Autor Wątek: Builder 2007 vs Builder 6.0  (Przeczytany 697 razy)

Offline cichun

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2007, 12:04:45
Czesc,
Jak niektórzy pewnie wiedzą, kilka dni temu miała miejsce premiera Buildera 2007, do ściągnięcia trial 14dniowy(http://www.codegear.com/downloads/free/cppbuilder)
Chciałbym żeby wypowiedzieli się tutaj ludzie którzy go potestowali. Chodzi głównie o porównanie go z najbardziej popularną, starawą wersją Builder 6.0 z 2002 roku.

Swego czasu próbowałem też przesiadki na buildera 2006 - bez rewelacji, poza interfejsem nic nie zdołali popsuć. Teraz jednak 2007 ma być 'jeszcze lepszy' zatem stwierdziłem - trzeba to sprawdzić.

Dokonałem migracji projektu ze starego buildera - niestety nie poszło gładko (tak jak w przypadku migracji 6.0 -> 2006)
Niezbędnych było kilka poprawek w kodzie + nieprzyjemny błąd linkera:
Unresolved external 'std::_String_base::_Xran() const'  --> można sobie poradzić dodając C:\Program Files\CodeGear\RAD Studio\5.0\lib\psdk na szczyt listy z katalogami dla libów.

W końcu się udało!

Jako że o gustach się nie dyskutuje - a tą obrzydliwą paletę komponentów można przywrócić 'w jedyne słuszne miejsce', zabrałem się do testowania wydajności.
Mnie osobiście najbardziej interesuje czas kompilacji i na tym się skupiłem. Na dosyć mocnej maszynie (Pentium D 2.8, 1GB ram) porównania czasów builda(kompilacja wszystkich plików od zera bez wykorzystywania precomiled headers i linkowanie) wygląda następująco:
1) builder 6.0 - 145s
2) builder 2007 - 58s
czyli... jakby nie patrzeć super - jedynie 40% czasu jaki wcześniej trzeba było spędzić na kawie.

Co do wydajności samego kodu... bez rewelacji, cały czas optymalizacja kodu to max Pentium Pro a liczba klatek na sekundę spadła mi o 3 - to juz nie tak fajnie:(

Aha i jeszcze coś nie ma już opcji kompilacji w tle (Tools/Env Options/Background Compilation)

czekam na głosy na jednego z braci Builderów!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych