Autor Wątek: assety z marketplace vs podatki  (Przeczytany 2786 razy)

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Październik 30, 2019, 09:37:22
Heja
Czy assety z marketplace do prototypu który może będzie wydany (ale pewnie skończy jak wszystkie inne prototypy ;) można sobie wliczyć w koszty działalności? Potrzebuję trochę nabić na koniec roku albo pójdzie na czyjeś 500+.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kyroaku

• Użytkownik

# Październik 30, 2019, 21:01:45
Księgowa nie udzieliła odpowiedzi? :P

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Październik 31, 2019, 13:05:31
nie mam księgowej :P wfirma.pl

Offline matheavyk

• Użytkownik
    • rabagames.com

# Listopad 02, 2019, 21:03:39
Uprzedzam, że moja odpowiedź nie jest prawnie wiążąca. Zastrzegam też, że mogę się mylić. Jedyną stuprocentową opcją jest uzyskanie interpretacji od urzędu skarbowego, w którym płacisz podatki (nie od innego). W związku z tym moja odpowiedź, jak i odpowiedź każdej innej osoby na tym forum, będzie dla Ciebie tak samo przydatna, jak przejrzenie internetu. Poza tym nie wiemy, co masz wpisane w przedmiocie działalności, a także czym realnie się zajmujesz i czy możesz to potwierdzić. A tutaj moja prywatna opinia:

Można.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Listopad 02, 2019, 23:05:20
Jedyną stuprocentową opcją jest uzyskanie interpretacji od urzędu skarbowego, w którym płacisz podatki (nie od innego).
Z tego co czytałem to interpretacja od urzędu skarbowego nie jest wiążąca nawet dla niego samego ale ok, liczyłem na to że ktoś tu ma prawdziwą firmę i to już ogarnął.

Aż sprawdziłem w cedigu i mam wpisane "Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych", "Działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania" itp

W praktyce wynajmuję się na godziny do cudzych projektów jak intelektualna ladacznica, potwierdzalne fakturami.