Autor Wątek: książka javy dla programisty C/C++  (Przeczytany 2243 razy)

Offline noisy

• Użytkownik

# Sierpień 24, 2007, 17:00:37
Hej.

więc od razu przechodząc do rzeczy...szukam książki która uczy javy...ale nie chciałbym się uczyć wszystkiego od podstaw....szczerze mówiąc przydała by mi się książka, która by skupiła się na tym co jest w javie, czego nie ma w C++ i omówiła szczegółowo te aspekty...ostatnio jak wypożyczyłem sobie jakieś książki z uczelnianej biblioteki o javie...i jak zacząłem na którejś tam stronie czytać....co to jest zmienna...albo jak działa pętla for....no wiadomo, że każdy programista C/C++ to już zna...

Można oczywiście czytać taką książkę omijając rzeczy które się już zna...ale boje się, że tak omijając coś jednak przeoczę... co polecacie?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 24, 2007, 17:02:39
"Thinking in JAVA" to chyba wyczerpująca pozycja.

Offline noisy

• Użytkownik

# Sierpień 24, 2007, 17:07:00
też nad nią sie zastanawiam...wydatek 80zł...ale wszyscy piszą że warto :) (ale i tak muszę poczekać na wypłate...bo w bibliotece wieczna kolejka jest po nią...)

tylko czy ktoś mi powie, czy w tej książce tłumaczy się wszystko od podstaw...czy autor używa czasem sformułować...."to jest tak jak w C++" ?

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 24, 2007, 17:25:54
"tak jak w C++..." oraz (dużo częściej) "inaczej niż w C++..." powtarza się w tej książce wielokrotnie

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Sierpień 24, 2007, 17:34:21
też nad nią sie zastanawiam...wydatek 80zł...ale wszyscy piszą że warto :) (ale i tak muszę poczekać na wypłate...bo w bibliotece wieczna kolejka jest po nią...)

tylko czy ktoś mi powie, czy w tej książce tłumaczy się wszystko od podstaw...czy autor używa czasem sformułować...."to jest tak jak w C++" ?

Mozesz (dalo sie kiedys, pewnie dalej sie da) zassac ja za friko ze strony Eckela, nawet w polskim przekladzie.

Offline noisy

• Użytkownik

# Sierpień 24, 2007, 17:40:32
Mozesz (dalo sie kiedys, pewnie dalej sie da) zassac ja za friko ze strony Eckela, nawet w polskim przekladzie.

do czego Ty mnie namawiasz?? z resztą...mieć książkę w normalnym papierowym wydaniu to zupełnie inaczej niż mieć ebooka...

jeszcze jakieś pozycje są warte polecenia?

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Sierpień 24, 2007, 17:44:56

do czego Ty mnie namawiasz?? z resztą...mieć książkę w normalnym papierowym wydaniu to zupełnie inaczej niż mieć ebooka...

jeszcze jakieś pozycje są warte polecenia?

Do niczego zlego. Bruce Eckel po prostu zyje idea dzielenia sie wiedza i po prostu udostepnia te ksiazki w formi pdf...

http://www.mindview.net/Books/TIJ4
link - 'free previous editions'