Autor Wątek: Drunk Tower  (Przeczytany 1608 razy)

Offline DaroN2391

• Użytkownik

# Czerwiec 20, 2017, 00:59:03
Witam.

Chciałbym wam pokazać moją nową grę na Androida. Gra powstała właściwie w kilka godzin a inspiracją dla mnie była gra pancake Tower. Ciekawy jestem waszej opinii.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.LollipopTank.BlockyBombApocalypse&hl=pl

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • The Immortal Life of the Son of Jay

# Czerwiec 24, 2017, 05:17:48
Wybuch całkiem spoko. Naprawdę nie spodziewałem się takiego zakończenia filmiku z gry o takiej grafice :)

Nie wiem, czy to pośpiech, czy brak doświadczenia, ale jak nagrywasz filmik z gry, to zrób chociaż builda na PC, albo nagrywaj na telefonie - na samsungu można z dźwiękiem nawet bez rootowania mobizenem dla urządzeń samsung. Edytor unity + nagrywanie ekranu wymaga mocniejszego sprzętu jak widać na filmiku ;)

Offline ld

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 24, 2017, 09:54:42
Ciekawie to wygląda.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +1
# Czerwiec 24, 2017, 10:07:36
To tak wolno działa podczas grania (na jakimś przeciętym urządzeniu z Androidem) czy tylko film ma tak mało klatek? Jeżeli tak wolno działa to polecam pobadać miejsca, które zjadają najwięcej procesora i trochę zoptymalizować kod, bo taka prędkość raczej nie zachęca do grania. A jeżeli to tylko film to warto zrobić lepszy, bo taka prędkość do ściągnięcia gry też nie zachęca.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik

# Czerwiec 24, 2017, 10:21:18
Pytanie, czy fizykę 3D tylu sześcianów da się rozsądnie zoptymalizować ;) Przy tylu obiektach dobrze by było też sprawdzić rozdzielczość tekstur. Na sam kod wielkiego wpływu raczej nie ma, większość rzeczy robi tu silnik, można co najwyżej w edytorze dostosować jakieś szczątkowe ustawienia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 10:23:00 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 24, 2017, 10:27:05
Pytanie, czy fizykę 3D tylu sześcianów da się rozsądnie zoptymalizować ;) Przy tylu obiektach dobrze by było też sprawdzić rozdzielczość tekstur. Na sam kod wielkiego wpływu raczej nie ma, większość rzeczy robi tu silnik.
No tak, zewnętrzne silniki... Programista jest przy nich niepełnosprawny. Co za czasy...
Ale nawet jeżeli używa się cudzych rozwiązań to trzeba zbadać ich możliwości i dopasować pomysł i realizację do tych możliwości. Też mógłbym sobie założyć, że tu będzie 20 milionów złożonych obiektów i potem rozłożyć ręce, że nie jestem w stanie tego przyspieszyć, bo przecież taka ilość musi zarżnąć procesor czy kartę graficzną. Dla mnie to żadne tłumaczenie. Programowanie to nie tylko pisanie "ifów" mechaniki i logiki. Nawet w czasach gdy w kieszeniach mamy maszyny wielokrotnie szybsze od tych na których renderowano filmy "Toy Story" czy "Terminator 2". :)

Offline Sarann

• Użytkownik

# Czerwiec 24, 2017, 14:52:27
Ech, no cóż. Poczytaj o rzeczach takich jak octrees, podział na chunki, regeneracja chunków, ich meshing.. to wygląda mi na typowo voxelową grę, więc te rzeczy powinny się sprawdzić.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 24, 2017, 14:59:29
Ech, no cóż. Poczytaj o rzeczach takich jak octrees, podział na chunki, regeneracja chunków, ich meshing.. to wygląda mi na typowo voxelową grę, więc te rzeczy powinny się sprawdzić.
Myślisz, że dzisiejszy programista aplikacji (także dla urządzeń mobilnych) zawraca sobie takimi rzeczami głowę? :) Dzisiaj robi się tak:
LoadObject();
DrawObject();
i pchamy na AppStore czy GooglePlay, bo przecież dzisiaj wszystko jest tak szybkie, że takimi prymitywnymi zaganieniami nie ma się co przejmować. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 15:02:26 wysłana przez MDW »

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik

# Czerwiec 24, 2017, 21:10:21
Jak dobrze, że jeszcze istnieją ludzie, którzy wyżywają się na współczesnych technologiach, bo oni mieli trudniej ;)

Popatrz na to z tej strony, zrobił prototyp w ekstremalnie niskim czasie i jeśli to się spodoba jemu i oglądającym, to będzie mógł to rozwinąć.

