Autor Wątek: Programowanie gier z helionem  (Przeczytany 7229 razy)

Offline Snay

• Użytkownik

# Marzec 14, 2006, 22:49:56
Na www.amazon.co.uk dostępne jest wszystkie 5 tomów perełek. Cena w zależnosci od tomu waha się od £30 do £50 (z tendencją w kierunku £50). Nie wiem jaki jest koszt dostawy do Polski; u mnie za darmo, chociaż przy tych cenach to raczej standard niż specjalna oferta :).

Pozdrawiam,
Snay

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 14, 2006, 23:53:42
U mnie leżą wszystkie trzy tomy perełek i jakoś za bardzo z nich nie korzystam. Większość problemów da się rozwiązać kombinując trochę samemu i/lub szukając w sieci, ale zależy, jak kto woli. :)

Offline Snay

• Użytkownik

# Marzec 15, 2006, 00:07:48
U mnie leżą wszystkie trzy tomy perełek(...)

Obecnie w kontekście perełek wartości zmiennych "wszystkie" i "trzy" nie są sobie równe, więc powyższe wyrażenie jest logicznie niepoprawne ;)

Pozdrawiam,
Snay
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2006, 00:09:56 wysłana przez Snay »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 15, 2006, 00:12:27
Obecnie w kontekście perełek wartości zmiennych "wszystkie" i "trzy" nie są sobie równe, więc powyższe wyrażenie jest logicznie niepoprawne
Wszystkie trzy wydane w Polsce. Jeżeli już się czepiać, to nigdy by nie można użyć słowa "wszystkie", gdyż nie wiadomo, czy za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt lat nie zostanie wydana następna część. No i są oczywiście także inne perałki ("GPU Programming Gems"). :)

EDIT: Przy okazji, od kiedy wartość "trzy" jest zmienną? ;)

Offline Snay

• Użytkownik

# Marzec 15, 2006, 00:17:47
Wszystkie trzy wydane w Polsce. Jeżeli już się czepiać, to nigdy by nie można użyć słowa "wszystkie", gdyż nie wiadomo, czy za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt lat nie zostanie wydana następna część. No i są oczywiście także inne perałki ("GPU Programming Gems"). :)

Ale ja się nie czepiam, poprostu mam napad ciężkiego poźno-wieczornego humoru ;)
W tym kontekście jak najbardziej można użyć słowa "wszystkie", jako że wcześniej użyłem słowa "obecnie" :P
Chociaż z drugiej strony pozostaje kwestia "innych perełek". I tak oto tymi off-topic'owymi postami udowodniliśmy że stosowanie przejrzystych nazw zmiennych ułatwia życie ;)

EDIT: Przy okazji, od kiedy wartość "trzy" jest zmienną? ;)

Założyłem, że: int trzy = 3;
Pozdrawiam,
Snay
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2006, 00:20:27 wysłana przez Snay »