Autor Wątek: Notes - narzędzie do tworzenia prostych plików tekstowych.  (Przeczytany 2253 razy)

Offline Vipa

• Redaktor

• +2
# Lipiec 13, 2020, 13:28:51
Hejka,
piekło zamarzło i wróciłem do kodowania ;). Gier już się narobiłem opór to teraz czas na narzędzia. Żeby rozpocząć od czegoś bezstresowego wziąłem się za winapi. Tak, ja też się teraz śmieję z tego "bezstresowego".
Chciałem zrobić coś szybkiego do edycji shaderów i wyszło coś więcej.

Ogólnie program to notatnik z paroma funkcjami, których mi zawsze brakowało:
- numerowanie wierszy
- znaczniki jak w devie czy code blocks (ctrl+cyfra i alt+cyfra)
- widok czarny
- tworzenie kopii pliku - tworzy kopię pliku z datą i godziną a my dalej pracujemy na oryginale - dla mnie mega!
- zaznaczenie flagi "tylko do odczytu" - ile razy potraciłem zawartość pliku przez szaleństwa z ctrl+c i v...
- tablica znaków odpalana z menu
- uruchamianie napisanych w programie plików wsadowych z menu (to bardziej do pracy, ale zostało)

Może komuś jeszcze się przyda. Screenów nie zamieszczam bo nie ma to sensu - ot wygląda jak notepad.exe.
Wiem, są notepady++, jakieś kombajny do GLSL itd. ale jak można mieć coś swojego to zawsze fajniej ;).

Pobierz

Jakby jakaś dobra dusza powytykała mi błędy (code included) to także się nie obrażę. Zaznaczam - nie jestem magikiem w tym ustrojstwie.

Miłej zabawy ;). Pozdrawiam wszystkich, którzy dalej zaglądają na Warsztat    \m/

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Lipiec 14, 2020, 18:54:37
Działa :)

Offline Vipa

• Redaktor

# Lipiec 15, 2020, 22:17:13
Działa :)
No, starałem się ;). W przypadku tego programu przynajmniej nie ma kombinacji alepejskich z kompilacją shaderów pod sterownikiem Intela czy też permanentnych kłopotów z wydajnością nakładania się przezroczystych obiektów. Już nawet nie wspomnę o ciągłych kłopotach z nowymi sterownikami pod ATI.

Odpoczywam... :D

Nowa wersja udostępniona, link ten sam.
- Dodałem wyszukiwanie następnego wystąpienia wyrażenia po zamknięciu okna dialogowego szukania, pod F3. Tu także drobna zmiana w porównaniu do notatnika - po wyszukaniu ostatniego wystąpienia szukanej frazy, karetka przesuwana jest na początek pliku co umożliwia szukanie od początku bez konieczności otwierania nowego dialogu wyszukiwania.
- Doszła także opcja wyczyszczenia wszystkich znaczników.
- Jest też przejście na początek i koniec pliku z menu i za pomocą skrótów klawiaturowych.
- Doszła także drobna reorganizacja menu - krótsze nazwy opcji są wyżej. Stwarza to wrażenie większej czytelności. Choć kto teraz zwraca na to uwagę - RIP wordowski Spinacz :(.

Myślałem, że bez rich edit będzie mało możliwości, a tutaj proszę ;).