zachowujesz:

http://wiki.warsztat.gd/Regulamin_forum  punkt 2

Offline mentor

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2007, 12:33:46
Stodołę? Nie dzięki, wystarczy mi ta, którą mam w gospodarstwie.
Na poważnie to do czego może być potrzebny grafik 3D? Chyba do robienia grafiki do gry, rany  :o Skoro w regulaminie Summer of Code jest, że w teamie może być max. 4 osoby, to może któryś z grafików będzie chciał wstąpić.

Offline oy

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2007, 15:13:58
A ja rozumiem frustrację Boro_C++ - źle to napisałeś kaczorex. Mogłeś chociaż podać przy jakim projekcie, jakie modele, czy mają być animowane czy też statyczne, a tu nic. Jeśli jedynym warunkiem jest grafika w podanych formatach to ja się zgłaszam, będę Ci robił cuby i eksportował do Blitz 3D. To jak? Jestem przyjety? W końcu spełniam "jedyny warunek":D. Jeśli chodzi o zasłanianie się regulaminem to Boro zapewne miał na myśli jego 7 punkt, ale wolał nazwać sprawę po imieniu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2007, 15:17:30 wysłana przez halun »

II

• Gość
# Wrzesień 02, 2007, 15:18:05
WSZYSCY JESTEŚCIE LAMERAMIIIIII :D

A tak poważnie to boro przesadziłeś po prostu. Naczytałes się tych tematów które wszyscy tutaj zjeżdżają... ten taki nie jest i tyle...
pozdrawiam.

Offline Boro_C++

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2007, 00:04:18
No dobra, może trochę przesadziłem. Sorrki

Ale z drugiej strony to męczą mnie takie tematy. Dlaczego kaczorex nie mógł ruszyć troszkę szarymi komórami? Przecież tak łatwo napisać kilka słów o sobie. Mógł to sformułować w sposób czytelny i zachęcający, a przynajmniej taki który by informował potencjonalnego kandydata na np. członka grupy czy też współtwórce jakiegoś przedsięwzięcia. Już hasło w stylu "Mam buraki, kto je kupi" zawiera więcej informacji. Odzywanie się na GG to takich osób może się skończyć założeniem nowego numeru, bo gość może nie dać spokoju po pierwszej rozmowie (sam doświadczyłem to wiem). Konkrety, konkrety, konkrety.

A może podam przykład takiego pytania do mas ( czyli nas:) )? Proszę bardzo:

Hej zwą mnie Boro, programuję od kilku lat w C++, mam spore doświadczenie w programowaniu prostych gier. Teraz jednak zachęcony dużym postępem technicznym moich produkcji, zdecydowałem się stworzyć coś naprawdę sporego i poważnego. Jednak jak większość programistów, projektowanie grafiki czy muzyki nie wychodzi mi tak dobrze jak samo kodowanie. I tutaj zwracam się do szerokiego grona grafików 3D, zainteresowanych współpracą w tworzeni być może całkiem niezłej gierki o kontakt ze mną, wtedy przedstawię wszystkie szczegóły projektu oraz zakres prac związanych z projektowaniem graficznego środowiska gry.

Tak można się zemną skontaktować:
Email: ......
GG: .......

Tak to powinno mniej więcej wyglądać. I wcale nie trzeba podawać szczegółów, w końcu nie każdy chce aby jego (być może) wiekopomne pomysły zostały podkradzione, szczegóły omawia się już w ścisłej, współpracującej ze sobą grupie.

Offline skovron

• Użytkownik
    • Healthbar Games

# Wrzesień 03, 2007, 00:20:58
Rzeczywiście Boro_C++ trochę przesadziłeś - można było wyrazić opinię bardziej łagodnie. Z drugiej jednak strony zgadzam się z tobą odnośnie tego, że post wysłany przez kaczorex był źle napisany. Ja też jestem grafikiem 3D ale nie mam zamiaru łączyć się z kimś na gg tylko po to by się np dowiedzieć, że potrzebuje kogoś np do jakiejś animacji. Kilka podstawowych informacji o projekcie nad którym pracuje bardzo by pomogło. Było by wiadomo czy sobie tym zawracać głowę czy nie.

Offline mentor

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2007, 00:32:24
OK, mój błąd. Aktualnie pracujemy nad Dzirytem - gospodarczo-wojskową strategią turową osadzoną w środowisku 3D, której akcja dzieje się w czasach wczesnośredniowiecznej Polski. Dlatego jeśli będą chętni graficy, to takie modele (między innymi) powinni umieć:
-wojownicy z czasów średniowiecza,
-broń tychże wojowników (łuki, miecze etc.),
A czy grafik powinien znać obsługę animacji czy nie - cóż, to się omówi z kandytatem. Jeśli nie umie obsługiwać animacji, to przydzieli się go do modeli statycznych. Mam nadzieję, że teraz jest w porządku ;)

II

• Gość
# Wrzesień 03, 2007, 01:24:43
kaczorex mysle ze grafika bardziej interesuje jakiego programu moze uzywac do tworzenia obiektow, czy ma specjalizowac sie w envrio, postaciach, architekturze - tak naprawde nie ma grafika ktory potrafi modelowac wszystko. Przydaloby sie tez bys dal przyklad jakosci grafiki jakaby Cie interesowala (jezeli nie bedzie to next-gen moze zglosza sie graficy ktorzy zaczynaja swoja przygode przed tabletem ;) )

Mowiac
- "Wojownicy z czasow sredniowiecza" duzo takiemu grafikowi nie mowisz i przyznam Ci ze taki tekst nie wyglada dosc ... powaznie.
No, ale nie bede sie czepial imho zrob pierw cos i z konkretnym postem wyskocz na max3d.pl, blender.pl, digart.pl - na pewno ktos sie znajdzie (jezeli oczywiscie dasz konkretnie rozpisana propozycje)

Offline mentor

• Użytkownik

# Październik 06, 2007, 23:30:42
Przepraszam, na grafice się nie za bardzo znam, i takiego dobrego zlecenia nie umiem napisać, ale jak mówią "człowiek uczy się na błędach" :) W każdym razie, jeśli chodzi o program, w którym grafik ma robić prace, to naprawdę obojętne, byle by była możliwość eksportowania/zapisywania do formatu .3ds, .md2. .x. A jeśli chodzi o to, co grafik miałby wykonywać, to chciałbym postacie, bo z tym trochę cienko. Aha, no i postacie z animacjami, np. wojskowy z animacją chodzenia. Hmm, teraz wszystko jasne?