Autor Wątek: Design Document template pl  (Przeczytany 7282 razy)

Offline Kurak

• Użytkownik

# Sierpień 03, 2007, 14:40:14
Kurak - polskich liter chyba nie zobaczysz... jak uda mi sie znalezc w OO opcje autosprawdzania to beda :P
OpenOffice od Ux ma wbudowany słownik języka polskiego :) ( http://www.ux.pl/openoffice/?page=download )

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 03, 2007, 14:42:43
Ale tu była mowa o formacie dokumentu ODT który odczytuje tylko OO :)

Nie zrozumieliśmy się. Mi także chodziło o format ODT, który odczytuje tylko OO. A OO Write ma wbudowaną opcję eksportu otwartego pliku (ODT lub DOC) do PDFa :P.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Sierpień 03, 2007, 15:43:51
W ogóle to "oczywistym" formatem dokumentów tekstowych powinno być .ODT
Fakt. W wiekszosci firm wywalaliby bez czytania :)
W sumie ja tez wywalilbym bez czytania bo zal mi straconego miejsca na dysku na OO :P

Dlatego, najbezpieczniej jest wrzucic pdfa...
Najbezpieczniej? Słyszałem już o przypadkach, że w firmie pracownik dostał za zadanie przeklepać dane z tabeli albo tekst z dokumentu PDF do Worda. PDF-y nie dość że są tylko do odczytu niczym EXE dla kodu źródłowego, to w dodatku mogą mieć jakieś śmieszne zabezpieczenia że nie można z nich nawet kopiować do schowka. Ludzie oburzają się na DRM a nikt nie zauważył, jak zostaliśmy już dużo wcześniej zniewoleni przez "standard" firmy Adobe, dużo gorszy pod wieloma względami niż DOC.

II

• Gość
# Sierpień 03, 2007, 16:02:41
zauwazylem dziwna tendencje do OT w tym temacie, ludzie pomoglibyscie zamiast spierac sie o format, ktory w tym topiku chyba nie jest wazny :>

Offline puch

• Użytkownik

# Sierpień 03, 2007, 16:12:24
Potrzebujesz innego formatu - pisz.

.pdf

II

• Gość
# Sierpień 03, 2007, 16:18:10
prosze.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 03, 2007, 17:23:22
W ogóle to "oczywistym" formatem dokumentów tekstowych powinno być .ODT
Fakt. W wiekszosci firm wywalaliby bez czytania :)
W sumie ja tez wywalilbym bez czytania bo zal mi straconego miejsca na dysku na OO :P
Raczej ODT by wywalili bez czytania i nawet bez zastanowienia się, czym to mozna otworzyć. DOC za to jest na tyle znany, że zawsze czyms go otworzą (zazwyczaj Wordem). Często nawet książki (zdziwiłbyś się bardzo, gdybym powiedział jakie) powstają jako DOC'e, bo tego wymaga wydawca (chociażby tak działa Akademia Podlaska i referaty na IGK muszą być DOC'ami).

(dobra, koniec OT)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 23, 2007, 11:30:41
Jako że zarówno sam template design doca jak i II pomogli mi w wielu sprawach, odwdzięczam się i poprawiłem wersję obecną - głównie literówki i polskie znaki. W każdym razie czytając w Wordzie czy innym Write nie jest tak czerwono ;).

II

• Gość
# Sierpień 23, 2007, 14:15:05
k_b  - dziex :)

jak pojawi sie wiecej opinii wtedy zaczne pisac dalej.