Unity pozwala na zrobienie własnej fizyki, czy podsilnika voxelowego. I lepiej od tej strony ugryźć temat, niż robić własny silnik.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +1
# Czerwiec 24, 2017, 21:19:44
Unity pozwala na zrobienie własnej fizyki, czy podsilnika voxelowego. I lepiej od tej strony ugryźć temat, niż robić własny silnik.
Chyba, że kogoś bawi robienie własnego silnika. Trudno komukolwiek zabraniać się bawić. :) Silniki są dla dzieci i dla zawodowców. Dzieci nie ogarniają takich tematów i silnik pozwala im cokolwiek zrobić. Natomiast celem zawodowców jest jak najszybsze skonwertowanie czasu/wysiłku/pomysłu na coś do zwiększa stan konta. I tu też silnik bardzo pomaga. :)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik

# Czerwiec 24, 2017, 22:32:50
Bzdura. Silnik poza szybkością osiągnięcia efektu i jakością osiągniętego efektu nijak się ma do zwiększenia stanu konta. Kiedy możliwości techniczne nie stanowią problemu, najważniejszy jest design i marketing produktu.

Offline Sarann

• Użytkownik

# Czerwiec 24, 2017, 22:35:32
No nie żeby coś, ale jak ktoś nie potrafi nawet własnego silnika napisać, to żaden programista :)
To najwyżej twórca gier w tworach takich jak Unity, czy tam inne gotowe silniki.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 24, 2017, 22:37:37
Bzdura. Silnik poza szybkością osiągnięcia efektu i jakością osiągniętego efektu nijak się ma do zwiększenia stanu konta. Kiedy możliwości techniczne nie stanowią problemu, najważniejszy jest design i marketing produktu.
Oczywiście, że ma to wpływ na stan konta. Chyba jest różnica w sfinansowaniu gry bez silnika i sfinansowaniu gry z silnikiem. Stworzenie silnika kosztuje kuuuuupę czasu (więc i pieniędzy). Tam gdzie chodzi tylko kasę dzisiaj chyba nikt nie pozwoli sobie na klepanie silnika od podstaw.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik

# Czerwiec 24, 2017, 22:46:40
Sarann
Jak ktoś nie pracuje w systemie operacyjnym napisanym przez siebie, to żaden programista. Jak ktoś nie klepie stronek bez PHP, to żaden programista. Bla bla bla.

Oczekiwania użtkowników i programistów zwiększają się z dnia na dzień. Żeby spełnić te oczekiwania, jednej osobie ciężko nadgnić. Korzystanie z Unity to jak tworzenie aplikacji w zespole (z twórcami silnika i twórcami assetów do asset store).

MDW
Skoro się zgadzamy, to czemu kilka postów wcześniej najeżdżałeś na korzystających z silnika?

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 24, 2017, 22:46:55
No nie żeby coś, ale jak ktoś nie potrafi nawet własnego silnika napisać, to żaden programista :)
To najwyżej twórca gier w tworach takich jak Unity, czy tam inne gotowe silniki.
Ja traktuję takie Unity jak bardzo dobrą, skomplikowaną i złożoną aplikację z tekstowo-skryptowym interfejsem użytkownika. :)

Generalnie w komercyjnych, dużych projektach powinno się używać silnika, bo to jest jedyne logiczne rozwiązanie. Ale w małych projektach to już nie jestem tego taki pewien. Zbyt często widziałem projekty, które były strasznie nieoptymalne (pod względem prędkości i objętości), bo były pisanie z użyciem tych przerośniętych tworów. W małych, prostych projektach własny silnik potrafi rozjechać Unity na placek. :)
Kiedyś (w okolicach iPhona 4S/5) na innym forum ktoś pokazał swojego Tetrisa z klockami 3D. Był całkiem ładny ale zdziwił mnie dopisem, że wymagany jest iPhone 4. Zapytałem dlaczego to niby nie miałoby chodzić na wcześniejszych modelach iPhona: 3GS, 3G, a nawet 2G. Przecież nawet pierwszy model iPhona z 2008 roku przy renderowaniu takiej grafiki i takich obliczeniach nudziłby się i wyszłoby na pewno 30 FPS. No i dostałem wytłumaczenie, że to jest w Unity, a to ma swoje narzuty. Ufffff... Kilkadziesiąt sześcianów, proste warunki i wymagana tak potężna maszyna (nawet dzisiaj) jak iPhone 4. Śmieszne... Od tamtej pory zacząłem zwracać uwagę na produkcje korzystające z Unity. Prawie zawsze niosą za sobą większe wymagania. To koszt uniwersalności czy ten silnik to taki straszny crap? :)