Autor Wątek: Symulacja Systemu Operacyjnego [Allegro5]  (Przeczytany 8880 razy)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 24, 2017, 13:06:19
Bardzo możliwe, że tak będzie. Na szczęście ja tego już nie dożyje (Ty może tak). :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 24, 2017, 15:05:25
Uporałem się właśnie z kolejną funkcją: Usuwanie katalogu z całą jego zawartością :)

Dodałem też Kosz, do którego trafiają usunięte pliki :)

Dodatkowo bawię się zmianami kolorystycznymi. Można będzie przełączać się miedzy różnymi motywami.

Offline jpacanowski

• Użytkownik
    • http://jpacanowski.pl/

# Czerwiec 24, 2017, 23:03:17
Tak, a ja z kolei po stronie Jobsa... ze skrajności w skrajność... :D

Offline NEO_

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2017, 18:38:11
I w końcu uporałem się z systemem zapisu danych plików przy zamykaniu "Systemu" :)

Obecna wersja projektu to Pre-Alpha v.0.9.2, a do v.1.0 jeszcze bardzo daleko.

Kombinuję z notatnikiem. Jego obecna forma jest jeszcze dość prosta.
Zaimplementowanie podstawowych opcji nie będzie proste,ale słowo Dam Radę :D

Offline NEO_

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2017, 19:54:06
Przedstawiam pierwszą funkcję po uruchomieniu "Systemu" - Taki trochę BootLoader:

Dokładam jeszcze dwie wersje kolorystyczne:

-Wersja testowa: tzn."Yellow"

-Wersja testowa nr2:

Offline NEO_

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2017, 20:50:30
Dawno mnie tutaj nie było :)
Z okazji wakacji projekt miał małą przerwę. Teraz jednak chciałbym pociągnąć go dalej na tyle, na ile starczy mi motywacji :D Uruchomiłem ostatnią wersję i okazało się,że występuje więcej Bugów niż sądziłem. Ogólnie to myślałem,że na tym skończy się cały zapał, lecz po dwóch dniach prób i błędów udało się poprawić jego działanie. Dopiero wtedy dodałem nowe funkcje:

- zmiana nazwy dowolnego pliku
- przerzucanie plików z Pulpitu do otwartego okna Explorera( metoda: przeciągnij i upuść )
- kopiowanie/wycinanie i wklejanie do innej lokalizacji całych katalogów (włącznie z plikami txt)
- tworzenie skrótu dowolnego pliku (np. skrót do folderu)
- wyeksportowanie danych konfiguracyjnych na zewnątrz programu, co pozwala na edycję danych przed wczytaniem ich do pamięci

Pozostaje jeszcze na nowo napisać funkcję do przełączania się pomiędzy Oknami. Bez tego niestety nie mogę iść dalej.

Offline NEO_

• Użytkownik

# Luty 01, 2018, 21:32:59
Witam! :D W pewnym sensie udało mi się zrobić przechodzenie z jednego okna na drugie jeśli kursor znajduje się w obszarze okna, które można zaznaczyć jednym kliknięciem :)

Kod trochę się powiększył:

Okno nieaktywne , do którego można przejść zostaje zaznaczone takim paskiem na górze:

Dużo roboty, a efekty mało widoczne.. Graficznie chyba się wpasowałem. Choć grafikiem nie jestem xD

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +1
# Luty 05, 2018, 23:32:11
Kod trochę się powiększył:

Kod po polsku? Nawet pliki źródłowe po polsku i z polskimi znakami. Ostro. :) Zakładasz, że NA PEWNO nigdy nikt niepolskojęzyczny do tego kodu nie będzie zaglądał. Powodem są jakieś skrajnie prawicowe poglądy czy może coś innego? ;)

Offline lao

• Użytkownik

# Luty 06, 2018, 02:24:14
Na pewno lepiej niż ja to robię, jak nie znam słówka angielskiego to nie sprawdzam tylko daje po polsku i tak nawet w nazwie jednej zmiennej jest np. GameObject KurtkaBlue itp. :D

Offline NEO_

• Użytkownik

# Luty 06, 2018, 21:49:47
*MDW tak szczerze to nie myślałem nad tym ,by wszystkie nazwy były po angielsku. Jeśli zajdzie potrzeba to przeznaczy się czas na zmianę :) Ostatnią "dużą" zmianą było podzielenie całego kodu na osobne pliki, co było bardzo mozolne, bo nigdy tego wcześniej nie robiłem.

Myślę,że ostatecznie mógłbym to poprawić przy wersji v1.0.0 , która to może zawitać za jakieś 2 lata. Przyczyny?
Im więcej kodu tym więcej bugów; Niektóre funkcje przeprawiam, bo okazują się być źle napisane.
Mało czasu na siedzenie przy tym,bo robię to po godzinach..

Offline Boski

• Użytkownik

• +1
# Luty 16, 2018, 18:35:40
Visual posiada dużo wbudowanych, przydatnych bajerów do refaktoryzacji. Polecam np. ctrl+r, zmienia daną nazwę zmiennej/obiektu/klasy w każdym miejscu.

Offline NEO_

• Użytkownik

# Luty 17, 2018, 13:12:41
Dzięki za info :) Dla mnie to zbawienie z nieba :D

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 04, 2018, 21:32:59
Witam :D

Jeśli ktoś myślał, że projekt leży to niestety jest w błędzie :D

Staram się stworzyć taki "Panel Sterowania" z funkcjami odpowiedzialnymi za Ustawienia Systemu :)
Jest to etap trudny ,ponieważ wiąże się z wprowadzeniem Kont Użytkowników i uprawnieniami, a to dopiero początek...

Pierwszy prototyp już istnieje i będzie rozwijany.

W międzyczasie okazało się ,że funkcja od przełączania Okien aplikacji jest trochę źle napisana i wymaga znacznej poprawy :)

W następnej kolejności będzie Pasek Startu, do którego będą "zwijane" Okna aplikacji: Zostanie wprowadzona - > Minimalizajca i Maksymalizacja Okien z Paska Startowego.

A co będzie potem czas pokarze i pewnie tutaj o tym napiszę :)

Offline NEO_

• Użytkownik

# Kwiecień 07, 2018, 18:50:45
Witam :)

Mały Update:

Chciałbym , by z tego Panelu był dostęp do większości funkcji tego Systemu. Już widzę,że zajmie mi to więcej czasu niż sądziłem..

Offline siso

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 08, 2018, 19:19:48
Fajnie, że wracasz do tego projektu, bo widać Twoją wytrwałość :)

Skoro już tyle osiągnąłeś, to teraz czas na przyjacielską radę. Zainteresuj się tematem UI na Linuxie. Pogooglaj za takimi hasłami jak:
- X.org
- XLib (dlaczego nie)
- XCB (dlaczego tak)
- Wayland
- ICCCM
- EWMH
- Window Manager
 - TinyWM
 - Awesome
 - I3
 - Xephyr

Następnie rozważ jednak przepisanie kodu na język angielski i kontynuuj :)

Powodzenia!