Autor Wątek: GRA pt "Przedsiębiorca"  (Przeczytany 11206 razy)

Offline Derymon

• Użytkownik

# Lipiec 07, 2007, 21:15:13
Witam

Jak nazwa wskazuje jest to gra Strategiczno-Ekonomiczna. Bodźcem na rozpoczęcie pisania jej miałem po kilku godzinach spędzonych na graniu w takie gry jak Industry Giant 2, Transport Tycoon Deluxe i inne. Gra polega na zarabianiu pieniędzy.

Na stan dzisiejszy gra posiada:

-Sporo możliwości zarobku (ale i tak bardzo mało niż planuje ostatecznie):
*obligacje skarbowe
*wydobycie i przetwórstwo surowców(na razie tylko ropa i benzyna)
*wygrać poprzez przestępstwa
*możliwość zaciągania kredytu
*zakładanie lokaty
*gałąź usługowa
*wynajem budynków mieszkalnych,
*zatrudnianie ludzi,
*zarządzanie posiadanymi produktami w magazynie
*isc po prostu do pracy
-możliwość zapisu stanu gry

A planuje dodać do niej:
-grafikę
-podkład muzyczny
-wrogowowie,
-kampania,
-scenariusze,
-grę losową
-stworzyć realny świat Przyczynowo-skutkowy

I wiem że dużo roboty przede mną dlatego jak są chętni do pomocy to proszę o kontakt pod numerem GG 9010240 lub na e-mail derymon@tlen.pl

Jak są pytania proszę pisać na pewno odpisze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 16:50:52 wysłana przez Derymon »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Lipiec 07, 2007, 21:19:56
Hmmm... a gdzie się link podział? :P Projekt ciekawy w sensie pomysłu, natomiast w praktyce... wypowiedzieć się nie mogę, bo linka nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2007, 21:26:54 wysłana przez k_b »

Bouzer

• Gość
# Lipiec 07, 2007, 21:20:28
Widzę, że pomysł całkiem ciekawy. Z miłą chęcią bym Ci pomógł, ale niestety jestem dopiero początkujący i bardzo mało umiem. Ale wydaje mi się, że znajdziesz ludzi, którzy Ci pomogą, bo pomysł jest bardzo fajny.

Bouzer

• Gość
# Lipiec 07, 2007, 21:35:39
jako że na pierwszym miejscu podałeś obligacje skarbowe to może powiesz jak planujesz zaimplementować wahania ich cen na rynku wtórnym w zależności od zmian struktury terminowej stopy wolnej od ryzyka?

Offline Derymon

• Użytkownik

# Lipiec 07, 2007, 21:48:40
W załaczniku dałem ową gre w formacie .rar

W przyszłości prosze o e-mail to bede wysyłać na maile.

Bouzer powiem Tobie i innym ze z chęcią pomoge w nauce jezyka c++ w tym stopniu abys mogł mi pomoc, a nawet znajdzie sie pomoc na zwyklym notatniku lub nawet wordzie w paincie i innych programach przyda sie pomoc zawsze coś znajde dla osob ktore chca pomoc.
Osoby ktore dadza duży wkład w projekt dostana adnotacje jako podziekowanie na koncu gry.

Na razie wahania obligacji są generowane losowa ale jeżeli pojawi sie jakas zmienna z dzialu polityki to postaram sie wahania ich cen uwzglądnić od tego parametru.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 16:49:39 wysłana przez Derymon »

Offline Cytadela

• Użytkownik
    • KacperDEV

# Lipiec 07, 2007, 21:53:36
Ale jest jakis problem poniewasz nie mozna tego pobrac pisze: nie masz dostepu do tej sekcji.

Bouzer

• Gość
# Lipiec 07, 2007, 21:56:39
Bouzer powiem Tobie i innym ze z chęcią pomoge w nauce jezyka c++ w tym stopniu abys mogł mi pomoc, a nawet znajdzie sie pomoc na zwyklym notatniku lub nawet wordzie w paincie i innych programach przyda sie pomoc zawsze coś znajde dla osob ktore chca pomoc.
Osoby ktore dadza duży wkład w projekt dostana adnotacje jako podziekowanie na koncu gry.

Dzięki, że oferujesz mi pomoc w nauce, ale jak narazie programowanie to nie tylko to za co się wziąłem. Muszę się jeszcze zabrać za angielski, matme i fize. Może opanuje c++ zanim skończysz projekt i wtedy może się w czymś przydam ;)

Offline Derymon

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2007, 14:34:07
Jak moge usunąć tą wypowiedź? Bo moge tylko edytować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 19:17:57 wysłana przez Derymon »

Offline Derymon

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2007, 16:52:17
Poniżej powinna być gra w formacie .rar i wersji 6.3
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 23:05:35 wysłana przez Derymon »

Bouzer

• Gość
# Lipiec 08, 2007, 17:12:06
Gierka się gdzieś zapętla. Przy jednym kredycie na 100000 złotych , chciałem wejść do banku i jak się nie mylę nacisnąłem [z] no i wszystko zaczęło migać.

Offline stalek

• Użytkownik
    • Evil Indie Games

# Lipiec 08, 2007, 21:43:33
Ha:)
Trzeba by chyba popracować nad tymi opcjami które już są w tej grze a nie dodawać kolejne, bo w chwili obecnej natrafiłem na całe mnóstwo bugów:>

Choćby - pierwsza z brzegu sytuacja:
1. Uruchamiam grę
2. wybieram opcję z - zatrudnić ludzi
3. wybieram opcję n - sektor naftowy
4. zatrudniam 1000000000 hostess  :D
5. naciskam q - wyjście z menu
6. Dostaję informację że mam megakosmiczną ilość kasy i że WYGRAŁEM GRę!
 ;)

Bouzer

• Gość
# Lipiec 08, 2007, 21:53:19
Rzeczywiście tak jest, a jak dołożysz jeszcze kilka zer to zaczyna szaleć i nie da się już nic zrobić. Też mi się wydaje, że powinniście dopracować to w czym są błędy.

Ja zauważyłem, że jak dasz opcje Działalność kryminalna, w wypadku gdy dostaniesz po głowie to komunikat wyświetla się tylko na chwile, a powinien chyba zniknąć dopiero po potwierdzeniu klawiszem. W sumie drobny błąd, łatwy do poprawienia, ale jednak błąd  :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 21:58:26 wysłana przez Bouzer »

Offline Derymon

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2007, 22:54:10
Bouzer:

Problem który zgłosiłeś został naprawiony

stalek:

To co ty znalazłeś to nie jest bóg jako taki że źle działa. Po prostu przyjąłeś taką ilość pracowników i ci tyle kasy zarobiły. Tylko oczywiście w realnym świecie tak się nie da bo kto by znalazł prace dla takiej ilości pracowników. Ale fakt jest to błąd i w 5 min naprawie :D

Offline Janek

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2007, 23:26:31
A mógłbyś dodać akcent pozytywistyczny, np. pracę u podstaw, rozdawanie kaszy biednym itp. ?

Offline Cytadela

• Użytkownik
    • KacperDEV

# Lipiec 09, 2007, 01:21:30
A mógłbyś dodać akcent pozytywistyczny, np. pracę u podstaw, rozdawanie kaszy biednym itp. ?

Faktycznie to jest pomysl. Cos nowego w tradycyjnych grach chyba ekonomicznych (nie jestem pewny czy to jest ekonomiczna). Jak na moje oko gra jest w miare rozwinieta ale jak koledzy zauwazyli z malymi usterkami XD. Powodzenia i pozdrawiam