Autor Wątek: Inkscape  (Przeczytany 1385 razy)

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Lipiec 10, 2017, 22:42:04
Forumowicze :) .

Zająłem się grafiką po amatorsku. (programistą jestem, a nie artystą).
Zainstalowałem sobie Inkscape-a.
Zastanawiam się, czy dobrym zakupem byłby table graficzny?
Jaki polecacie do 1000 zł?

Pozdrawiam serd.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline FilipPlotnicki

• Administrator
    • Twitter

• +1
# Lipiec 10, 2017, 23:19:18
Bawiłem się trochę tabletami. Miałem styczność z tańszymi ekranowymi (huion 21) i generalnie odradzam. Często występuje mocna rozbieżność między punktem nacisku a pozycją kursora (tak zwany efekt paralaksy).

Do 1000 złotych proponowałbym któryś z wacom intuos. Sam używałem babmoo (jeszcze tańszy) i był super. Trzeba co prawda nabrać trochę wprawy i koordynacji ręka oko przy rysowaniu na takim tablecie, ale już po chwili idzie się przyzwyczaić.

Obecnie używam ipada pro i bardzo sobie chwalę. Praktycznie zastępuje mi kartkę i długopis czy to do rysunku czy do notatek w pracy. Ten jednak kosztuje trochę więcej, więc odpada.

Offline Gabes

• Użytkownik
    • Allegro5kurs

• +1
# Lipiec 10, 2017, 23:21:19
na tabletach graficznych to się nie znam, co się tyczy programów graficznych lepszym rozwiązaniem jest Krita:)

Offline Kitsune

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 11, 2017, 00:49:56
Tablet warto kupić, nie da się nic sensownego narysować za pomocą myszki.

Mam 2 tablety graficzne różnych firm (tanie, jestem amatorem).
Polecam któryś z modeli lidera tabletów graficznych - Wacom'a.
Do 1000 pln Wacom Intuos Pro S lub Wacom Intuos M. Ja używam (sporadycznie, więc wystarcza do moich zastosowań) sporo tańszego Wacom Intuos Comic S. Przed wyborem tabletu poczytaj trochę o nich, np.  tutaj i tutaj.
Nie wiem nic na temat tabletów HUION, ale może warto zobaczyć.

Program graficzne wybierasz w zależności od upodobania i zastosowania.
Jest ich cała masa, tu masz kilka wartych uwagi.
Inkscape
Autodesk SketchBook (mój ulubiony)
Adobe Photoshop
Kirita
ArtRage
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 00:52:35 wysłana przez Kitsune »

Offline Joker

• Użytkownik

• +2
# Lipiec 11, 2017, 03:24:23
Rynek tabletów to chyba opanowany przez Wacom, tyle dobrego że rozpiętość modeli taka że w ok pieniądzach można coś wybrać. Huiony podobno też jakiś poziom reprezentują ale trzeba wiedzieć że to twór chiński, dużo też tańszy od Wacoma. Nie wiem nie używałem to się nie wypowiadam na jego temat.
Co do grafiki to musisz pamiętać że Inkscape, Adobe Ilustrator, Corel Draw służą do edycji grafiki wektorowej. Do rastrów masz Gimpa, Photoshopa, Kritę, i coś na appla fajnego było też ale nie pamiętam nazwy.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Lipiec 11, 2017, 08:02:41
Dzięki serdeczne.

Offline Sarann

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 11, 2017, 13:43:04
Tablet warto kupić, nie da się nic sensownego narysować za pomocą myszki.
No no, nie tak szybko. Da się narysować sporo sensownego pixel artu za pomocą myszki.

Offline Mergul

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 11, 2017, 14:29:30
No no, nie tak szybko. Da się narysować sporo sensownego pixel artu za pomocą myszki.
No no. Da się rysować sporo sensownego pixel artu telefonem, tym bardziej takim niedotykowym.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Lipiec 11, 2017, 14:41:59
To raczej nie będà pixel arty. 😊 dzięki

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +1
# Lipiec 11, 2017, 19:40:37
Inkscape to program do grafiki wektorowej (zresztą daleki od ideału). Bliżej mu do inżynierskiego CADa niż programu malarskiego. Jeżeli chcesz używać tabletu (takiego graficznego) i zajmować się MALOWANIEM to raczej powinieneś poszukać jakiegoś programu do grafiki bitmapowej z funkcjami bardziej malarskimi (symulacje różnych pędzli, mieszanie kolorów). Chociaż oczywiście programy do wektorówki też fajnie się obsługuje tabletem/rysikiem.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Lipiec 13, 2017, 00:53:22
Dzięki.