Autor Wątek: c# sql xml  (Przeczytany 2212 razy)

Offline Majtek

• Użytkownik

# Luty 14, 2006, 11:53:23
może ktoś wie jak to jest z bazami opartymi na xml w VC2005, czy to cała baza jest w pliku xml i nic więcej niepotrzebne czy to siedzi w jakiej innej bazie. Jak połączyć się z bazą która jest w pliku xml

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Nargil

• Użytkownik
    • projekty

# Luty 14, 2006, 12:15:29
baza w pliku xml... mowisz o DataSetach ?

DataSet ds;
ds.ReadXmlSchema("baza-schema.xml");
ds.ReadXml("baza.xml");

swoja droga w c# 2.0 ( 2005 ) datasety sa troche ograniczone, w c# 3.0 ( linQ ) to bedzie juz znacznie lepsze ( obejrzyj LinQ preview na stronach majkroszoftu )

Offline Majtek

• Użytkownik

# Luty 14, 2006, 12:27:26
wczytywanie to rozgryzłem ale jak zadać zapytacie sql do takiej bazy

Offline Nargil

• Użytkownik
    • projekty

# Luty 14, 2006, 12:34:35
no o tym wlasnie mowie, ze sie nie da w c# 2.0 ( 2005 ). Dopiero nastepna wersja bedzie posiadala. Poki co musisz sobie sam przeszukiwac wszystkie elementy. Ja polecam zainstalowac postgresql (jest na licencji bsd, czyli rowniez do zastosowan komercyjnych)

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 14, 2006, 13:15:59
SQLServer2005 (czy jak on tam się nazywa) ma taką możliwość (nie wiem czy ta expressowa wersja to obsługuje)
Oracle też ma (chyba od 9) ale ponoć kilkadziesiąt tysięcy XML'owych rekordów i zdycha (na AIX'ach)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2006, 13:17:42 wysłana przez shyha »

Offline Majtek

• Użytkownik

# Luty 15, 2006, 00:57:58
wersja expressowa  nie ma takich rzeczy jak SqlXmlAdapter, SqlXmlCommand itp.
Wiec jak mam zapytać bazę aby wyszukała mi dane które w danej kolumnie mają dany wpis nie używająz zapytań sql, bo szukam i nic nie mogę znaleźć

Offline Nargil

• Użytkownik
    • projekty

# Luty 15, 2006, 01:37:49
nie uzywaj datasetow jako bazy... to sie mija z celem w c# 2.0.
Jeszcze raz polece ci postgresql. Jak uzywac ? Zobacz tu: http://www.mono-project.com/PostgreSQL
DataSet uzywaj jako miejsce ktore uzupelniasz danymi z zapytan sql, ktore potem wrzucasz do np datagridview jako datasource