Autor Wątek: Problem z AllegroGL  (Przeczytany 1484 razy)

gorini

• Gość
# Sierpień 19, 2007, 15:50:09
Witam

Używam Microsoft visual c++ 6.0 i kiedy próbuje używać allegroGL występują mi takie oto błędy

--------------------Configuration: rekmos - Win32 Debug--------------------
Linking...
MSVCRT.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _free already defined in LIBCD.lib(dbgheap.obj)
MSVCRT.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _malloc already defined in LIBCD.lib(dbgheap.obj)
MSVCRT.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _realloc already defined in LIBCD.lib(dbgheap.obj)
MSVCRT.lib(MSVCRT.dll) : error LNK2005: _strncpy already defined in LIBCD.lib(strncpy.obj)
LINK : warning LNK4098: defaultlib "MSVCRT" conflicts with use of other libs; use /NODEFAULTLIB:library
Debug/projekt.exe : fatal error LNK1169: one or more multiply defined symbols found
Error executing link.exe.

projekt.exe - 5 error(s), 1 warning(s)

do projektu dodaje " alleg.lib agl.lib opengl32.lib glu32.lib "

#include <allegro.h>
#include <alleggl.h>

void main()
{
 allegro_init();
 install_allegro_gl();
 install_keyboard();
 install_mouse();
 set_gfx_mode(GFX_AUTODETECT,640,480,0,0);
 set_color_depth(32);
 set_palette(default_palette);
 clear_to_color(screen,makecol(0,0,0));
 text_mode(-1);
}
END_OF_MAIN()

Prosiłbym o pomoc gdyż nigdzie indziej nie mogłem znaleźć rozwiązania.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 13:59:14 wysłana przez gorini »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Sierpień 19, 2007, 18:00:17
W opcjach linkera ustaw aby ta biblioteka była pomijana: LIBCD.lib .

gorini

• Gość
# Sierpień 20, 2007, 01:15:28
to znaczy ?

mam dodawane tylko takie lib'y : alleg.lib agl.lib opengl32.lib glu32.lib WINMM.lib kernel32.lib user32.lib gdi32.lib winspool.lib comdlg32.lib advapi32.lib shell32.lib ole32.lib oleaut32.lib uuid.lib odbc32.lib odbccp32.lib

w śród nich nie ma LIBCD.lib

Jeśli nie o to chodzi to może masz na myśli jakieś inne ustawienia projektu, jeśli tak to mógłbyś mi powiedzieć gdzie to znaleźć ?

EDIT :

Ten błędy występują gdy dodaje do kodu linijkę związaną z allegroGL w tym przypadku jest to :    install_allegro_gl();

Inne też powodują błąd, tylko te które należą do allegroGL a te z OpenGL działają.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2007, 09:24:23 wysłana przez gorini »