Autor Wątek: GRA pt "Przedsiębiorca"  (Przeczytany 10951 razy)

Offline Derymon

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2007, 17:52:02
K_b skrytykuj mnie i podaj podaj co wg Ciebie powinienem zrobić i jak powinienem zrozumieć twoje słowa. Bo napisać jest łatwo ale nie wszyscy odczytują powiedziane słowa tak jaki był ich cel wypowiedzi.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 09, 2007, 18:16:19
Nie trudno zrozumieć powyższych wypowiedzi. Niektórym ludziom nie podobało się to, że skrytykowałeś kilka aspektów Cywilizacji, które po prostu jej grywalność znacznie podwyższały. A także niezbyt fajnie czytało się o tym, że masz zamiar zrobić z przyjemnej i rozbudowanej gry ekonomicznej grę w zabawę cywilizacyjną tyle że dokładniejszą.

Ale to jest tylko moje zdanie. Masz pełne prawo się z nim nie zgadzać. W końcu to Ty jesteś autorem tej gry i to Ty decydujesz co z nią zrobisz.

Offline Derymon

• Użytkownik

# Sierpień 10, 2007, 22:31:10
Skrytykowałem bo chciałem wyrazić swoje zdanie na ten temat. Wiadomo że grupie osób co innego będzie się podobać i co innego chciałyby zmienić w danej grze. Ja wole grać w rzeczy co trochę uczą, bo ze wszystkiego co robie przy komputerze staram się czegoś nauczyć. Człowiek całe życie sie uczy.
A także niezbyt fajnie czytało się o tym, że masz zamiar zrobić z przyjemnej i rozbudowanej gry ekonomicznej grę w zabawę cywilizacyjną tyle że dokładniejszą.

A o której ekonomicznej mówisz o TTD czy IG2?

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Sierpień 11, 2007, 10:46:06
A o której ekonomicznej mówisz o TTD czy IG2?
Zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Oczywiście, że chodzi o Twoją grę ekonomiczną.

Offline Wojtek

• Użytkownik
    • YoungHiFi dot com

# Wrzesień 08, 2007, 08:21:00
Minął prawie miesiąc od ostatniego postu... W związku z tym pytam: projekt umarł czy wciąż aktywny?

Notabene: w wersji dostępnej w załączniku w jednym z poprzednich postów znalazłem bug'a. Chciałem kupić dom, ale okazało się, że nie miałem na to funduszy, więc wcisnąłem klawisz "q". Wtedy gra się dosłownie zapętliła i ciągle wyświetlała coraz to nowsze "ekrany" gry.

Notabene2: grę bezproblemowo uruchomiłem na emulatorze wine pod Linux'em :)

Offline Derymon

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2007, 13:24:40
Projekt nie umarł w Głowie cały czas jest ale z braku czasu był nierozwijany. Teraz mam 2 tygodnie typowych wakacji więc znajde trochę czasu aby coś związanego z nim zrobić.

Offline Derymon

• Użytkownik

# Wrzesień 26, 2007, 09:02:21
Mogę się pochwalić że gra zaczyna przybierać ładną wizualizację gdyż zacząłem robić grafikę do niej. Ale dzisiaj okurat zasiadłem do tego aby zrobić do mojej gry generator map losowych. Gdyż zazwyczaj gry są ściśle ustalone co i jak ma być, chociaż słyszałem że TES:Oblivion nie ma liniowoci. gdyż skrypty są robione w czasie gry, czyli tak jak ja bym chciał zrobić, tylko że w strategicznej mało widowiskowe to może być, albo i się mylę.

Grafika jest tworzona w Open GL'u gdyż nie znam się jako tako na direct'x więc trochę będzie trzeba poczekać na super grafikę i dźwięki i wszystko co jest związane z DirectX'em ale mam nadzieje że będzie to superandzki projekt.

Długi okres czekania jest niestety gdyż wszystko sam prawie robie a wiadomo że w pojedynkę Obliviona nie zrobię z dnia na dzień.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 13:49:33 wysłana przez Derymon »

Offline Derymon

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2007, 15:39:23
Oto pierwszy (chyba jeden z najgorszych screenow z gry jakie mam zamiar umieścic na tym forum póki nie zrobię własnej strony WWW).

Offline peter

• Użytkownik
    • BirdStorm.net browser based MMO

# Wrzesień 30, 2007, 11:58:37
Dodaj jeszcze perspektywę i będziesz mógł reklamować swoją grę jako jedną z niewielu, która odwołuje się do kubizmu i twórczości Pablo Picasso.

Offline Derymon

• Użytkownik

# Październik 14, 2007, 00:05:36
Może dodam perspektywe kto wie :D

A po za tym to gra pt:"Przedsiębiorca" jest cały czas w produkcji. Ostatnio z kolegą zrobiliśmy we dwójkę opcję wczytywania współrzędnych kursora myszki i wykorzystywanie tego do rozwijania menu gry np.

blender_c

• Gość
# Październik 14, 2007, 01:50:38
Oto pierwszy (chyba jeden z najgorszych screenow z gry jakie mam zamiar umieścic na tym forum póki nie zrobię własnej strony WWW).

Kurcze nie wiem, ale jak się na to chwilę patrzy to trochę się zaczyna w oczach przewracać, a szkoda bo fajne to jest. Może za duży kontrast po prostu.

Offline Derymon

• Użytkownik

# Listopad 13, 2007, 11:40:19
Muszę powiedzieć, że na stan dzisiejszy do programu zacząłem robić interfejs gry (menu gry po lewej i minimapka). Nic wielkiego jeszcze nie ma ale checi są tylko czasu brak tak więc, wersja uproszczona programu jeszcze długo nie ujży światła dziennego.

Offline DeFuDeF

• Użytkownik
    • kurs c++

# Listopad 16, 2007, 16:37:16
hmm gra "przedsiębiorca" a tury liczone w dniach? Tury powinny być naliczane przynajmniej w miesiącach.

Offline Derymon

• Użytkownik

# Listopad 20, 2007, 16:15:55
To będzie gra strategiczna czasu rzeczywistego więc nie będzie tur. Ma ktoś przypadkiem jakieś pomysły? A może ma ktoś chęci pobawić sie w grafika? Z chęcią przyjmę pomoc w tworzeniu bitmap, gdyż są czaso chłonne ale nie zatrudne dla laika. Wystarczy sie pobawić w paincie i już by ktoś mnie pomógł. Każdą forme pomocy przyjmę. Nawet mogę zjędnoczyć siły aby komuś ewentualnie pomóc w innym projekcie. :D

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Listopad 20, 2007, 16:40:15
To będzie gra strategiczna czasu rzeczywistego więc nie będzie tur. Ma ktoś przypadkiem jakieś pomysły? A może ma ktoś chęci pobawić sie w grafika? Z chęcią przyjmę pomoc w tworzeniu bitmap, gdyż są czaso chłonne ale nie zatrudne dla laika. Wystarczy sie pobawić w paincie i już by ktoś mnie pomógł. Każdą forme pomocy przyjmę. Nawet mogę zjędnoczyć siły aby komuś ewentualnie pomóc w innym projekcie. :D

Zajrzyj na gg.