Autor Wątek: Symulacja Systemu Operacyjnego [Allegro5]  (Przeczytany 9777 razy)

Offline NEO_

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2018, 10:45:22
Witam :)

Dziś dodałem kolejną funkcjonalność w Explorerze: Swobodne przesuwanie plików w podglądzie.
Wcześniej taka możliwość istniała tylko na Pulpicie. W Explorerze będzie to podstawą do przeniesienia pliku z katalogu bezpośrednio do Kosza lub Pulpitu czy też do innego katalogu :)

Pracuję też nad opcją tworzenia kont dla kilku Użytkowników oraz Uprawnieniami do plików i katalogów.

Myślę też nad przerzuceniem tego Tematu do działu: "Projekty zaawansowane" Nie wiem tylko czy ja sam mogę to zrobić czy trzeba pisać do Administratora z prośbą o przerzucenie. Wtedy dopiero będę udostępniał publicznie kolejne wersje tego projektu. Każdy będzie mógł pobrać paczkę i przetestować na swoim sprzęcie :D

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Online Boski

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2018, 21:18:33
chetnie zerkne jak bedzie download

Offline NEO_

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2018, 21:24:25
Update #016

Pierwszy prototyp Okna "Właściwości" Pliku/Folderu :) Wiadomo o co chodzi, nie muszę tłumaczyć co to będzie :)

Ogólnie brakuje jeszcze paru elementów charakterystycznych dla systemów rodziny Win/Linux.
W dodatku cały czas staram się eliminować zauważone bugi. Jest coraz lepiej, ale nie chcę zapeszać :D

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 03, 2018, 16:39:39
Jest okazja żeby pokazać coś nowego, świeżego niż ten oklepany pomysł Gatesa. :)

Gatesa, ha ha!

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 05, 2018, 12:37:12
Update #017

Powoli kończę pracę nad oknem Właściwości pliku.

Została też dodana funkcja ukrywania plików i folderów. Wystarczy zaznaczyć to w Atrybutach :)

Wiadomo o co chodzi: Plik jest widoczny i świeci się na szaro przy włączonej widoczności plików Ukrytych.

Offline NEO_

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2018, 20:16:49
Update #018 [Konta Użytkowników]

Wstępnie przygotowałem projekt,by mógł obsługiwać kilka/kilkanaście kont użytkowników :)

Podstawowe zmiany zostały wprowadzone. Każdy użytkownik dostaje swój pulpit i jego pliki są niewidoczne dla innego zalogowanego użytkownika. Dostęp do wszystkich plików ma tylko Administrator.

#[Bluelex v0.9.42f] [Download]
Załączam pierwszą wersję do testu dla ciekawskich. Kolejna pojawi się prawdopodobnie przy nr. v0.9.50

[UWAGI]
To bardzo wczesna wersja. Program w pewnych przypadkach nie jest stabilny.
Login i hasło znajdują się w pliku: Login.txt
Nie zalecam otwierać dwóch notatników jednocześnie ani ich edytować.
Obsługa klawiatury może wariować: zalecany całkowity spokój podczas testowania :D
Na początku następuje deszyfracja bitmap: Na słabszym sprzęcie trzeba chwilę poczekać.

https://drive.google.com/open?id=1Kwks8VUDM3-hKwh60cEFWK8UNqdhVJRM

Online Boski

• Użytkownik

# Sierpień 23, 2018, 23:20:05
ogolnie fajny eksperyment. czekam na stabilniejsza wersje : P jest sporo problemow z inputem. i jeszcze kilka konstruktywnych uwag, co wylapalem:
- szybsze machniecie kursorem przy przeciaganiu okna - okno przestaje sie przeciagac, zostaje w miejscu i czeka na powrot kursora
- po dodawaniu konta w panelu, nie da sie wrocic do poprzedniego ekranu (input w textboxach tez szaleje)
- linijka w notatniku wyjechala mi poza okienko (nie wiem czy nie przy zamknieciu i ponownym otwarciu pliku)

Offline NEO_

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 24, 2018, 20:07:49
Już śpieszę z wyjaśnieniem Boski :)

- szybsze machniecie kursorem przy przeciaganiu okna - okno przestaje sie przeciagac, zostaje w miejscu i czeka na powrot kursora
- po dodawaniu konta w panelu, nie da sie wrocic do poprzedniego ekranu (input w textboxach tez szaleje)
- linijka w notatniku wyjechala mi poza okienko (nie wiem czy nie przy zamknieciu i ponownym otwarciu pliku)

1. Przy przeciąganiu okna funkcja ,która tym steruje jest słabo rozwinięta. Zobacz,że przy przeciąganiu folderu na pulpicie można machać ile wlezie (noo prawie ). Poprawię to :)
2. Spróbuj wcisnąć klawisz Backspace. U mnie działa :)
3. Sam notatnik jest w bardzo gołej wersji :) Potrzeba jeszcze wiele kodu by działał prawidłowo. Wyjeżdżanie tekstu za okno jest wynikiem mojego przeoczenia. Zostanie to poprawione.

Sam Input jest to jedna i ta sama funkcja używana w różnych miejscach. Sam jeszcze do końca nie wiem jak to zaprogramować, by znaki z klawiatury były wczytywane w równych odstępach czasowych, bo na tym ten problem polega. Raz działa praktycznie prawidłowo,a raz jeden znak powielany zostaje kilkunastokrotnie. Podobny problem był z przyciskami myszy Prawy/Lewy. Powielały się nawet 20-krotnie. Zaprogramowałem ręcznie stany na każdy przycisk i dzięki temu program wie, czy dany przycisk myszy jest wciśnięty czy nie. Podobna praca czeka mnie pewnie przy znakach :/

W wersji v0.9.43 będę walczył z Notatnikiem oraz Explorerem. Trzymajcie Kciuki :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 20:20:14 wysłana przez NEO_ »