Autor Wątek: Zamykanie wielu okien POSIADANYCH w wxWidgets (Dev-C++)  (Przeczytany 3247 razy)

Offline superjerry

• Użytkownik

# Luty 15, 2006, 17:45:41
Witam!

Próbuję zrobić aplikację w Dev-C++ korzystając z bibliotek wxWidgets, która będzie zawierała 3-4 okna.
Wszystkie te okna są mają być typu POSIADANE (ang. OWNER).
Udaje mi się stworzyć takie okna poprzez zwykłe dodanie nowych klas typu wxFrame, ALE nie wiem W JAKI SPOSÓB zamknąć je wszystkie naraz klikając na TYLKO jedno wybrane okno na pole Close_box (lub Plik->Zamknij).
U mnie dzieje się coś takiego, że kiedy zamykam jedno okno (wxFrame) tej aplikacji (typu wxApp) to pozostałe okna dalej pozostają otwarte... :(
Wiem, że w wxWidgets nie ma czegoś takiego jak funkcja main(), ale chyba istnieje jakiś sposób żeby globalnie wpłynąć na zamknięcie wszystkich okien??

W razie niejasności proszę pytać

Czy ktoś może mi pomóc? Podać jakiś link, gdzie są przykłady kodu wxWidgets z wieloma oknami posiadanymi, albo napisać mi przykładowy kod (tylko utworzenie jakichś okien posiadanych, a potem zamknięcie ich wszystkich przez Plik->Zamknij)?

Z góry dziękuję!  ;)

P.S. Proszę mi nie podawać przykładów jak tworzyć okna-rodzic/dziecko (PARTEN/CHILDREN), bo nie o to mi chodzi.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Maj 16, 2006, 16:07:05
Witam, nie wiem do konca o co chodzi z tym posiadaniem, ale moja propozycja jest taka:
1. utworz singleton dla calej aplikacji
2. wloz wskazniki okien do tego singletonu
3. utworz event zamykania okna, pod ktore chcesz podpiac zamykanie wszystkich okien
4. w evencie uzyj wskaznikow z singletonu

Chyba dobrze zrozumialem problem?

BTW widze, ze to az z lutego (dawno tu nie bylem). Ale zawsze znajdzie sie potrzebujacy.