Autor Wątek: MYSQL max_user_connections  (Przeczytany 1162 razy)

Offline Jerry_Harpman

• Użytkownik

# Luty 10, 2018, 17:48:48
Szybkie pytanie na początek  - mam skrypt php który w skrócie można opisać tak :

<?php
$conn 
mysql_connect(dane bazy);

...
tu jakas tresc...

mysql_close($conn);
?>

Czy to zamykanie połączenia jest wymagane, czy wpływają na to jakieś ustawienia serwera? Czy też jak skrypt zakończy pracę to połączenie się zamknie?

Dotychczas nie zamykałem połączeń i teraz otrzymuję na stronie błąd:
Mysql error: User 'x' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 15)

Co oznacza to 15 ? Że 15 osób może przeglądać moją stronę jednocześnie czy jak ?
Ile powinno trwać wygasanie starych połączeń (ja czekam już 5h).

Hosting mam na cba.pl, ale chyba zmienię bo zero kontaktu (płacę za hosting a nie mam pomocy technicznej!) a na forum u nich nie mogę się zalogować nawet xD

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Luty 10, 2018, 21:02:52
Może tak:
Zwalniać zbędne połączenia warto, gdyż wpływa to na wydajność (jeśli wiesz, że już dla zadanej strony nie otworzysz).
Możesz założyć semafor na 15 stopni. Jeśli w takim stanie będziesz sięgać do bazy,
nie przekroczysz tylu sesji. Ja mam hosting w home.pl i nigdy takiego komunikatu nie widziałem.

Offline Jerry_Harpman

• Użytkownik

# Luty 10, 2018, 21:13:28
Obsługa z cba stwierdzila ze to jakis błąd który tworzył się przy robieniu kopii zapasowej bazy xD teraz mam robić kopie ręcznie.

Offline Karol

• Użytkownik

# Luty 14, 2018, 10:13:06
PHP zwalnia połączenia/zasoby jak kończy wykonywać skrypt, a te często mają timeout na 30/60/120s. To faktycznie jakiś bug musi być u nich.