Autor Wątek: "Olimpiada Graficzna"?  (Przeczytany 1995 razy)

maxest

• Gość
# Sierpień 23, 2007, 00:41:29
Jak nam wiadomo, pelno jest roznego rodzaju konkursow algorytmicznych. Jedne sa fajne, inne jeszcze fajniejsze :D (jak chocby coroczne Mistrzostwa Wlkp. w Prog. Zespolowym :)). Tyle tylko ze na kazdych takich zawodach mamy do czynienia z algorytmika ogolna. Naszla mnie taka mysl, ze moznaby zorganizowac jakas taka "olimpiade"/zawody (cokolwiek), w ktorych bylyby zadania dotyczace co prawda algorytmiki, ale z naciskiem na zadania z ogolno pojetej grafiki. I nie chodzi tutaj o zadania gdzie program ma cos wyrysowac, ale np. napisanie programu ktory dla podanych wspolrzednych wejsciowych punktu stwierdzi, czy punkt ten znajduje sie w jakies bryle opisanej jakims rownaniem czy cos. Ogolnie taka zadania wydaja mi sie dosc ciekawe - oczywiscie patrzac glownie z perspektywy osoby zainteresowanej grafika komputerowa :)
Co sadzicie o takich zawodach?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 23, 2007, 01:33:04
Trochę podobnych zadań na OI i tym podobnych zawodach już było. :)

maxest

• Gość
# Sierpień 23, 2007, 01:37:25
No przewijaja sie takie zadania - oczywiscie ze tak. Ale chodzi o takie zawody, gdzie bylyby TYLKO zadania graficzno-geometryczne-algorytmiczne :)

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Sierpień 23, 2007, 12:02:03
Są liczne konkursy dla programistów grafiki/gier (wiem, że chodzi Ci o co innego, ale co tam ;) ). Co prawda nie w Polsce, ale większość z nich nie ma ograniczenia co do pochodzenia biorących w nich udział.

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 24, 2007, 16:08:47
Nie czuje szerokiego zainteresowania. Spieralo by sie w tym kilku pr0 i emocje moim zdaniem beda srednie :) Watpie czy w tym temacie da sie wymyslec na tyle ciekawych konkurencji, tudziez zadan.

EDIT down: roznica w ilosciach :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2007, 03:33:31 wysłana przez nameczanin »

maxest

• Gość
# Sierpień 24, 2007, 22:02:42
Tez mialem nadzieje ze bedzie wieksze zainteresowanie :).

Spieralo by sie w tym kilku pr0 i emocje moim zdaniem beda srednie
Na wszystkich takich konkursach sa jacys PRO ktorzy ze soba konkuruja a reszta walczy o ochlapy wiec roznicy tutaj nie ma ;)