Autor Wątek: Emulator x86  (Przeczytany 4326 razy)

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 28, 2007, 19:16:29
W takim razie zwracam honor - moja koma nie jest mocniejsza :) Ale masz racje, nie interesowalem sie tym

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Marzec 28, 2007, 19:23:24
W takim razie zwracam honor - moja koma nie jest mocniejsza :)

Nie jest mocniejsza ale pewnie jest lepiej oprogramowana. :D Poza tym Twój następny telefon już będzie mocniejszy od tego co podałem. :)

bies

• Gość
# Marzec 28, 2007, 19:55:18
E tam, na Amigach (i to nawet na 1200 z dopalaczem) przynajmniej w Quake'a można zagrać. ;)
MDW: ile wydałeś na ten sprzęt? Też chciałbym sobie kupić nową Amigę, ale to chyba spory wydatek? Jest w Polsce jeszcze jakiś dystrybutor?

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 28, 2007, 20:02:03
E tam, na Amigach (i to nawet na 1200 z dopalaczem) przynajmniej w Quake'a można zagrać.
Na S60V2 - 3 tez :)

Offline Kwazar

• Użytkownik

# Marzec 28, 2007, 20:08:11
Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to mogę np. emulować na swojej komórce ( samsung SGH X700 ) MS-DOS  8)? Czy tylko na symbianie to pójdzie?

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Marzec 28, 2007, 20:17:00
E tam, na Amigach (i to nawet na 1200 z dopalaczem) przynajmniej w Quake'a można zagrać. ;)
MDW: ile wydałeś na ten sprzęt? Też chciałbym sobie kupić nową Amigę, ale to chyba spory wydatek? Jest w Polsce jeszcze jakiś dystrybutor?

To zależy czy Ci zależy na nazwie czy nie. Środowisko amigowe jak zwykle jest podzielone. Część jest za powstającym od lat AmigaOS 4.0, a część się wkurzyła na to wieloletnie czekanie i odeszła w stronę klona, który jest nawet bardziej zgodny z klasycznym AmigaOS ale nie ma praw do nazwy. Ten system operacyjny nazywa sie MorphOS. Zarówno AmigaOS 4.0 jak i MorphOS (publiczny 1.4.5 i niepubliczny 1.5) są natywne dla procesorów PowerPC i na prockach Motoroli z serii MC680x0 juz nie działają. Sprzęt dla AmigaOS 4.0 produkowano jak jeszcze systemu nie było (AmigaONE i mA1). Jak powstał to sprzęt przestano produkować. :) W tej chwili nie ma go na czym uruchomić. :) Z MorphOSem jest lepiej. Najpierw wyszedł Pegasos 1 (G3 600 MHz) w którym była mała wada (jak zresztą i w AmigaONE). Wadę poprawiono ale w niedługim czasie i tak wyszedł Pegasos 2 (G3 600MHz lub G4 1000MHz). Niedawno zaprzestano produkcji także Pegasosa 2 i zapowiedziano rozpoczęcie projektowania Pegasosa 3. Jednocześnie zaczęto produkować coś małego co nazywa się Efika. To jest bardzo lekki komputer dużo słabszy od Pegasosa 1 i 2. Osobiście nie wiem po co to robią. Na pewno nie jest to komputer do domu, bo jest za słaby. Ja miałem Peagsosa1 z Voodoo3, potem Voodoo4 (jedyne wówczas karty graficzne dla których istniały sterowniki 3D dla MorphOS). Później odsprzedałem go eFunzine i kupiłem u nich nowego Pegasosa 2 z G4 1GHz i wsadziłem Radeona 9250, bo i dla tej karty powstały sterowniki 3D. Nie pamiętam ile wydałem. Tak bardzo drogie to nie jest. 2-4 razy droższe od peceta. :) W Polsce Pegasosy są rozprowadzane przez firmę eFunzine (http://efunzine.com). Można zerknąć też na http://www.pegasos.pl żeby uzyskać parę informacji. Maniacy AmigaSO4 żyją tutaj - http://exec.pl a maniacy zarówno MorphOS jak i AmigaOS3.x /4.x oraz AROSa działają na największym polskim portalu poświęconym platformom amigowym czyli PPA (http://ppa.pl). Na stronie eFunzine są aktualne ceny Pegasosów. W Polsce jest nas kilkadziesięt osób. Właścicieli AmigONE i mA1 jest dwóch czy trzech w Polsce. :) No możę czterech... Zaznaczam, że absolutnie w niczym to już nie przypomina tamtej Amigi sprzed lat. :) Dzisiejsze Amigi nawet nie obsługują stacji dysków (bo nie ma komu napisać sterownika, hehehe).

