Autor Wątek: Mała aktywność użytkowników na warsztacie  (Przeczytany 1455 razy)

Offline DMX

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2017, 21:05:15
Dlaczego tutaj tak cicho? W wielu działach tylko kilka wątków dodanych w tym roku a i w 2016 też niewiele. Wszyscy się gdzieś przenieśli? Jakie jest aktywne forum dla programistów, którzy chcieliby sobie pogadać o np. kryptowalutach? Bo na forum bitcoina to chyba większość ludzi to "ekonomiści" a niewielu tam technicznych, którzy ogarniali by tę technologię od środka. Chyba, że coś źle mówię.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline koirat

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2017, 21:11:59
Bitcoin to wydmuszka, to musi w końcu pierd****ć.

Offline nexor

• Użytkownik
    • deviantArt

# Czerwiec 06, 2017, 21:28:33
A ktoś odjechał w stronę zachodzącego słońca bogatszy czyimś kosztem . :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 21:32:47 wysłana przez nexor »

Offline DMX

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2017, 22:11:18
A ktoś odjechał w stronę zachodzącego słońca bogatszy czyimś kosztem . :)
Mam nadzieję, że nie mówicie tego poważnie. I wolałbym żebyście odpowiedzieli na moje pytania a nie oceniali bitcoina.

Offline Sarann

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2017, 22:28:31
Jako takiego forum dla programistów chyba nie ma. Jest gamedev dla programistów gier, jest cpp0x dla ludzi szukających pomocy.

Offline Joker

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2017, 23:37:44
I wolałbym żebyście odpowiedzieli na moje pytania a nie oceniali bitcoina.

To zdecyduj czy chcesz gadać o bitcoinie czy o umierającym warsztacie, to dwie różne kwestie w końcu ;)

Offline Sarann

• Użytkownik

# Czerwiec 07, 2017, 00:33:27
No ale zawsze możesz zajrzeć na angielskojęzyczne fora typu stackexchange.

Offline DMX

• Użytkownik

# Czerwiec 07, 2017, 03:01:34
To zdecyduj czy chcesz gadać o bitcoinie czy o umierającym warsztacie, to dwie różne kwestie w końcu ;)
chodzi o to, że ja pytam o małą aktywność, a ktoś mi wyskakuje nie na temat z tekstem, że bitcoin to wydmuszka. A o bitcoinie bym chętnie pogadał gdyby był tutaj ktoś kto się na tym zna. Nie mówię, że ja się dobrze znam. Właśnie po to szukam forum, żeby popytać ludzi o techniczne sprawy.

Offline Joker

• Użytkownik

# Czerwiec 07, 2017, 03:07:17
o bitcoinie bym chętnie pogadał
W sensie że chcesz pogadać o Bitcoinie, więc zakładasz temat o małej aktywności forum? No chyba starej daty jestem, za starej.

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Czerwiec 08, 2017, 11:49:45
To forum umiera nie od dziś, tylko od odejścia Goliatusa i zmiany domeny na .gd

Po tej schizmie część się przeniosła na https://forum.gamedev.pl/, inna część na pewne zamknięte forum dla profesjonalistów (na zaproszenia) a jeszcze inna indziej, tudzież przestali się udzielać.

Patrząc po trendach i tendencji (z czapy wziętych, bo nie mam dostępu do żadnych statystyk) to forum jest u schyłku swego istnienia. Czego mu absolutnie nie życzę, bo przygodę z gamedev zaczynałem właśnie tutaj, dzielę się jedynie obserwacją.

A o bitcoinie, to pewnie da się pogadać na niejednym forum dla programistów (tych nie brakuje), niekoniecznie skrzywionych gamedevowo.

Offline koirat

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 09, 2017, 00:26:49
Ja jestem profesjonalistą (żyje z robienia gier) kto jest chętny mnie zaprosić na to pewne prywatne forum, bo ciekaw jestem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 00:29:04 wysłana przez koirat »

Offline maro

• Użytkownik

# Czerwiec 09, 2017, 00:57:12
Pierwsza zasada prywatnego forum, nie rozmawiać o prywatnym forum.

Offline .

• Użytkownik

# Czerwiec 09, 2017, 01:16:43
Hejka, pamiętam kiedy dołączyłem do tej społeczności wieku temu, kiedy na warsztacie uczyłem się C++ :) i podobnie jak inni poszedłem w swoją stronę. Teraz pewnie nie ma nikogo, kto by mnie pamiętał. W tamtych czasach warsztat skupiał młodych amatorów. Teraz GD to duży i poważny biznes i społeczność musi ewoluować.

A jeśli już mówimy o ewolucji i prywatnych sieciach społecznościowych…

CIACH
Filip: Nie jest to za dobre miejsce na reklamę :)

Pozdrawiam,
Dawid
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 01:36:06 wysłana przez . »

Offline jpacanowski

• Użytkownik
    • http://jpacanowski.pl/

# Czerwiec 24, 2017, 22:49:59
Smutne, że zabijacie całą tą ideę... i zakładacie sobie prywatne fora z wyselekcjonowaną społecznością i że już tylko kasa się liczy...