Autor Wątek: Tomb Raider - Anniversary  (Przeczytany 3175 razy)

Offline Chester2000

• Użytkownik

# Maj 21, 2007, 13:56:07
Pojawił sie nowy Tomb Raider a właściwie należało by rzec Tomb Raider 1 w nowej oprawie graficznej. Tomb Raider jak wiele innych hitów (The settlers itp) sprzed lat powstał z okazji jubileuszu (10 lat po ukazaniu sie jedynki). Moim zdaniem Tomb Raider jest jedna z ważniejszych gier w branży. Stworzył całkowicie nowy gatunek gier, który do dziś świetnie sie sprawdza. Jaki mianowicie ? Połączenie kilku gatunków gier.   Świetna fabuła i przygoda rodem z Indiana Jones`a spowodowały że gra stała się wręcz kultowa. A postać jaka stworzyło Core Design jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii gier komputerowych. Powiem krótko - to gra, która nawet po 10 latach ma ogromny gameplay. To jedna z niewielu gier zręcznościowo przygodowych logicznych (jest też trochę strzelania, często trzeba ruszyć głową jak coś zrobić ) której przejście zajmuje naprawdę bardzo dużo czasu mimo iż nie jest to RPG czy MMORPG. Oczywiście nie liczę tutaj gier sztucznie wydłużających rozgrywkę np: ostatnia misja w jakiejś grze jest tak wyśrubowana że jej przejście graniczy  z cudem. Warto mieć grę w swoich zbiorach.

p.s - gra jest oparta na historii z jedynki. Tak jak i w pierwszej części będzie tylko Lara i my ;). Autorzy jednak nie chcieli zrobić identycznej gry (częściowo jest to związane z silnikiem graficznym który inaczej renderuje grafikę ). Odwiedzimy znajome rejony w całkowicie nowej oprawie graficznej ale także będą nowe lokacje i nowe zagadki ale wszystko ma być w starym dobrym stylu.   

// edit - to była pierwsza gra którą odpaliłem na 3dfx VooDoo 1 .   
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 23:58:17 wysłana przez Chester2000 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

RageX

• Gość
# Maj 21, 2007, 14:40:24
Ano - zgadzam sie ze Tomb Raider to gra kultowa i wybitna. W jedynke grywalem jeszcze na swoim pierwszym komunijnym Pentium 166mhz :D. Coz to byly za piekne czasy... :)

Offline BartMax

• Użytkownik
    • Mobile Wings

# Maj 21, 2007, 15:04:19
Swietna gra, swietny pomysl. Najlepszy byl motyw z ciaglym save przed skokami :) Mysle ze z kontynuacji tylko 4 czesc dorownala jedynce

RageX

• Gość
# Maj 21, 2007, 15:21:11
Ja osobiscie najwiecej czasu spedzilem przy "dwojce". Ta czesc miala po prostu cudowny klimat. Niezapomnany Chinski Mur, Wenecja, zatopiony statek i ucieczka przed rekinami - to bylo po prostu fantastyczne :)

Offline Netrix

• Redaktor
    • Netrix’s devBlog

# Maj 21, 2007, 15:44:09
Ano - zgadzam sie ze Tomb Raider to gra kultowa i wybitna. W jedynke grywalem jeszcze na swoim pierwszym komunijnym Pentium 166mhz :D. Coz to byly za piekne czasy... :)

Też miałem takiego kompa:)
Pentium 166 MMX, 32 RAMU, 2 MB karta grafiki, bez akceleratora

Offline Demon

• Użytkownik

# Maj 21, 2007, 20:46:57
Maxest nie wiem jak możesz szerzyć taką herezję, jedynka miała najlepszy klimat, zapomniane jaskinie, grobowce, mumie, dinozaury i prawie 0 ludzi...
A dwójka to jest największy niewypał wszystkich tomb raiderów, no może poza the angel of darkness w którego nawet mi się nie chciało zagrać.

RageX

• Gość
# Maj 21, 2007, 20:57:59
To nie herezja tylko subiektywna opinia. Momentow jak ten, w ktorym Marco Bartolli wbijal sobie sztylet w serce sie nie zapomina - mrozilo krew w zylach. Ale chyba najcudowniejsza byla ostatnia "misja" w domu Lary - po prostu cudne. I to jest MOJA opinia :)

Offline krajek

• Użytkownik

# Maj 21, 2007, 21:00:11
Grałem w 1,2,3 później już nie. Wszystkie części były spoko ale najbardziej pamiętam jedynkę.
Pamiętam że zawsze sie bałem(hihi) jak pojawiał sie jakiś człowiek. I te sekrety, tyranozuur. Ogólnie kultowa gierka.

Offline Demon

• Użytkownik

# Maj 21, 2007, 21:04:52
Maxest twoim błędem było to że grałeś w jedynkę na PC, ja grałem na PSX i żaden TR nie przebił jak dotąd wrażenia jakie na mnie zrobiła jedynka.

RageX

• Gość
# Maj 21, 2007, 21:11:11
I,II i IV super :D własnie sciągam gre bo stare płytki już odleciały  >:(

Offline dRaiser

• Użytkownik
    • dRaiser's helloworld

# Maj 21, 2007, 22:41:26
Z TB grałem tylko trochę w jedynkę, jeszcze na moim starusieńkim 486 i była to jedna z niewielu gier, która mnie naprawdę zachwyciła - chociaż byłem totalnym noobkiem i nawet 1szej planszy nie skończyłem, to budzi we mnie bardzo pozytywne emocje :)

RageX

• Gość
# Maj 22, 2007, 01:49:41
I,II i IV super :D własnie sciągam gre bo stare płytki już odleciały  >:(

To można ściągnąć ? A gdzie ?

Ja też grałem w TR, u kumpla, ale nie wiem, która to była część, wiem, że był wózek widłowy, więcej nie pamiętam, więc chyba gra nie zrobiła na mnie wrażenia.

RageX

• Gość
# Maj 22, 2007, 17:05:41

Offline Krolik

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2007, 21:12:21
ja gralem na celeronie 333 i 32 mb ramu. Gralem we wszystkie poza najnowszym. W pamieci nadal mam tr 2 golden mask (demko) z cd-action po prostu rewelacja. Chyba tr 4 wypadła najgorzej ...

oh lara ...  ;D

RageX

• Gość
# Lipiec 27, 2007, 23:36:15
w kolejności I, IV, Legends, Anniversary... cała reszta to porażka... no moze dwójka uszła, ale walki z tubylcami, czy chodzenie pod lawą to jakaś przeginka... i trójka z rewolucją graficzną... dno. W V części wskakiwałem w młyn, gre ciąłem na miliony sposobów... A gdy zabrnąłem w tych błędach za daleko, to nagle sięgłem po opis i się okazało że to nie tak trzeba było przejść (ostatnia plansza... ominąłem bokiem lasery - szczyt)