Autor Wątek: Przygotowania do euro  (Przeczytany 7140 razy)

Offline Netrix

• Redaktor
    • Netrix’s devBlog

# Sierpień 13, 2007, 18:46:12
Bardzo fajne pomysły macie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Humman

• Użytkownik

# Sierpień 14, 2007, 23:11:52
Byłaby to jedna z najtrudniejszych gier do przejścia w historii jeśli będzie w niej uwzględniona sytułacja polityczna w Polsce, z rodzynkami w postaci  niektórych polityków (Endriu and Romek na szczęście już wylecieli  :D). Nie bez znaczenia byłaby też wszechobecna po urzędach korupcja, bo połowę kasy na budowe obiektów wpadło by w ręce biurokracji. Ale prawdopodobnie UEFA odbierze nam organizację EURO gdzieś koło 2010r z powodu kolossalnych opóźnień, na rzecz Włoch albo Francji które już podejmują pewne działania na rzecz zorganizowania E2012, więc fabuła gry bedzie raczej fantazją.

Offline Cytadela

• Użytkownik
    • KacperDEV

# Sierpień 15, 2007, 01:42:25
Ciekawy pomysl ale kto sie go podejmie ? ??? Bo narazie widac ze nic jasno nie wynika :D.

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 15, 2007, 10:36:30
Może ja się tego podejmę, ale jak mówiłem, raczej do końca tego roku będę zajęty - no chyba, że się sprężę i skończę to co mam skończyć do końca października czy listopada. Więc pomysł jest nadal wolny i czeka na realizację przez kogoś.

Offline mosowski

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2007, 11:40:55
Fajny pomysł

2007 Najpierw problemy z rozpoczęciem prac, brak rąk do pracy, handlarze na stadionach, gracz musi to rozwikłać. Jak i jakim kosztem - to zależy od niego. Na tym etapie powinny odbywać się różne przetargi itp.
Koniec roku 2007, rząd pod naciskiem opozycji upada, PO dochodzi do władzy, panuje chwilowy zamęt, lecz wszystko się stabilizuje gdy zawarta zostaje koalicja z LiD. Ktoś zaczyna wywozić Polskę za granicę... dziwnym zbiegiem okoliczności z budżetu zaczynają odpływać całkiem spore sumy. Czyli kolejny element: trudności z gotówką.
2010, UEFA chce odebrać nam Euro, gracz musi rozwiązać problem przekonując ich, np. mieć wybudowane stadiony w 70%...

Endriu and Romek na szczęście już wylecieli
A jaki oni mają związek z Euro 2012? To, że pokazują ich non-stop w telewizji i w Internecie wcale nie świadczy o tym, że reszta spraw stoi w miejscu. Oni są tylko pokarmem dla mediów...

Robol

• Gość
# Sierpień 15, 2007, 16:19:27
Endriu and Romek na szczęście już wylecieli
A jaki oni mają związek z Euro 2012? To, że pokazują ich non-stop w telewizji i w Internecie wcale nie świadczy o tym, że reszta spraw stoi w miejscu. Oni są tylko pokarmem dla mediów...
To jest troche inaczej. Zbliżają sie wybory. Endriu i Romek robią sobie tym darmową reklame. Im więcej ich w mediach tym mniej SLD i PSL, a tym samym mniejsze ich szanse na wygraną.

Offline Humman

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2007, 17:27:50
To jest troche inaczej. Zbliżają sie wybory. Endriu i Romek robią sobie tym darmową reklame. Im więcej ich w mediach tym mniej SLD i PSL, a tym samym mniejsze ich szanse na wygraną.

Tylko że obie partie tworzące LIS-a są obecnie poniżej progu wyborczego, choć jak by przyszły wybory to mogą wejść do sejmu ale już z dużo słabszej pozycji, za słabej żeby komuś opłacało się wciągać ich do koalicji. LPR może liczyć co najwyżej na ojca rydzyka, bo już cała Polska wiesza od dawna psy na ex ministrze edukacji.
A gra byłaby zbyt ograniczona fabularnie bo dotyczyła tylko jednego wydarzenia mało znanego poza Polską, a w kraju wielu ludzi nie lubi polityki. Więc trudno bedzie o grywalność tytułu.

