Autor Wątek: Odbicie dwoch monet...  (Przeczytany 2593 razy)

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Luty 14, 2006, 12:49:47
Witam! :)

Pisze sobie pewną gre... (ciekawe co innego mógłbym...) no i mam pewien problem. Chodzi mi mianowicie o odbicie od siebie monet, czy tam okręgów, krążków czy jak tam wolicie :)

Moja nauczycielka od Matmy uświadamia mnie stale, że nie znam polskiego, więc przedstawie to opisem sytuacji :)

Mam dwie takie same monety.
Jedna porusza sie z pewną prędkością a druga stoi w miejscu. W pewnym momencie pierwsza uderza w drugą, przez co zmienia swój kierunek i prędkość, a druga zaczyna się poruszać w jakimś kierunku z pewną prędkością. 

Chcę wyznaczyć kierunki obu monet i ich prędkości.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Hadrian W.

• Użytkownik
    • Homepage

# Luty 14, 2006, 13:33:12
Test kolizji jest prosty: jezeli odleglosc miedzy srodkiem jednego okregu a drugiego jest mniejsza rowna promien pierwszego + promien drugiego to zachodzi kolizja :)
Teraz robisz odbicie predkosci obu monet o normalna bedaca promieniem opozycyjnej monety (pierwsza wzgledem drugiej, druga wzgledem pierwszej) :) No i jezeli chcesz to mozesz zmodyfikowac odbite predkosci powiedzmy pomnozyc razy 0.5 albo dodac jakis ulamek z opozycyjnego wektora predkosci i w ten sposob miec zachowanie pedu...
Troche nie skladne te moje tlumaczenie ale mam nadzieje ze cie nakierowalem a reszte sobie wydedukujesz. Zeby nie byc goloslownym podam link do filmiku w ktorym mozna zobaczyc ze ta metoda dziala :P Nie jest doskonala bo nie bierze pod uwage wielu czynnikow (duzych predkosci i cos tam jeszcze) ale latwo jest ja zmodyfikowac by otrzymac lepsze efekty

prophet

• Gość
# Luty 14, 2006, 14:08:56
zapewne chodzi Ci o odbicia niecentralne:

link 1
link 2

masz wszystko, teoria i kod przykladowy :) [dziala,sprawdzalem]
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2006, 14:16:16 wysłana przez prophet »

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Luty 14, 2006, 14:25:57
w takim razie nic tylko sprawdzić :)