Autor Wątek: OutputDebugString w C# - podgląd logów w Debug View  (Przeczytany 1758 razy)

Offline Zene

• Użytkownik
    • Zenedith’s dev blog

# Kwiecień 16, 2007, 10:44:56
Ostatnio mocno się naszukałem na temat implementacji metody OutputDebugString lub czegoś o podobnej funkcjonalności. Tak naprawdę nie wiedziałem nawet czego szukać, ale z pomocą przyszedł właśnie Debug View w którym właśnie chciałem przechwytywać logi z aplikacji. Jednakże nawet ta wiedza nie pomogła mi w znalezieniu prostego rozwiązania na MSDN. Jakieś trackery i inne bajery, a po co.
Okazało się, że jak zawsze odpowiedź najlepiej podać google więc dla tych, którzy pragną uzyskać podgląd logów w czasie rzeczywistym, podaje stronę z rozwiązaniem : http://nedbatchelder.com/blog/20050303T111456.html

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline czart

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2007, 10:04:24
Fajne narzędzie, ostatnio też czegoś takiego szukałem.

Może ktoś wie czy da się zrobić żeby aplikacja windowsowa/sdl pisana w c#, otwierała przy starcie konsolę i tam wyświetlała komunikaty ? :)

Offline revo

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2007, 12:55:01
Fajne narzędzie, ostatnio też czegoś takiego szukałem.

Może ktoś wie czy da się zrobić żeby aplikacja windowsowa/sdl pisana w c#, otwierała przy starcie konsolę i tam wyświetlała komunikaty ? :)

Alternatywą może być zrobienie jednego nowego Forma, na którym wstawiasz TextBox'a z ustawionym multi-line (a wypisaywanie na tym jest proste). Kiedyś używałem czegoś takiego i działało całkiem sprawnie.

Offline Gloggie

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2007, 16:11:16
Alternatywą może być zrobienie jednego nowego Forma, na którym wstawiasz TextBox'a z ustawionym multi-line (a wypisaywanie na tym jest proste). Kiedyś używałem czegoś takiego i działało całkiem sprawnie.

No ba. Tylko co zrobić jak masz duży projekt? Szkoda czasu na zabawę w przekazywanie uchwytu do froma do wszystkich klas które by chciały zgłosić błąd.

Offline KrystianD

• Użytkownik
    • http://krystiand.net

# Czerwiec 02, 2007, 19:22:46

No ba. Tylko co zrobić jak masz duży projekt? Szkoda czasu na zabawę w przekazywanie uchwytu do froma do wszystkich klas które by chciały zgłosić błąd.

public static class Global
{
  public Form frmLogger;
}

(...)
public class MainForm: Form
{
  (...)
  void FN ()
  {
    Global.frmLogger.Loguj ("a");
  }