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to mogę np. emulować na swojej komórce ( samsung SGH X700 ) MS-DOS  8)? Czy tylko na symbianie to pójdzie?

No właśnie na tym cała rewelacja polega, że można na każdej komórce dlatego, że emulator jest napisany w Javie. Tak więc powinno to działać i na Twoim Samsungu. Pod warunkiem, że coś się nie posypie, bo J2ME w Samsungach jest bardzo kapryśne niestety. :( A jak to już ruszy to nie pytaj o prędkość. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2007, 20:21:46 wysłana przez MDW »

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Marzec 28, 2007, 21:25:03
Projekt autorstwa gości z Oxfordu jest niesamowity
troche offtopic uwaga: u nas wszyscy się podniecają konkursami rozgrywanymi gdzieś w Japonii, tracą na to czas, a na Oxfordzie tworzą innowacyjne i konkretne rzeczy. ::)

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Marzec 28, 2007, 21:29:22
Zgadzam się z tą uwagą. Czasem mam wrażenie, że choć mamy świetnych informatyków, to brakuje nam kreatywności. Nie oszukujmy się - rozwiązywanie problemów algorytmicznych to głównie znajomość teorii i specyficznego myślenia... Ale teoria to za mało w tworzeniu oprogramowania

Offline Goliatus

• Użytkownik

# Marzec 28, 2007, 21:53:33
No właśnie, porównywać studentów UW do studentów Oxfordu to tak jakby porównywać dendrologów ze stolarzami :)

Offline Asmodeusz

• Użytkownik
    • Bogumił Wiatrowski: Blog

# Marzec 28, 2007, 21:54:39
Ściągnąłem to i uruchomiłem na motoroli V600 - DOS działa znośnie, gdyby jeszcze telefon miał standardową klawiaturę mkomputerową... :)
Natomiast wraz z WinCE pod Nokię 9510 miałem dołączony emulator x86 i środowiska Windows 98 [wliczając w to wirtualny CD-ROM i obłsugę występującego w telefonie portu USB oraz wbudowanej pamięci flash] i działa to całkiem nieźle - powiem nawet: da się na tym grać w turówki rzedu HOMM3. :) Z ciekawości jak sobie poradzi ten javowy emulator na moim fonie aż go zgram, uruchomię, zainstaluję Win98 i spróbuję odpalić właśnie HOMMa. Życzcie mi powodzenia :)

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 28, 2007, 22:30:16
Gdzie to sciagnales? Bo ja nie dalem rady :) (znaczy sie troche shaczylem i sciagnalem, ale lekko nieoficjalnie - i nie dziala :) )

Offline maVes

• Użytkownik

# Marzec 28, 2007, 22:32:00
Zrobiłem dokładnie to samo co Charibo :) I niestety z tym samym skutkiem :/

bies

• Gość
# Marzec 28, 2007, 22:48:12
Projekt autorstwa gości z Oxfordu jest niesamowity
troche offtopic uwaga: u nas wszyscy się podniecają konkursami rozgrywanymi gdzieś w Japonii, tracą na to czas, a na Oxfordzie tworzą innowacyjne i konkretne rzeczy. ::)
Innowacyjne i konkretne!? Emulator x86!? Toż to zadanie z laborek na trzecim roku studiów (dokładnie na PŁ na jakiejś specjalizacji był do zrobienia emulator wybranych rozkazów Pentium).

Offline Goliatus

• Użytkownik

# Marzec 29, 2007, 00:03:49
Wierzę na słowo, ale jednak rozmawiamy o emulatorze x86 made by studenci z Oxford, a nie o emulatorze zrobionym przez studentów PŁ. Może zamiast go robić pojechali na jakiś konkurs? :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2007, 00:05:21 wysłana przez Goliatus »

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 29, 2007, 00:11:22
Moze ja tez sprobuje ? Ale to juz nie dzisiaj....

Tylko wy sie tak nei podniecajcie tym, bo przeciez to nie jest tak naprawde jakas rewolucja, tylko emulator PC napisany w Javie :D