Autor Wątek: Symulacja Systemu Operacyjnego [Allegro5]  (Przeczytany 10890 razy)

Offline NEO_

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2018, 10:45:22
Witam :)

Dziś dodałem kolejną funkcjonalność w Explorerze: Swobodne przesuwanie plików w podglądzie.
Wcześniej taka możliwość istniała tylko na Pulpicie. W Explorerze będzie to podstawą do przeniesienia pliku z katalogu bezpośrednio do Kosza lub Pulpitu czy też do innego katalogu :)

Pracuję też nad opcją tworzenia kont dla kilku Użytkowników oraz Uprawnieniami do plików i katalogów.

Myślę też nad przerzuceniem tego Tematu do działu: "Projekty zaawansowane" Nie wiem tylko czy ja sam mogę to zrobić czy trzeba pisać do Administratora z prośbą o przerzucenie. Wtedy dopiero będę udostępniał publicznie kolejne wersje tego projektu. Każdy będzie mógł pobrać paczkę i przetestować na swoim sprzęcie :D

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Boski

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2018, 21:18:33
chetnie zerkne jak bedzie download

Offline NEO_

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2018, 21:24:25
Update #016

Pierwszy prototyp Okna "Właściwości" Pliku/Folderu :) Wiadomo o co chodzi, nie muszę tłumaczyć co to będzie :)

Ogólnie brakuje jeszcze paru elementów charakterystycznych dla systemów rodziny Win/Linux.
W dodatku cały czas staram się eliminować zauważone bugi. Jest coraz lepiej, ale nie chcę zapeszać :D

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 03, 2018, 16:39:39
Jest okazja żeby pokazać coś nowego, świeżego niż ten oklepany pomysł Gatesa. :)

Gatesa, ha ha!

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 05, 2018, 12:37:12
Update #017

Powoli kończę pracę nad oknem Właściwości pliku.

Została też dodana funkcja ukrywania plików i folderów. Wystarczy zaznaczyć to w Atrybutach :)

Wiadomo o co chodzi: Plik jest widoczny i świeci się na szaro przy włączonej widoczności plików Ukrytych.

Offline NEO_

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2018, 20:16:49
Update #018 [Konta Użytkowników]

Wstępnie przygotowałem projekt,by mógł obsługiwać kilka/kilkanaście kont użytkowników :)

Podstawowe zmiany zostały wprowadzone. Każdy użytkownik dostaje swój pulpit i jego pliki są niewidoczne dla innego zalogowanego użytkownika. Dostęp do wszystkich plików ma tylko Administrator.

#[Bluelex v0.9.42f] [Download]
Załączam pierwszą wersję do testu dla ciekawskich. Kolejna pojawi się prawdopodobnie przy nr. v0.9.50

[UWAGI]
To bardzo wczesna wersja. Program w pewnych przypadkach nie jest stabilny.
Login i hasło znajdują się w pliku: Login.txt
Nie zalecam otwierać dwóch notatników jednocześnie ani ich edytować.
Obsługa klawiatury może wariować: zalecany całkowity spokój podczas testowania :D
Na początku następuje deszyfracja bitmap: Na słabszym sprzęcie trzeba chwilę poczekać.

https://drive.google.com/open?id=1Kwks8VUDM3-hKwh60cEFWK8UNqdhVJRM

Offline Boski

• Użytkownik

# Sierpień 23, 2018, 23:20:05
ogolnie fajny eksperyment. czekam na stabilniejsza wersje : P jest sporo problemow z inputem. i jeszcze kilka konstruktywnych uwag, co wylapalem:
- szybsze machniecie kursorem przy przeciaganiu okna - okno przestaje sie przeciagac, zostaje w miejscu i czeka na powrot kursora
- po dodawaniu konta w panelu, nie da sie wrocic do poprzedniego ekranu (input w textboxach tez szaleje)
- linijka w notatniku wyjechala mi poza okienko (nie wiem czy nie przy zamknieciu i ponownym otwarciu pliku)

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 24, 2018, 20:07:49
Już śpieszę z wyjaśnieniem Boski :)

- szybsze machniecie kursorem przy przeciaganiu okna - okno przestaje sie przeciagac, zostaje w miejscu i czeka na powrot kursora
- po dodawaniu konta w panelu, nie da sie wrocic do poprzedniego ekranu (input w textboxach tez szaleje)
- linijka w notatniku wyjechala mi poza okienko (nie wiem czy nie przy zamknieciu i ponownym otwarciu pliku)

1. Przy przeciąganiu okna funkcja ,która tym steruje jest słabo rozwinięta. Zobacz,że przy przeciąganiu folderu na pulpicie można machać ile wlezie (noo prawie ). Poprawię to :)
2. Spróbuj wcisnąć klawisz Backspace. U mnie działa :)
3. Sam notatnik jest w bardzo gołej wersji :) Potrzeba jeszcze wiele kodu by działał prawidłowo. Wyjeżdżanie tekstu za okno jest wynikiem mojego przeoczenia. Zostanie to poprawione.

Sam Input jest to jedna i ta sama funkcja używana w różnych miejscach. Sam jeszcze do końca nie wiem jak to zaprogramować, by znaki z klawiatury były wczytywane w równych odstępach czasowych, bo na tym ten problem polega. Raz działa praktycznie prawidłowo,a raz jeden znak powielany zostaje kilkunastokrotnie. Podobny problem był z przyciskami myszy Prawy/Lewy. Powielały się nawet 20-krotnie. Zaprogramowałem ręcznie stany na każdy przycisk i dzięki temu program wie, czy dany przycisk myszy jest wciśnięty czy nie. Podobna praca czeka mnie pewnie przy znakach :/

W wersji v0.9.43 będę walczył z Notatnikiem oraz Explorerem. Trzymajcie Kciuki :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 20:20:14 wysłana przez NEO_ »

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Listopad 18, 2018, 20:32:01
Update #019 [Explorer]

Witam! :)

Po małej przerwie zaczynam od poprawek głównie dla Explorera Plików.
Pierwszą funkcją musi być grupowanie plików w podglądzie. Maksymalna widoczna
ilość jest równa 10 na stronę. Gdy plików jest więcej, na kolejną stronę przechodzi się
poprzez wybór strony na dole Explorera.

Na razie będzie to zrobione w taki sposób bez przewijania.

Kolejna rzecz: Naprawiam Notatnik, by tekst nie uciekał poza Okno i można było poruszać się
po wybranych linijkach. Notatnik to ważny podprogram, który ma przechowywać szyfrowane notatki.

Sam szyfrator będzie też przerabiany, by mocniej szyfrował dane. Będzie można wybrać stopień szyfrowania
danej notatki. Niestety jeśli dostęp do konta użytkownika nie będzie odpowiednio zabezpieczony odszyfrowanie
notatek dokona każdy, kto odgadnie hasło do konta :/  Podstawą będzie Hashowanie haseł, ale to dopiero początek zabezpieczeń..

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Listopad 20, 2018, 13:11:51
Zabawne że przy pewnej liczbie ficzerów symulator systemu operacyjnego pewnie się zmieni w prawdziwy system operacyjny :D

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Listopad 28, 2018, 23:17:23
Update #020 [Dysk Współdzielony]

A teraz coś nowego :)

Pierwsze kroki do odczytu multimediów. Na początek MP3 i pliki graficzne JPEG, PNG.

Pliki można wrzucić do specjalnego folderu, skąd będą czytane i przenoszone do "Wirtualnego Systemu".