Autor Wątek: Wielkanocne Compo 2007 :)  (Przeczytany 27001 razy)

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Kwiecień 03, 2007, 17:05:56
Nie króliczki, tylko zajączki ;p
po świętach może być, każdy będzie wypoczęty i nic, tylko kodzić :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Koshmaar

• Użytkownik
    • Homepage

# Kwiecień 03, 2007, 18:41:00
Niestety-stety nie będę brał udziału w kompo Wielkanocnym, dlatego możecie spokojnie wybrać na temat króliczki-zajączki :-)

Proponowany temat: "Wielkanoc, króliczki, najbardziej zwariowana gra"

Jeśli  temat będzie taki jak podałem (dwa ostatnie człony są esencją tego co ostatnio piszę), to mogę nawet zasponsorować nagrodę którą wręczę zwycięzcy na IGK 2008 (lub wcześniej jeśli mieszka w Krk): piwo... lub jeśli jest abstynentem, batonika :-)

Btw, jak dla mnie Wielkanoc to świetna okazja aby poprzebywać z rodziną w domu (studiuję poza rodzinnym miastem), pograć na gitarze, porysować i odpocząć od kompa :-)

Offline Elminster

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2007, 19:24:12
A może taki temat: "Najbardziej krwawa wielkanoc w twoim życiu." albo coś związane z śmingusem? Ale również jestem za opcją po świętach.

Tarains

• Gość
# Kwiecień 03, 2007, 19:31:08
Króliki/zające mają tyle do Wielkiejnocy co program w C++ :)

Offline Liosan

• Redaktor

# Kwiecień 03, 2007, 19:37:24
Wszyscy tylko swieta-swieta... wiecej nie wymyślicie :] Wezmy cos z innej beczki... moze np. temat "kartofel" ? :P

Liosan

Tarains

• Gość
# Kwiecień 03, 2007, 20:25:36
7 głosów za opcją po Świętach i 2 przeciw.
Proponuję termin 14 kwietnia (sobota) <---> 22 kwietnia (niedziela). 9 dni.

Regedit ma chyba rację, ogólny temat "Święta Wielkanocne" będzie sprawował się najlepiej... Tyle, że bez głosowania na IRCu nie ma żadnej pewności, że nikt nie zaczął przed czasem... :-\ Jakieś uwagi, propozycje, bluzgi? :P

Offline Solgar

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2007, 21:54:03
Trzy glosy przeciw.

Offline Liosan

• Redaktor

# Kwiecień 03, 2007, 22:29:52
moze wypada jeszcze wziac pod uwage potyczki algorytmiczne, odbywajace sie 10-17 kwietnia. Nie wiem jak wy, ale ja startuje :)
Z drugiej strony, osoby ktore beda jeszcze cos pisac w okolicy 17 kwietnia i tak (a) sa na tyle genialne, ze stworza gre na compo 10-dniowe w 5 dni albo (b) malo ich compo obchodzi :D
Czyli jesli chodzi o termin, to popieram Tarains.

Liosan

Offline Asmodeusz

• Użytkownik
    • Bogumił Wiatrowski: Blog

# Kwiecień 03, 2007, 22:47:27
Czemu chcecie zaczynać Compo po świętach? Proponuję od 5 do 15 kwietnia - czwartek do czwartku. I temat najbardziej mokrych (niekoniecznie od wody ;) ) świąt byłby całkiem niezły.

Offline Maskl

• Użytkownik
    • http://www.maskl.cba.pl

# Kwiecień 03, 2007, 22:52:15
Nie można by na termin wybrać np. 7-15 kwietnia? Ci którzy maja więcej czasu w święta (lub po prostu nie mają czasu w normalnym tygodniu)  napiszą coś w te 3 dni świąteczne i np. dokończą w weekend (14-15.04), a ci którzy nie chcą pisać w święta i tak będą mieli 7 dni :)

Jeżeli termin wybieramy po Wielkanocy to świąteczne tematy jakoś tak średnio pasują  :-\

moze np. temat "kartofel" ? :P
Jak już to pyra :D Ale temat dobry.

Osobiście wolałbym jakiś temat ograniczający nas ;) np. 2 kolory, gra akcji z FPS'em nieprzekraczającym 1 klatki na sekundę... 

Edit:
Jak już napisałem z tą pyrą to może temat w stylu: Poznań vs. Warszawa, Kraków vs. Warszawa czy jak kto chce ;) Śmieszne mogłyby być gierki :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 22:56:50 wysłana przez Maskl »

Offline Sebastian

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2007, 11:57:08
W związku z tym, że w końcu mam zamiar spróbować swoich sił w compie, pozwolę sobie się wypowiedzieć. :)

Może gra, w której wszystko podlega zmianom, z każdym uruchomieniem. Oczywiście mam na myśli losowanie się wszystkich możliwych atrybutów, od koloru swetra postaci, po layout planszy. Sposób rozgrywki może być sprowadzony to minimum, dzięki czemu można się skupić na 'zmienności' gry. Nie jest to może tak odkrywcze jak ograniczanie gry akcji do 1 FPS, ale taki temat da duże pole do popisu, właśnie, od strony programistycznej, bo małym nakładem kodu można stworzyć coś zadziwiająco wciągającego. ;)

Offline k_b

• Użytkownik
    • Blog

# Kwiecień 04, 2007, 14:27:57
Jakoś spróbuję się załapać na Compo. W przerwie świątecznej (4.04 - 10.04) nie mam dostępu do netu (nie no, w niedzielę godzinkę jeszcze mogę mieć), tak więc jak najlepszy (dla mnie) byłby termin 7.04 - 15.04.

Temat? Może trochę niestandardowy (w końcu ileż można o jajkach :) ) - np. śmigus dyngus, albo przygotowania świąteczne (trochę dziwny pomysł, symulator przygotowywania się do święt) lub - jak już po świętach - sprzątanie po Wielkanocy ;).

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Kwiecień 04, 2007, 16:47:38
Co do pomysłów: "ziemniak" to trochę zbyt niepoprawne politycznie ;) Natomiast "Śmigus Dyngus" albo "gra w której są tylko 2 kolory" bardzo mi się podoba. Skoro jest aż tyle pomysłow, to chyba jednak zrobimy głosowanie.

Większym problemem jest termin. Proponuję żeby konkurs trwał weekend i tydzień (w sumie 10 dni). Zaczniemy 6 albo 13 kwietnia - jak wolicie?

Offline Elminster

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2007, 16:58:50
Ja wole od 13 kwietnia i jak już wcześniej mówiłem Śmingus będzie dobry.

Offline Charibo

• Redaktor

# Kwiecień 04, 2007, 17:31:09
13 Kwietnia