Autor Wątek: Przygotowania do euro  (Przeczytany 6809 razy)

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 01:59:18
Ostatnio wpadłem na (wydaje mi się) dość fajny pomysł na grę a'la Tyccon. Mianowicie: jest rok 2007. Data ogłoszenia wyników głosowania w sprawie organizatorów Euro 2012(nie pamiętam dokładnej daty :P ). Wygrywa Polska i Ukraina. I tutaj zaczyna się akcja gry. Otóż... trzeba zbudować nową infrastrukturę drogową, stadiony, lotniska i restauracje w obu krajach :D Mamy mało pieniędzy i tylko 5 lat, które szybko miną.
Dalej już mi sie myśleć nie chciało.

Ja nie mam czasu, żeby się taką grą zająć dlatego temat jest otwarty. Jeśli chcecie wykorzystać ten pomysł to nie roszcze sobie do niego żadnych praw :P

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 02:02:42
heh...problem nie w kasie... pieniadze są. Sama struktura, system, jego ociężałość, oraz brak surowców, rąk do pracy to właściwe problemy.
Biorąc to wszystko pod uwagę mozna by rzeczywiście coś ciekawego zbudować. A i jeszcze dodać sytuację polityczną, łohoho. :)

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 02:08:44
Nom.
Pozatym możnaby dodać trochę humoru (gł. politycznego). I mogłoby być niezłe.
Gdyby wziął się za to ktoś dobry to mogłoby coś z tego wyjść :P

//EDIT. A co do tej sytuacji politycznej w Polsce, to każda symulacja wymięka :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2007, 02:34:15 wysłana przez zi0lk0 »

Offline pinqwin

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2007, 02:37:50
heh dokladnie to jest problem z rodzaju np-zupelnych :P

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 03:46:55
Pomysl calkiem niezly, ale... chcesz napisac gre nie do przejscia? ;D

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 13, 2007, 09:35:38
Dobre. I byłyby takie checkpointy, że jak się z czymśtam nie wyrobisz do danej daty (niekoniecznie z konkretnymi budowami, ale np. z sumą rozpoczętych inwestycji) to przegrywasz, bo prawo organizacji przechodzi na Włochów.

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Sierpień 13, 2007, 10:03:33
A będzie opcja odsprzedania praw do Euro za miliard złotych? ;)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 13, 2007, 10:56:51
Data ogłoszenia wyników głosowania w sprawie organizatorów Euro 2012(nie pamiętam dokładnej daty :P ).
W czerwcu, jeszcze podczas roku szkolnego... nauczyciel powiedział, że dostał esa o wyniku głosowania ;D.

Pomysł fajny, tymbardziej że w moich klimatach (ach, te tajkuny :P) - ale by było nieźle złożone :D. Z zagranicy ściąganie rąk do pracy, nakłanianie będących w Polsce do pracy, jeszcze wybory i specjalne ustawy, miejsca gdzie ma być to budowane, dbanie o budżet, zadłużanie innych ministerstw, dawanie łapówek ( ;) )... to by było coś :D. Z chęcią bym się tym zajął, ale na pewno nie w ciągu najbliższych kilku miesięcy ;p.

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 11:50:43
Pomysl calkiem niezly, ale... chcesz napisac gre nie do przejscia? ;D

Heh. To sie okaże w 2012 :) Ja tam jestem pełen nadziei.
I jeszcze raz przypominam, że ja tej gry nie chce(a właściwie chce ale nie mam czasu) pisać. Dlatego rzuciłem pomysłem i mocno liczę, że ktoś go wykorzysta.
Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł w coś takiego zagrac :)

Offline spendrak

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2007, 12:05:53
No to moze pojdzmy dalej...napiszmy gre o przygotowaniach gry o przygotowaniach do euro 2012 :P

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 13, 2007, 13:28:26
Co tak blisko? Od razu zrobimy grę o przygotowaniach gry do gry o przygotowaniach świata.

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 13:50:31
he he Topic "Zróbcie mi grę " :D , oczywiście żartuję. <bez urazy>

Ale co do realnego odzworowania możliwości to trzeba by tą gre przestawić na coś w stylu cywilization :D Bo, praktycznie zaczynamy od zera z tym euro :)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 13, 2007, 13:57:41
Bo, praktycznie zaczynamy od zera z tym euro :)
Nie zaczynamy od zera z Euro, a od minusa: łatwiej jest wybudować stadion w jakimś pustym miejscu niż zburzyć stary, wywieść jego ruiny i zbudować w tym miejscu nowy; podobnie z Polskimi serowymi drogami.

;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2007, 14:00:03 wysłana przez k_b »

Robol

• Gość
# Sierpień 13, 2007, 14:39:25
Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę giełde i kurs złotówki. W tym miesiącu notuje się spadki na warszawskim parkiecie, ale złotówka trzyma się mocno. To by się mogło przekładać na cenę surowców, etc.

Offline krajek

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2007, 15:07:11
Co tak blisko? Od razu zrobimy grę o przygotowaniach gry do gry o przygotowaniach świata.
hehe  To zdanie należało by tak dokończyć : o przygotowaniach świata do tragedii jaką będzie euro :D.