Autor Wątek: Dystrybucja przez własna stronę  (Przeczytany 950 razy)

Offline lao

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2017, 17:49:20
Mam zamiar zrobic stronkę z opcja downloadu gry na telefon (płatność przez sms/ paypal itp.). O ile stworzenie stronki w php + mySQL  (logowanie, koszyk itp.) jest w zasięgu moich umiejętności to bardzo słabo znam się na zabezpieczeniach, a na pewno nie na tyle zeby zabezpieczyć serwis z płatnościami. Czy rozsądnym w tej sytuacji jest uzycie CMSa (np. Joomla)? Czy lepiej samemu zgłębić temat (tzn. czy da radę to ogarnąć w jakimś rozsądnym czasie)? Ktoś może próbował umieścić apki na swojej stronie i ma z tym jakieś doświadczenie? Słyszalem że strony na CMSach sa atakowane częściej niż budowane od podstaw.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2017, 20:09:57
Gra na telefon z poza google play / app store? Obawiam się że to się nie uda. I zwyczajnie nikt tego nie zakupi.

Offline Karol

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 15, 2017, 22:31:49

Offline lao

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2017, 23:42:15
Wygląda fajnie, ale gra jest wtedy na serwerze moim czy HumbleBundle? Jesli chcę gre tylko na swojej stronie to tez się nadaje, czy gra automatycznie musi być tez na HB? Wolałbym być niezależny, tzn jesli to udostępnia tylko funkcjonalność payment/download to spoko, ale jesli to jest taki jakby link do HB to raczej nie spełnia moich oczekiwań.

~Joker - myślałem raczej o tym że jak już ktoś trafi na moją stronę i będzie chciał sobie kupic grę to chciałbym pominąć pośrednika. Poza tym robię też różne wizualizacje itp. i miałbym platformę żeby je udostepniać z pominięciem innych serwisów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2017, 23:47:44 wysłana przez lao »

Offline garen_eye

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2017, 01:26:46
Jeżeli chcesz, aby Twoja gra pominęła wszystkich możliwych pośredników to musi ona osiągnąć bardzo duży sukces. Postaw się w roli gracza, on by wolał mieć to na jakiejś platformie Steam czy czymś podobnym. Odwiedzenie Twojej strony, ściągnięcie gry jest jednak wysiłkiem, który na dzień dzisiejszy (kiedy jest wysyp indyków) może być nieopłacalny.

Jeżeli chcesz uniknąć pośredników aby mieć całe pieniądze dla siebie, to niestety się tak nie da bo PayPal i podobne usługi też pobierają swoją dolę (chyba że chcesz wystawić swój nr konta bankowego na bezpośrednie przelewy)

Jeżeli słabo się znasz na zabezpieczeniach, to powinieneś postawić swoją stronę na jakimś CMS'ie, bądź pisać swój kod na frameworku jak np. Laravel.

Offline matheavyk

• Użytkownik
    • rabagames.com

• +2
# Sierpień 16, 2017, 03:42:22
Mam zamiar zrobic stronkę z opcja downloadu gry na telefon(...)

Nie rób tego. Twój pomysł to utrudnić życie sobie i graczom.

Użytkownik androida chce jednym kliknięciem zainstalować apkę z google play, które zna i któremu ufa. Na iOSie od tego jest AppStore. Twoje rozwiązanie wpłynie tak na użytkownika: utrudni płatność, utrudni download, utrudni instalację, może przestraszyć, bo nie jest ogólnie znane.

Tobie zajmie sporo czasu, a i tak po Twoich wypowiedziach widać, że nie będziesz wiedział, czy zrobiłeś wszystko dobrze.