Autor Wątek: Zmienianie np. koloru wlosów postaci. Allegro  (Przeczytany 2686 razy)

Offline kolmen16

• Użytkownik

# Kwiecień 19, 2007, 23:20:03
Siema! Chciałbym sie dowiedziec jak mozna zmienic kolor np. wlosow  postaci w allegro. Np. na poczatku w Tibii mozna jak kreuje sie postac to mozna zmienic kolor roznych czesci ciala. Chcialbym sie dowiedziec jak to zrobic zeby uzytkownik mogl w mojej grze zmieniac kolor ubrania. Za wszystkie odpowiedzi dziekuje!!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Moderator
    • DevKK.net

# Kwiecień 19, 2007, 23:36:00
Musisz zmienić kolor pikseli odpowiadających za ubranie i tyle. Musisz oczywiście do tego celu wiedzieć które piksele reprezentują ubranie. :)

Offline ziomber

• Użytkownik

• Zbanowany
# Kwiecień 20, 2007, 01:03:47
A to przypadkiem nie jest sarkazm gdzie tu programowanie?

Offline revo

• Użytkownik

# Kwiecień 20, 2007, 08:54:30
Można np. zrobić włosy w odcieniach szarości, a później 'barwić' je np. światłem. Innym rozwiązaniem może być zmiana palety odpowiedniej tekstury. Nie wiem czy to w allegro jest możliwe, ale raczej problemów być nie powinno ;)

Offline PP

• Użytkownik

# Kwiecień 20, 2007, 14:45:52
Albo odpowiednio kadrować np. bitmape ,w której są ułożone fryzury czy co tam innego chcesz .
PS: To pytanie jest dosyć dziwne.  :P

HIsTronIC

• Gość
# Kwiecień 20, 2007, 15:01:57
Zapewne tak jak powiedzieli przedmówcy, ale skoro zaznaczyłeś, że chodzi ci o allegro, to zapewne szukasz do tego jakiejś funkcjii. W przykładach allegro kiedyś widziałem jak się zmieniało bitmapy i grupy pixeli w określony sposób. Ale już nie pamiętam jak się to robiło więc tu masz dwa linki :
http://hardheads.ovh.org/index.php?dzial=cpp_artykuly&poddzial=1

http://www.cppgameprogramming.com/

Linki do kursów bo przykłady znajdują się w samej bibliotece.

Offline Maciek

• Użytkownik

# Kwiecień 23, 2007, 21:54:55
Przykład użycia palet jest dołączony do biblioteki. Program expal pokazuje na bardzo prostym przykładzie jak można manipulować kolorami. Trudno to wytłumaczyć, odpal po prostu przykład i miej na uwadze że bitmapa wyświetlana na ekranie cały czas jest taka sama, zmienia się jedynie paleta kolorów.