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 15, 2007, 17:51:09
Myślę, że politykę w tej grze należałoby trochę ograniczyć. Przede wszystkim należy się tutaj skupić na tworzeniu projektów stadionów (od miejsca po parametry stadionu) i na procesie jego wykonania, czyli przetarg na wykonawcę, pilnowanie budowy samego stadionu (od niedopuszczania do korupcji po napieranie na wykonawcę, aby ten wyrobił się w terminie). Oprócz stadionów jeszcze dojdzie modernizacja dróg, kolei i miejsc miastowych "dla turystów" typu parkingi, hotele, itd.

Polityka powinna być tylko jedną z dróg do pozyskiwania pieniędzy na te czynności, a nie głównym wątkiem.

Offline darkMasoon

• Użytkownik
    • Strona z moimi projektami

# Sierpień 22, 2007, 14:06:29
A może by tak odseparować sam wątek polityczny i stworzyć "Sejm RP Tycoon" . Sądze że w samej Polsce gra sprzedałaby się w liczbie 38 mln. egzemplarzy....

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 22, 2007, 14:14:03
Tak. Tylko jeżeli będą tam przemycone treści antykaczorowskie (dowcipy, itp. - w końcu każdy kawał jest obrazą Przenajświętszego Kaczora! tylko wielebny ojciec R. może mowić co chce!) to w najlepszym wypadku w Polsce będzie to gra od lat 18, jeśli nie zostanie całkowicie zakazana.

;)

Offline darkMasoon

• Użytkownik
    • Strona z moimi projektami

# Sierpień 22, 2007, 14:31:55
Kolejny pomysł: Strategia o tym, jak o. Tadeusz R dokonuke podboju Europy i świata, zaczynając od Torunia i Polski. Wysyłało by się armie neotemplariuszy na krucjaty...

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Sierpień 22, 2007, 18:36:36
Sęk w tym że ten temat nie jest popularny wśród twórców - na compo o temacie "Sejm" przysłano tylko dwie prace i konkurs pozostał nierozstrzygnięty :)

Offline Kurak

• Użytkownik

# Sierpień 22, 2007, 20:19:54
Tak. Tylko jeżeli będą tam przemycone treści antykaczorowskie (dowcipy, itp. - w końcu każdy kawał jest obrazą Przenajświętszego Kaczora! tylko wielebny ojciec R. może mowić co chce!) to w najlepszym wypadku w Polsce będzie to gra od lat 18, jeśli nie zostanie całkowicie zakazana.

;)
Bardzo jesteś szczęśliwy?

"sejm tycoon" dziwnie brzmi :)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Luty 24, 2008, 15:10:06
Odkopuję temat, bo podejrzewam, że niedługo podejmę się stopniowej realizacji pomysłu.

Na drodze jednak stoi mi część odpowiedzialna za zaprojektowanie takowej gry. Tzn. wiem jaki będzie cel, kim będzie gracz, jaki będzie świat gry, ale... no właśnie, jak do tego celu miałby dążyć gracz?

Oczywiste jest, że musi wybudować stadiony i odnowić infrastrukturę hotelowo-drogowo-kolejową. Dalej idąc, potrzebne są mu na to pieniądze. Ale skąd w takim razie ma pozyskiwać monety? Mam pierwszą możliwość, czyli rząd (wiadomo: łapówki dla odpowiednich osób, zyskanie tym "uznania" u nich, w końcu trafia ustawa o finansowaniu Euro 2012 i mamy stały dopływ pieniędzy). Ale oprócz tego nic mi w głowie nie świta. Bo chyba gracz nie pojedzie truskawki zbierać ;).

Czy (i jeśli tak, to jakie) macie pomysły na grywalne pozyskiwanie pieniędzy przez gracza w kontekście Euro 2012?

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Luty 24, 2008, 19:25:29
Jak by ktoś potrzebował, to mam całkiem przyzwoitą euro domenę na reklamę projectu :p
Poruszony wiadomością o sukcesie posiadaczy euro2012.pl w tym samym dniu zarejestrowalem sobie WWW.EURO12.BIZ.PL ;]
Teraz leży nie potrzebna, więc jak ktoś ma jakiśś konkretny pomysł, to służę pomocą ;)